Griezmann show w Lyonie! Atletico Madryt z pucharem Ligi Europy [WIDEO]

DW
Antoine Griezmann zanotował dziś dublet i znacznie przyczynił się do trzeciego trafienia dla swojej drużyny. EAST NEWS
Przy zdecydowanej większości francuskich kibiców, na Parc Olympique Lyonnais, Atletico Madryt pokonało Olympique Marsylię 3:0 i zdobyło puchar Ligi Europy! Bohaterem "Los Indios" został niezawodny Antoine Griezmann, który dwukrotnie pokonał Steve'a Mandandę. Trofeum wraca do Madrytu po sześciu latach.

Początek spotkania był niezwykle dynamiczny. Francuzi zdecydowanie ruszyli do przodu, licząc, że trybuny poniosą ich do błyskawicznego zwycięstwa. W 5. minucie Dimitri Payet perfekcyjnie obsłużył Germaina, który fatalnie jednak zmarnował sytuację sam na sam. Po chwili Rami oddał bardzo odbry, aczkolwiek minimalnie niecelny strzał.

Podopieczni Diego Simeone czekali na swój moment. Ten nadszedł w drugim kwadransie gry. W 22. minucie nieco sparaliżowany Andre-Franc Zambo Anguissa pomylił się przy podaniu od Mandandy i stracił piłkę na rzecz rywali. Antoine Griezzman bez skrupułów wykorzystał tę szansę, wyszedł sam na sam i pewnie pokonał bramkarza Marsylii.

Jeszcze przed przerwą boisko opuścił Payet, który doznał urazu mięśnia. Jego występ na MŚ w Rosji stoi pod znakiem zapytania. W końcówce pierwszej połowy tempo znacznie spadło, a mecz przestał przypominać finał Ligi Europy.

Po zmianie stron po raz kolejny do roboty zabrali się podopieczni Diego Simeone. Już w 50. minucie Gabi zanotował perfekcyjnie prostopadłe podanie. Antoine Griezmann zabrał się z piłką, a później znakomicie przerzucił ją nad bramkarzem.

W samej końcówce meczu Olympique padło na kolana. Na minutę przed końcem z kontratakiem wyszli Hiszpanie, Griezmann doskonale zagrał prostopadłą piłkę do Diego Costy, ten odegrał do Koke, który błyskawicznie oddał futbolówkę w kierunku Gabiego. Pomocnik Atletico z kilkunastu metrów pokonał Mandandę, uderzając po ziemi na dalszy słupek.

Po drugim trafieniu piłkarze Atletico nabrali dużo pewności siebie i spokojnie dokończyli spotkanie. Dla klubu z Madrytu jest to trzecie trofeum tego typu (Puchar UEFA/Liga Europy), poprzednio zdobywali je w 2010 i 2012 roku.

Gdzie obejrzeć finał Ligi Mistrzów 2018 Real Madryt - Liverpool? [na żywo, online, stream, transmisja TV, kino]