Liga angielska. Jazda bez trzymanki na Anfield! Pojedynek dwóch królów na remis

PI
EAST NEWS
Liverpool zremisował z Tottenhamem 2:2. To spotkanie miało niezwykłą historię, a ostatnie dwie bramki padły w doliczonym czasie gry.

Hit 26. kolejki jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a Hugo Lloris już był zmuszony do wyciągania piłki z siatki. Fatalny błąd popełniła defensywa Kogutów, z którego skorzystał Mohamed Salah i zimną krwią wykorzystał swoja okazję. To była 20(!) bramka Egipcjanina w 25 meczu rozegranym w Premier League.

Szybko zdobyty gol ustawił grę w pierwszej połowie. Spotkanie było rozgrywane w dobrym tempie, Tottenham dłużej utrzymywał się przy piłce, ale to kontratakujący Liverpool był zdecydowanie groźniejszy. W 18. minucie piłka po uderzeniu Jamesa Milnera nieznacznie minęła bramkę, a dobre uderzenie głową Virgila van Dijka obronił Lloris.

Od początku drugiej części gry Tottenham ruszył do ataków, ale w przeciwieństwie do pierwszych czterdziestu pięciu minut tym razem gości byli konkretniejsi. W 57. minucie Son Heung-Min przegrał pojedynek sam na sam z Lorisem Kariusem, a dobitka Dele Alliego okazała się niecelna. Swojej szansy szukał Harry Kane, ale jego uderzenie głową padło łupem niemieckiego bramkarza. Goście stale atakowali i w 80. minucie dopięli swego. Kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się na boisku Victor Wanyama popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu i Anfield zamilkło.

Chwilę później Harry Kane został sfaulowany przez Lorisa Kariusa i sędzia wskazał na jedenasty metr. Druga bramka dla gości nie padła, bo Karius wyczuł Kane'a i odkupił swoje winy. To nie był koniec emocji, a..ich początek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Mohamed Salah zabawił się z obrońcami i pokonał Llorisa. Mało? W ostatniej akcji spotkania Erik Lamela został sfaulowany przez Virgila van Dijka i sędzia ponownie odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Kane i tym razem się nie pomylił.

Kapitalne starcie na Anfield bez rozstrzygnięcia, a główni aktorzy tego spektaklu ponownie okazali się najważniejszymi postaciami swoich drużyn.