Znamy wszystkich uczestników 1/8 finału Ligi Europy: odpadły Tottenham i Fiorentina

psz
Liga Europy. Za nami wszystkie rewanżowe mecze 1/16 finału Ligi Europy. Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam (0:1) i pożegnała się pucharami. W innych spotkaniach nie brakowało emocji i doszło też do kilku zaskakujących rozstrzygnięć.

Niezwykle ciekawy przebieg miało spotkanie we Florencji. Gospodarze do 43. minuty prowadzili 2:0 i wydawało się, że pewnie zmierzają po awans, gdyż pierwszy mecz wygrali 1:0. Nic bardziej mylnego. Borussia zdołała odwrócić losy dwumeczu, a jej bohaterem został Lars Stindl, który popisał się hat-trickiem w 11 minut.

Z Ligą Europy pożegnał się Tottenham Hotspur, który mocno męczył się z belgijskim Gent. Ostatecznie Anglicy nie dali rady, co jest jedną z większych niespodzianek tej fazy.

Prawdziwy łomot spuścił swojemu rywalowi Olympique Lyon. 7:1 z AZ Alkmaar u siebie i 11:2 w dwumeczu to nokaut.

O ogromnym szczęściu może mówić Anderlecht, który zdobył bramkę na wagę awansu w ostatniej minucie rewanżowego pojedynku. Piłkarze Zenita z pewnością do teraz plują sobie w brodę.

Jedyna dogrywka miała miejsce w Charkowie, gdzie swoje mecze rozgrywa Szachtar. Więcej sił na dodatkowe pół godziny zachowali gracze Celty Vigo, którzy dwoma golami przypieczętowali awans.

Polacy niestety nie pograli sobie dzisiaj zbyt wiele. Łukasz Teodorczyk i Maciej Rybus byli poza kadrą meczową odpowiednio Anderlechtu (kontuzja) i Lyonu. Wojciech Szczęsny tradycyjnie w Lidze Europy siedział na ławce, podobnie jak Łukasz Szuakała w Osmanlisporze.