SSC Napoli

5

Legia Warszawa

2

• Festiwal strzelecki po zmianie stron. Brawa dla Legii, która mimo niekorzystnego wyniku do przerwy potrafiła zagrać na wyższym poziomie niż w pierwszych trzech kwadransach. Dwie bramki są pocieszeniem, ale mizernym w kontekście całej fazy pucharowej, o której Czerczesow i wicemistrzowie Polski powinni jak najszybciej zapomnieć.

Tym meczem Legia nie tylko żegna się z Ligą Europy, ale.. podwoiła swój bilans bramkowy na 4 gole strzelone i 10 straconych. Bilans Napoli jest imponujący: 22:3

Relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net.

• Wszystkie bramki strzelone na Stadio San Paolo

• Aleksandar Stavrev tuż po tej bramce spojrzał na zegarek i zakończył (szalony) mecz pod Wezuwiuszem. Napoli aplikuje kolejnemu grupowemu rywalowi pięć bramek, ale - w przeciwieństwie do meczów z Club Brugge i Midtjylland - nie zachowuje czystego konta!

• Drugi gol Mertensa

• Trickovski zagrywa w pole karne za plecy rozluźnionych obrońców i Prijović z bliska kieruje piłkę głową do siatki!

• ALEKSANDAR PRIJOVIĆ TRAFIA!!!

• Belg "wrzucił na karuzelę" Jodłowca na 20. metrze i technicznym uderzeniem w okienko pokonuje Kuciaka!

• (FENOMENALNY) GOL DRIESA MERTENSA!!!

• David Lopez i El Kaddouri chcieli to sami zakończyć. Hiszpan zagrał jednak ciut za mocno do kolegi. Kuciak chwyta piłkę.

• Nathaniel Chalobah skosił Trickovskiego jak trawę na wiosnę. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Kibice Legii śpiewają Mazurek Dąbrowskiego.

Obie strony czekają na ostatni gwizdek sędziego.

• Przez moment Napoli grało w "dziesiątkę". Mertens niefortunnie upadł na rękę i była potrzebna pomoc medyczna. Uraz nie jest groźny - strzelec czwartej bramki wraca na murawę.

• Ależ widowiskowo chcieli to zakończyć gospodarze! Callejon zagrał przed prawy narożnika pola karnego do El Kaddouri'ego. Ten rozejrzał się i miękko wrzucił do Mertensa na 8. metr, który chciał uderzyć nożycami! Przestrzelił

• El Kaddouri zablokowany. Piłka ledwie doturlała się do Kuciaka.

• Naciskany przez 2-3 legionistów Mertens został wypchnięty z pola karnego gości. Akcja zaczepna spaliła na panewce.

• ... a w Legii wchodzi Pablo Dyego. Schodzi Michał Kucharczyk

• Sebastiano Luperto zastępuje Vlada Chirichesa...

• A w meczu Midtjylland - Club Brugge jest remis za sprawą trafienia Vossena.

• Callejon strzela z pole karnego, ale został zablokowany. W odpowiedzi rzut rożny dla Legii. Pazdan jednak sfaulował rywala. Po chwili piłka po strzale Guilherme wychodzi na rzut rożny. Gabriel broni strzał Kucharczyka.

• "Szybka noga" Mertensa

• Ivan Trickovski wchodzi za Ondreja Dudę.

• Interwencje Brozia i Lewczuka wynikały z fenomenalnej akcji Mertensa, który wjechał w pole karne Legii po czym mijał rywali jak alpejczyk Herrmann Maier slalomowe tyczki.

• Broź i Lewczuk ratują Legię przed utratą piątej bramki - dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Dobitka Callejona z woleja trafiła w słupek!

• Honorowe trafienie Vranjesa

To druga stracona bramka przez Napoli w fazie grupowej. Legia strzeliła za to... trzecią.

• Raul Albiol zastępuje Kalidou Koulibaly'ego

Nieco wcześniej Prijović uderzył głową wysoko nad bramką Gabriela.

• Ależ odpowiedź gospodarzy. Mertens opanował piłkę przed polem karnym Legii i przy biernej postawie obrony (który to już raz?) błyskawicznie uderzył. Futbolówka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

• GOL, DRIES MERTENS!!!

