Liga francuska. Hit na remis. Monaco uratowało się w 93 minucie! PSG nie wystarczył 21 gol Cavaniego

JCZ
PSG - AS Monaco 1:1
PSG - AS Monaco 1:1 AFP/EAST NEWS
Liga francuska. Kapitalna końcówka meczu kolejki. Paris Saint-Germain zdobyło bramkę z rzutu karnego, ale w doliczonym czasie gry AS Monaco wyrównało i skończyło się remisem! Pełne 90 minut zaliczył Kamil Glik. Był dziś nie do przejścia.

Mecz trzeciej drużyny z drugą zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Z „polskiego” punktu widzenia jego najciekawszym wycinkiem wydawał się być bezpośredni pojedynek superstrzelca Edinsona Cavaniego (20 goli – najwięcej w całej Europie) z trzymającym równą formę Kamilem Glikiem. Z trybun przyglądał się im obchodzący 27. urodziny Grzegorz Krychowiak, który obecnie leczy kontuzję kolana.

Kontuzjowany Krychowiak obserwował kolegów z trybun:

PSG od początku próbowało narzucić swoje warunki. Do 30. metra szło z tym całkiem nieźle. Gorzej było w sytuacjach kiedy należało oddać strzał. Cavani nie potrafił nastawić celownika. Ten sam problem przerabiał Julian Draxler. Monaco szukało swoich szans zwłaszcza po rzutach wolnych. Zarówno próba Lemara, jak i Djibrila Sidibe okazała się minimalnie niecelna. A bombę Fabinho przeniósł nad poprzeczką Kevin Trapp.

W drugiej połowie oba zespoły pilnowały, by nie popełnić prostego błędu. Kiedy wydawało się, że bezbramkowy rezultat utrzyma się do ostatniego gwizdka, wówczas na kilka minut przed końcem sędzia wskazał na jedenasty metr, dopatrując się faulu Sidibe na Draxlerze. Egzekutor Cavani z zimną krwią skorzystał z prezentu – kopnął w lewy róg, podczas gdy Danijel Subasić rzucił się w prawą stronę.

AS Monaco nie poddało się i w 93 minucie doprowadziło do wyrównania. Na 1:1 trafił Bernardo Silva. Portugalczyk uderzył zza szesnastego metra, gdy bramkarz był zasłonięty przez swoich obrońców.