IFK Goeteborg

2

Śląsk Wrocław

0

• Wrocławianie nie grali źle, szczególnie w pierwszej odsłonie, po przerwie Goeteborg wykorzystał swoje sytuacje i wygrał ostatecznie mecz 2:0. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak.

• Koniec meczu i koniec marzeń o Lidze Europy dla Śląska Wrocław.

• Gecov fauluje rywala w sposób zdecydowany, żółta kartka.

• WKS podzieli los Jagiellonii Białystok. Zostaje nam jeszcze Legia, która pewnie wygrywa z Botosani.

• Oj sztab szkoleniowy WKS-u czeka sporo pracy. Szkoda, ale jak się nie potrafi stwarzać sytuacji bramkowych, to się mecze przegrywa.

• Wszelkie próby ataków wrocławian są szybko kasowane.

• Za Zielińskiego melduje się Mateusz Machaj.

• Pettersson zmienia Engvalla.

• Próba prostopadłej piłki do Bilińskiego, ale piłka zatrzymuje się na środkowym defensorze IFK.

• Kokoszka ewidentnie pracuje na czerwoną kartkę, w Ekstraklasie oglądałby mecz już szatni.

• Śląsk nie jest w stanie nawet wyprowadzić kontry.

• Wrzutki do nikogo, a wrocławianie z takim średniakiem przegrywają 0:2...

• Zablokowane mocne uderzenie jednego ze Szwedów, będzie korner.

• Belenenses najprawdopodobniej zagra w 3 rundzie el. LE z IFK.

• 10 minut na odrobienie strat i dużo, i mało.

• Za Bomana melduje się Smedberg.

• IFK nic wielkiego nie gra, po prostu potrafili wykorzystać swoje sytuacje.

• Podanie z narożnika do nikogo i na dodatek piłkarze WKS-u musieli się nieźle natrudzić, aby nie dopuścić do kontry.

• Jeden z defensorów IFK wybija piłkę na korner, może teraz?

• Panowie jeszcze kwadrans, jazda!

• Gecov za Paixao.

• Pawełek łapie piłkę i mocno kopie do przodu, ale wrocławianie nie zdołali przejąć piłki.

• Tuż przed polem karnym Hołota fauluje Aleesamiego. Będzie szansa dla gospodarzy.

• Kiełb z 11. metra przestrzelił to powinno być 2:1!!! Piłka minęła wszystkich i trafiła do wychowanka Pogoni Siedlce!

• Kiełb długo zwlekał z podaniem w pole karne i ostatecznie zagrał do rywala.

• Gospodarze kontrolują tempo spotkania, niedobrze to wygląda.

• Kolejny faul Kokoszki.

• Była szansa na szybki atak, ale Hateley za długo zwlekał z podaniem i rywale zdążyli wrócić.

• Kamil Biliński za Grajcara, może były napastnik Rapidu Bukareszt pobudzi kolegów.

• Dośrodkowanie Dudu pewnie łapie Alvbage.

• Wrocławianie są jeszcze w szoku, trzeba szybko się otrząsnąć i ruszyć na Szwedów.

• Tym razem Pawełek wyszedł z bramki i złapał piłkę...

• Kontra gospodarzy, ale piłkarze IFK celowo zwolnili grę, mają dobry wynik, nie muszą za wszelka cenę atakować bramki Pawełka.

• Sfrustrowany Kokosza otrzymuje kartkę, za bardzo groźny faul.

• Błąd Pawełka. Po co on wychodził z bramki? Nie doszedł nawet do piłki, napastnik IFK strzela w kierunku bramki, no i sytuacja wrocławian bardzo zła w zaledwie kilkanaście minut po przerwie.

• Gol, 2:0, Boman.

• Robert Pich ucierpiał po starciu z Aleesamim.

• Alvbage pewnie łapie piłkę.

• Dudu wywalczył rzut rożny, może teraz?

• Engvall przebił się lewa stroną pola karnego,z bramki wyszedł Pawełek, ale naapstnik IFK i tak trafił do siatki.

• Engvall, 1:0!

• Korner dla gospodarzy, w ostatniej chwili piłkę sprzed bramki wybija jeden z wrocławian.

• W pierwszej połowie więcej się działo na murawie.

• Zieliński wrzucał piłkę w pole karne, ale został przyblokowany.

• Atak pozycyjny podopiecznych Pawłowskiego. W polu karnym w ostatniej chwili zablokowany Paixao.

• Lewą strona atakują gospodarze, piłkę wybijają defensorzy WKS-u.

• Oj fatalne uderzenie Kiełba.

• Rzut wolny dla Ślaska jakieś 35 metrów od bramki Alvbage

• Wydaje się, że oba zespoły przystąpiły do gry bez zmian.

• Rozpoczynamy drugą połówkę, gramy!

• Wrocławianie gwizdami powitani na murawie.

• Arbiter po upływie 45. minut kończy pierwszą część, do przerwy 0:0.

• Zaraz koniec pierwszej odsłony,w której Śląsk jest zespołem lepszym.

• Z 20. metra bardzo mocno uderzył Hołota, bramkarz miał problemy z wybiciem piłki, będzie korner!

• Dobrze wrocławscy obrońcy hamują zapędy ofensywnych graczy Goeteborga.

• Podanie w pole karne do Picha, ale w ostatniej chwili blokuje mocne uderzenie jeden z defensorów IFK.

