ACF Fiorentina

1

Lech Poznań

2

• Nie ma się co oszukiwać, po przeciętnym meczu Lech wygrywa 2-1 z Fiorentiną i zdobywa pierwszy komplet punktów w tej edycji Ligi Europy. Na uwagę zasługują dobre zmiany Urbana i świetna organizacja obronna lechitów. Za to spotkanie dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy!

• Jeszcze Trałka z kartką.

• Burić wybija piłkę i trafia w rywala. Piłka po odbiciu mija słupek.

• Rebić ostro fauluje i wylatuje z boiska.

• Cztery minuty doliczone.

• Matias Fernandez na 2-1.

• Rossi pada w polu karnym Lecha, lecz gwizdek arbitra milczy, nie ma karnego.

• Dwa strzały celne Lecha w tym meczu i dwa gole. Skuteczność, proszę państwa.

• Gajos!!! 2-0 dla Lecha!!!

• Ręka Tomovicia, rzut wolny dla Lecha niedaleko szesnastki.

• Król Burić! Ilicić miał sporo wolnego pola, a golkiper Lecha wybronił strzał nogami.

• Dawid Kownacki, który w drugiej połowie wszedł na boisko, teraz musi z niego zejść z powodu kontuzji. Strzelca gola zmienia Maciej Gajos.

• Ufff, było gorąco. Burić świetnie interweniuje po strzale...w sumie nie widziałem, kogo, bo byłem w szoku, że bramkarz to wybronił.

• Boisko opuszcza Mario Suarez, na murawie melduje się Josip Ilicić.

• Ostre wejście Lovrencsicsa, zasłużona żółta kartka.

• Ostatnie minuty stoją pod znakiem sporej przewagi Fiorentiny. Włosi wchodzą w pole karne, jednak ich podania są przerywane.

• Zmiana również w ekipie gospodarzy. Filippo Bernardeschi zmienia kapitana, Manuela Pasquala.

• Dawid Holman opuszcza boisko. David Holman go zmienia.

• Idealne w tempo zagranie po ziemi z lewej strony Lovrencsicsa, Kownacki wchodzi w pole karne i pokonuje Sepego.

• Dawid Kownacki!!! 1-0 dla Lecha Poznań!!!

• Vecino zmienia Joana Verdu.

• Babacar strzela z dystansu, piłka mija bramkę.

• Dawid Kownacki zmienia kontuzjowanego Denisa Thomallę.

• Przerwa w grze, Thomalla leży na murawie.

• Babacar huknął z prawej nogi, ale świetnie interweniował Jasmin Burić!

• Groźnie zapowiadająca się akcja Fiorentiny zepsuta przez niecelne podanie Joana Verdu. Dobrze w defensywie ustawił się Gergo Lovrencsics.

• Fernandez niecelnie dośrodkowuje, od bramki grę wznowią lechici.

• Rzut wolny dla Fiorentiny w niebezpiecznej odległości od bramki Buricia.

• Lech utrzymuje się przy piłce, Kadar aktywnie bierze udział w rozgrywaniu akcji.

• Dośrodkowanie Kędziory do Thomalli, napastnik Lecha fauluje w ataku. Spod swojej bramki wznowi grę Luigi Sepe.

• Lech próbuje rozegrać akcję od swojej linii obrony, gracze Fiorentiny zakładają pressing, jednak drużyna Jana Urbana wyszła z niego bez problemu.

• Centra Fernandeza w pole karne, piłkę przejmuje Kamiński.

• Zaczynamy drugą część gry!

• Koniec pierwszej połowy, połowy nudnej, bez żadnych ciekawych zagrań. W drugiej połowie może być już tylko lepiej.

• Viola ponownie utrzymuje się przy piłce, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

• 61%-39% w posiadaniu piłki na korzyść gospodarzy.

• Drybling Lovrencsicsa, ten schodzi na lewą nogę, uderza i piłka leci daleko, daleko w trybuny.

• Viola zupełnie nie spieszy się z rozgrywaniem akcji. Wszystko spokojnie, dokładnie, wręcz z gracją, ale tylko na środku boiska. Kiedy tylko Włosi podejdą na trzydziesty metr od bramki Buricia, wkrada się nerwowość i niedokładność.

• Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego, Łukasz Trałka nabiegał na centrę, jednak wszedł pod piłkę, która poleciała ponad poprzeczką.

• Dobra wrzutka Pasquala, Kamiński bardzo dobrze się ustawił i wyjaśnił sytuację.

• Centra Thomalli z prawej flanki do Holmana, Astori w porę przejął piłkę. Lechici wciąż są w posiadaniu futbolówki.

• Joan Verdu zmarnował dobrze zapowiadająca się okazję. Hiszpan miał sporo wolnego miejsca w polu karnym, jednak zdecydował się na techniczne uderzenie, które kompletnie mu nie wyszło.

• Fernandez miał sporo miejsca, zdążył ułożyć sobie piłkę na prawej nodze, ale mimo to nie trafił nawet w światło bramki.

• Fiorentina bez problemu wymienia podania, ale brakuje tego ostatniego, kończącego, które wyprowadziłoby któregokolwiek z graczy gospodarzy na wolne pole.

• Tym razem Pasqual spróbował z dalszej odległości, lecz z takim samym skutkiem co Babacar, ponownie piłka trafia w bandy reklamowe.

• Fernandez ruszył prawą stronę, Formella faulował, kolejny rzut wolny dla zespołu Sousy.

• Khouma Babacar oddał strzał z dystansu, uderzenie niecelne, Burić spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem.

• Lech głupio stracił piłkę, kontra Fiory, Rossi zagrywa między parą stoperów Kolejorza do Babacara, ale w porę z linii wyszedł Burić. Było gorąco.

• Rossi zakręcił Kędziorą i wywalczył rzut rożny.

• Kolejna centra Lovrensicsa z prawej flanki, bez problemu piłkę wyłapuję golkiper Fiorentiny.

• Długa piłka z lewej strony obrony do Babacara, dobrze głową interweniował Dariusz Dudka.

• Lovrensics dośrodkował z prawej strony, dobrze interweniowała para stoperów Fiorentiny, która jeszcze zdołała nabić Gergo. Od bramki Sepe.

• Fiorentina znów długo utrzymuje się przy piłce, jednak dobrze ustawiona obrona Lecha zmusza stoperów gospodarzy do grania długich w kierunku Babacara.

• Lech Poznań po raz pierwszy w tym meczu dłużej utrzymuje się przy piłce. Rzut wolny dla polskiej drużyny po faulu Tomovicia.

• Znowu dosyć długo kreowany atak Fiorentiny zniweczony niecelnym podaniem, tym razem do Joana Verdu, byłego piłkarza Espanyolu.

• Długa piłka na lewe skrzydło do Pasquala, ten źle przyjmuje i cała akcja spaliła na panewce. Z autu wznowią lechici.

• Drużyna Paulo Sousy spokojnie rozgrywa piłkę w linii obrony, cała ekipa Lecha na własnej połowie.

• Ekipa z Florencji szła z kontrą, Kadar faulował Fernandeza, obyło się bez kartki.

• Ogromne zamieszanie pod bramką Buricia! Centra Fernandeza z rzutu wolnego, kocioł na piątym metrze, ostatecznie futbolówka wybita z pola karnego Kolejorza.

• Pierwsza akcja Fiorentiny przerwana przez faul Tetteha.

• Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze od kilku chwil są już na boisku, trwa losowanie stron przez kapitanów.

• Mistrzowie Polski dopiero dziś rano przylecieli do Florencji.

• Rezerwowi Lecha Poznań: Gostomski, Douglas, Ceesay, Kownacki, Hamalainen, Gajos.

• Rezerwowi Fiorentiny: Tataruşanu, Vecino, Diakhaté, Ilicić, Błaszczykowski, Bernardeschi, Kalinić.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy, w którym Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Fiorentiną!

• Fiorentina - Lech Poznań LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Kolejorz" skazany na klęskę?

Ten tydzień nie daje polskim kibicom nawet chwili wytchnienia. Po emocjach związanych z dwunastą kolejką Ekstraklasy i rozgrywkami Ligi Mistrzów, przed nami kolejne interesujące spotkania w Lidze Europy. We Florencji ciężkie zadanie czeka poznańskiego Lecha.