• Formalność Jose Callejona

• Aleksandar Prijović dostał piłkę w polu karnym Napoli. Ponieważ był ustawiony tak, że nie miał szans by oddać strzał na bramkę Gabriela, to zagrał na wprost bramki do wbiegającego Vranjesa - piłka po jego uderzeniu zatrzymuje się dopiero w siatce!

• GOL, STOJAN VRANJES!!!

• Mertens posłał rogala w stronę dalszego słupka! Kuciak wyciągnął się jak struna i umiejętnie piąstkuje!

• Nemanja "Spalony" Nikolić kończy występ w dzisiejszym meczu i bez gola w fazie grupowej Ligi Europy. Zmienia go Aleksandar Prijović.

• Mertens zagrywa z prawej strony w pole karne do Hiszpana, który z kilku metrów dopełnił formalności kierując piłkę obok Kuciaka.

• GOL, JOSE MARIA CALLEJON!!!

• Pojedynek Guilherme na lewej stronie z Maggio. Skrzydłowy Legii ograł kapitana gospodarzy z siatką, który sfaulował przeciwnika. Sędzia jednak odgwizdał przewinienie Brazylijczyka. Dziwna interpretacja macedońskiego arbitra.

• Vranjes trafia z rzutu wolnego najpierw w mur, a dobitka z woleja jest bardzo niedokładna.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Na murawie pojawia się Jose Callejon, który zastępuje Lorenzo Insigne.

• Ivan Strinić skosił Michała Kucharczyka na 25. metrze od własnej bramki Żółta kartka

• Pazdan skutecznie - i co ważne, zgodnie z przepisami - powstrzymał Mertensa przed własnym polem karnym.

• Vranjes sfaulowany na lewej stronie przez Maggio. Goście zaczęli ten mecz jakby było 0:0. Agresywniejsza gra powoduje zagubienie neapolitańczyków.

• Hattrick Nikolicia. Pod względem spalonych.

• Świetna akcja Legii w polu karnym gospodarzy! Kucharczyk zagrał na 7. metr do Bereszyńskiego, którego strzał wślizgiem zablokował Strinić! Rzut rożny dla wicemistrzów Polski!

• Maggio podłączył się do akcji ofensywnej! Przebiegł nieatakowany przez nikogo blisko 30 metrów i zagrał przed pole karne do Davida Lopeza. Ten uderzył tuż obok bramki!

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Valdifioriego Chiriches wpisał się na listę strzelców uderzeniem głową tuż przy prawym słupku. Jednak bramka nie została uznana przez macedońskiego arbitra! Aleksandar Stavrev dopatrzył się faulu.

• Legioniści zaczynają drugą połowę

• Powracamy na Stadio San Paolo na drugą połowę między Napoli II a niewidoczną Legią. Obie drużyny zaczną drugie trzy kwadranse bez zmian.

• Nawet tak zmieniona "jedenastka" gospodarzy nie daje szans Legii. Wicemistrzowie dosłownie kilka razy przekroczyli linię środkową, a akcje w pobliżu pola karnego Gabriela można policzyć na palcach jednej ręki.

Gospodarze przeważają w niemal każdym aspekcie gry. Płynne przejścia z ataku pozycyjnego do szybkich rajdów jest przyjemne dla oka. Legioniści często prezentują znany już "pressing Iwańskiego".

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Aleksandar Stavrev nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę. SSC Napoli grająca dość rezerwowym składem pewnie prowadzi z Legią po golach Chalobaha i Insigne.

• Nikolić za słabo podał do Dudy w pole karne gospodarzy. Dogodna okazja zmarnowana.

• Ależ to poklepali Mertens z Ingisne! To tak, jakby taśmę z ich klepką puścić w przyspieszonym tempie! Legioniści biegali za futbolówką i strzał Belga był ponad poprzeczką. Chwilę później znów uderzył - Kuciak łapie piłkę.

• Piękna bramka Chalobaha

Wielbłąd obrony Legii i gol Insigne

• Co tu zrobiła obrona Legii?! Fatalne zagranie obrony przed własnym polem karnym. Do bezpańskiej piłki dopadł Insigne, który płaskim uderzeniem tuż przy prawym słupku podwyższa prowadzenie!

