Liga Europy. Rybus strzelił pięknie. Atletico rozbiło jego Lokomotiw

JCZ
Rybus strzelił pięknie, ale Atletico rozbiło jego drużynę
Rybus strzelił pięknie, ale Atletico rozbiło jego drużynę AFP/East News
Liga Europy. Maciej Rybus zdobył honorową bramkę w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału z Atletico Madryt. Jego Lokomotiw Moskwa przegrał jednak 1:5, a cały dwumecz aż 1:8.

Polak trafił do siatki w 20 minucie, uderzając mocno zza pola karnego. Uderzenie z lewej nogi być może przypominało trochę pamiętną próbę ze spotkania Spartak Moskwa – Legia Warszawa (2:3), ale nie okazało się na wagę awansu do kolejnej rundy. Po przerwie Atletico rozbiło Lokomotiw. Po dwie bramki zdobyli Fernando Torres i wprowadzony Antoine Griezmann.

Drużyna z Madrytu oczekuje już losowania par 1/4 finału Ligi Europy (piątek, godz. 13:00), natomiast Rybus może na chwilę odetchnąć od wydarzeń w klubie, ponieważ po tym meczu udaje się na zgrupowanie reprezentacji Polski. Następne spotkanie w Lokomotiwie rozegra dopiero 1 kwietnia.

Lokomotiw Moskwa – Atletico Madryt 1:5 (1:1)

Bramki: Rybus 20' – Correa 16', Griezmann 47', 85', Torres 65' (k.), 70'

Lokomotiw Moskwa: Kochenkow – Rybus, Kwirkwelia, Corluka (75' Pejcinović), Łysow – Fernandes, Anton Miranczuk, Denisow, Kołomycew (64' Tarasow), Aleksej Miranczuk – Forfan (46' Eder).

Atletico Madryt: Werner – Juanfran (46' Vrsaljko), Godin, Gimenez, Luis (62' Lucas) – Saul (61' Griezmann), Thomas, Gabi, Koke – Torres, Correa.