Liga francuska. Marcin Bułka był najlepszym bramkarzem pierwszej części sezonu Ligue 1. Zobacz najlepsze interwencje Polaka [WIDEO]

Bartosz Głąb
Liga francuska. Marcin Bułka był zdecydowanie najlepszym bramkarzem pierwszej części sezonu Ligue 1. Reprezentant Polski jesienią zaliczył 11 czystych kont i pomógł wiceliderowi tabeli w wielu meczach. Zobacz najlepsze interwencje Polaka w 2023 roku.

Liga francuska. Najlepsze interwencje Marcina Bułki [WIDEO]

Marcin Bułka jesienią aż 11 razy zachował czyste konto. W pewnym momencie sezonu w 8 meczach z rzędu rywale nie potrafili pokonać polskiego bramkarza. Jego seria trwała 2,5 miesiąca i osiągnęła blisko 750 minut bez straty gola. Serię 2 grudnia przerwało FC Nantes, które wygrało z Niceą 1:0.

W ubiegłym roku Polak zasłynął między innymi z dwóch obronionych rzutów karnych w meczu 6. kolejki Ligue 1 przeciwko AS Monaco. Bułka dwukrotnie nie dał się pokonać przez Folarina Baloguna. Na początku tego roku 24-letni bramkarz powtórzył ten wyczyn, tym razem w 1/16 Pucharu Francji. Nicea w podstawowym czasie gry bezbramkowo zremisowała z drugoligowym AJ Auxerre i musiało dojść do rzutów karnych. Zespół z Lazurowego Wybrzeża wygrał karne 4:2, a dwukrotnie świetnymi interwencjami popisywał się polski bramkarz.

Kibice francuskiego klubu pamiętać mu mogą także paradę z meczu 13. kolejki ligi francuskiej, kiedy to w 92. minucie efektownie wybronił uderzenie rywala zza pola karnego. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nicei 1:0, więc Polak miał duży wkład w zdobycie przez zespół trzech punktów.

W listopadzie ubiegłego roku Marcin Bułka dostał także swoją szansę w reprezentacji Polski. Zadebiutował w meczu towarzyskim na PGE Narodowym przeciwko Łotwie i przez pół meczu zachował czyste konto. W pierwszej połowie grał Łukasz Skorupski.