• GOL, LORENZO INSIGNE!!!

• W drugim spotkaniu grupy D Midtjylland prowadzi z Club Brugge po golu Sisto.

• Bereszyński blokuje wślizgiem strzał Mertensa z pola karnego! Rzut rożny. dla gospodarzy.

• Spalone: Napoli 0, Nikolić 2.

• A Napoli mogło już prowadzić dwiema bramkami. Insigne niewiele pomylił się po strzale z lewej strony pola karnego!

• Prostopadłe podanie pada do El Kaddouriego, który zagrywa piętką między nogami Lewczuka do Chalobaha. Ten oszukał przed linią 16. metra Pazdana i uderzeniem od poprzeczki pokonuje bezradnego Kuciaka! Piękna akcja oraz gol gosopdarzy!

• GOL, NATHANIEL CHALOBAH!!!

• Mertens posyła piłkę z ok. lewego narożnika pola karnego Legii wprost do "koszyczka" Kuciaka.

• Kontra Legii została przerwana faulem w środku pola. Miękko wrzucona piłka w pole karne pada łupek gospodarzy.

• Koulibaly uprzedził kryjącego go Lewczuka, ale uderzył głową wysoko nad bramką Kuciaka.

• Valdifiori płaski zagrywa w "szesnastkę" Legii z rzutu rożnego. Goście radzą w tej sytuacji. Nie było mowy chwili wytchnienia - Insigne zyskał kolejny (czwarty) rzut rożny.

• Podanie Vranjesa kierowane do Nikolicia minęło Koulibayl'ego, ale czujny Strinić wybił piłkę z dala od własnego pola karnego.

• Broź wespół z Guilherme umiejętnie wyszedł spod pressingu El Kaddouriego. Chciał prostopadłym podaniem uruchomić Nikolicia, ale zabrakło mu lewej nogi i siły w tym zagraniu. Podanie przeciął Chiriches.

• Pojedynek biegowy Bereszyńskiego z Koulibalym przed polem karnym SSC Napoli. Górą obrońca gospodarzy. Gabriel wznawia grę wybiciem od bramki.

• Guilherme faulowany w środku pola przez Davida Lopeza.

• Broź powstrzymał kolejny raz Maggio na prawej stornie. Gospodarze jednak szybko przejmują piłkę i rozgrywają na połowie wicemistrzów Polski.

• Ależ szczęście Legii! Zaczęło się od nieudanego wybicia Pazdana z własnego pola karnego. Piłka trafiła do Davida Lopeya, który uderzył niemal natychmiast - piłka po obcierce od interweniującego wślizgiem Brozia trafia w poprzeczkę! Złapał ją jednak Kuciak przed wbiegającym Insigne!

• Kolejna nieudana akcja Napoli lewą stroną. Kuciak od "bramki". Po chwili neapolitańczycy zaatakowali prawą stroną. Maggio zablokowany.

• Broź zapędził się w pole karne gospodarzy. Piłka adresowana do Gabriela i wybicie Brazylijczyka były szybsze.

• Faul taktyczny Guilherme na Chiricesie. Pierwszy raz od kilku minut Legia przekroczyła linię środkową. Na krótko.

• Vranjes najpierw wyskoczył najwyżej do dośrodkowania, a po chwili Jodłowiec wybił piłkę jak najdalej. Ta szybko wraca w pobliże "szesnastki", ale El Kaddouri sfaulował Pazdana.

• Pojedynek jeden na jeden El Kaddouriego z Broziem. Górą był obrońca Legii, ale gospodarze mają rzut rożny.

• Mertens pod presją dwóch legionistów nie opanował piłki w polu karnym wicemistrza Polski. Ta wyszła poza boisko, więc Kuciak wznawia grę z "piątki".

• Atak pozycyjny gospodarzy na połowie Legii. David Lopez zagrał prostopadłe do Insigne, ale ten nie zorientował się w zagraniu Hiszpana. Kuciak przejmuje bezpańską piłkę

• Nikolić na blisko trzymetrowym spalonym.