• Atak pozycyjny WKS-u, cały czas czekamy na bramkę.

• Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale akcji nie zdążył zamknąć Tomasz Hołota.

• Na szczęście atak gospodarzy kończy się niecelnym uderzeniem na bramkę Pawełka.

• Cały czas jednak przy piłce byli zawodnicy z Dolnego Śląska, głupi faul, trzeba wracać!

• Krótko rozegrany rzut rożny Ślaska o mały włos nie skończył się stratą.

• Dobra akcja wrocławian, którzy kilkukrotnie dośrodkowywali w pole karne rywali, ostatecznie od autu zaczyna WKS na wysokości pola karnego IFK.

• Dobra wrzutka w pole karne, do niepilnowanego Paixao,ale ten pudłuje z dobrej pozycji!

• Po chwili wrocławianie konstruują kolejny atak. Aleesami faulował Paixao.

• Aj złe dośrodkowanie w pole karne do nikogo, nie można tracić tak piłki!

• Niepotrzebny wślizg Zielińskiego w środku boiska, po co?! Żółta kartka.

• Szwedzi potrafią wymienić kilka szybkich podań, wrocławianie muszą uważać na gospodarzy.

• Celeban wybija piłkę na aut, po kolejnej akcji gospodarzy. Po chwili piłka wędruje w pole karne do Bomana, ale napastnik IFK nie dociera do futbolówki.

• Wrocławianie wybijają piłkę i po chwili przeprowadzają tak, an spalonym jednak Pich.

• Składna akcja Goeteborga, jednak Boman nie potrafił skutecznie uderzyć na bramkę WKS-u, po drodze jeszcze interweniuje Pawełek, będzie korner!

• Przez chwilę zakotłowało się pod bramką Pawełka, ale tylko przez chwilę.

• Dośrodkowanie pole karne wrocławian, które wybija Celeban. Defensor WKS-u poucza kolegów z defensywy.

• Śląsk na tel Goeteborga wygląda dobrze, oby podopieczni Pawłowskiego dobrą postawę udokumentowali bramką.

• Ładnie lewym skrzydłem szarpnął Hateley, ale został nabity i od autu rozpoczną zawodnicy IFK.

• Robert Pich ostro potraktował rywala, obyło się bez żółtej kartki.

• Zieliński ściął do środka i uderzył lewą noga, jego strzał został zablokowany. Do futbolówki dopadł Tom Hateley, ale uderzył nad bramka gospodarzy.

• Gospodarze jeszcze bez strzału na bramkę Pawełka.

• Za mocne dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, piłka opuszcza boisko.

• Na prawym skrzydle faulowany Zieliński, który podłączył się do akcji ofensywnej.

• Wrocławianie skutecznie się bronią. Szansa na kontrę.

• Dośrodkowanie Salomonssona wybite na rzut rożny.

• Długa piłka jednego ze środkwoych obrońców wrocławian, ale na spalonym i Paixao i Grajciar.

• Szwedzi próbują przycisnąć, ale bez stuprocentowej sytuacji jeszcze.

• WKS wyprowadzał kontrę i szybko stracił piłkę, tym samym Goeteborg wyszedł w sytuacji 2 na 2 na szczęście uderzenie zawodnika gospodarzy zostało zablokowane.

• Tego można było się spodziewać, podopieczni Pawłowskiego dają gospodarzom rozgrywać piłkę w strefie obronnej, a po odbiorze wrocławianie starają się szybko kontrować.

• Na trybunach słychać: WKS goooooooool!

• Długa piłka do Paixao, ale snajper gości na pozycji spalonej.

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Pawełka, po chwili jeden z wrocławian był faulowany.

• Engvall ładnie szarżował prawym skrzydłem, zagrał w pole karne, a piłkę na rzut rożny wybił Paweł Zieliński.

• Z 20 metra strzela Jacek Kiełb, piłka przelatuje dobre 2-3 metry obok bramki Johna Alvbage

• Dośrodkowanie jednego z zawodników gospodarzy w pole karne, ale tam nie ma nikogo, od bramki zacznie Mariusz Pawełek.

• Skuteczny pressing podopiecznych Pawłowskiego. WKS przeważa w pierwszych minutach.

• Rzut wolny dla Szwedów, na szczęście piłkarze Ślaska wybijają daleko piłkę.

• Kiełb otrzymał podanie na lewej stronie, zagrał krótko do Picha, a ten podał w pole karne. Tam dopadł do piłki Flavio Paixao, ale minimalnie przestrzelił, ładna akcja wrocławian!

• Śląsk dziś w jednolitych zielonych strojach, a IFK Goeteborg w biało-niebieskich pasiakach.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, efekt ten sam.

• Wrocławianie rozpoczęli, długa piłka na lewe skrzydło do Jacka Kiełba ten dośrodkował w pole karne, ale piłka zostaje wybita na aut.

• Pierwszy gwizdek arbitra, zaczynamy!

• Piłkarze obydwu drużyn wychodzą na murawę!

• Słychać również grupkę kibiców z Wrocławia.

• Na stadionie Goeteborga właśnie rozbrzmiewa hymn gospodarzy.

• Obiekt IFK bardzo powoli się zapełnia, za kilka minut początek rywalizacji!

• Zawody poprowadzi Serdar Gozubuyuk z Holandii.