• El Kaddouri faulował Pazdana w walce o górną piłkę. Rzut wolny dla gości z własnego pola karnego.

• Kuciak przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Mertensa!

• Legioniści mają problem by wyjść poza 30. metr od własnej bramki. Zdaniem sędziego Pazdan sfaulował Mertensa ok. 25 metrów od bramki Kuciaka. Może być groźnie.

• Nie szło lewą stroną, to gospodarze spróbowali zaatakować drugą flanką. Przerzut do El Kaddouriego był bardzo nieudany. Legia wznawia grę z autu w pobliżu własnego pola karnego.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Ostro bitą piłkę pewnie piąstkuje Kuciak. Kontra Legii, ale prostopadłe podanie do Nikolicia zostało skutecznie przecięte przez obronę Napoli.

• Insigne dostał świetne podanie w pole karne z głębi pola. Włoch chciał od razu uderzyć z powietrza, ale piłka poleciała wysoko do góry, po czym opuściła boisko.

• Strinić i Mertens próbowali zaatakować lewą stroną. Dwukrotnie to się nie udało - ostatecznie grę wznawia Kuciak.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta. W historii Legia zanotowała dwa remisy i pięć porażek w wyjazdowych spotkaniach w Italii. Jak będzie dzisiaj?

• David Lopez z ekipy gospodarzy oraz Guilherme z Legii powinni uważać dzisiaj na żółte kartki. Obejrzana w dzisiejszym spotkaniu spowoduje absencję w kolejnym meczu.

• Obie "jedenastki" już na murawie. Z głośników rozbrzmiewa nowy hymn Ligi Europy.

• W relacji będą pojawiały się doniesienia z drugiego meczu grupy D pomiędzy Midtjylland - Club Brugge.

Przypomnijmy: SSC Napoli jest liderem grupy z kompletem punktów i zaledwie jedną bramką straconą. Na drugim miejscu jest duńska drużyna (6 punktów), trzecie jest Club Brugge (4 "oczka"), która lepszym bilansem bramek wyprzedza Legię (3:10 do 2:5).

• Coraz bliżej meczu SSC Napoli - Legia Warszawa

• Dla wicemistrzów Polski jest to 36. spotkanie w tym roku. Włosi grali do tej pory 20 razy.

• Macedońska obsada sędziowska:

• Sędzia główny: Aleksandar Stavrev
    • Liniowi: Marjan Kirovski oraz Dejan Kostadinov
    • Sędzia techniczny: Nikola Karakolev
  • Takich obrazków nie chcemy oglądać podczas meczów i wokół stadionów

• Rezerwowi SSC Napoli: Rafael - Raul Albiol, Alan, Callejon, Jorginho, Hysaj, Luperto.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Malarz - Brzyski, Dyego, Piech, Prijović, Saganowski, Trickovski.

• W pierwszym spotkaniu obu drużyn, rozegranym 1 października w Warszawie, Napoli wygrało po golach Mertensa i Higuaina w drugiej połowie.

Skrót meczu

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację z meczu SSC Napoli - Legia Warszawa

• Czy to ostatni akord Legii w Lidze Europy? Chociaż wszyscy liczymy, że nie, to jednak wicemistrzowie nie tylko muszą dzisiaj wygrać, ale też liczyć na korzystny wynik w meczu Midtjylland - Club Brugge. Czy sen się spełni?

• NAPOLI - LEGIA LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy warszawianie postawią się liderowi

Dla piłkarzy Legii początek grudnia to naprawdę ciężki okres. Mecze rozgrywane co trzy dni, z których żadnego nie można odpuścić. W ubiegłą niedzielę podopieczni Stanisława Czerczesowa rozegrali bardzo prestiżowe spotkanie z Wisłą Kraków, a w nadchodzący weekend czeka ich równie ważne starcie z liderem z Gliwic. Pomiędzy tymi meczami jeszcze ostatnie starcie z fazie grupowej Ligi Europy. Warszawianie dzisiaj wieczorem we Włoszech zmierzą się z Napoli. Mimo, że na awans do następnej rundy pozostały jedynie matematyczne szanse, nie zamierzają się poddać.