Liga hiszpańska. Barcelona straciła punkty i obrońcę. Znów błędy sędziego

JCZ

Barcelona - Celta 2:2

Barcelona - Celta 2:2 ©AFP/East News

Liga hiszpańska. Drugi raz z rzędu FC Barcelona bez kompletu punktów. W meczu 14. kolejki zremisowała u siebie z Celtą Vigo 2:2 (1:1). Kontuzji doznał Samuel Umtiti.

To Celta jako pierwsza strzeliła na Camp Nou. W akcji z 20 minuty wykonała trzy szybkie podania (w tym dwa z własnej połowy), dzięki którym Maxi Gomez znalazł się w doskonałej pozycji do strzału. Do siatki nie trafił, ponieważ na drodze wyrosła mu noga Marca Ter Stegena. Niemiec był jednak bezradny wobec dobitki Iago Aspasa.

Ten sam duet Gomez – Aspas po przerwie zdobył też bramkę na 2:2.
Role się jednak odwróciły, bo to Aspas zagrywał, a Gomez skutecznie kończył. W tej akcji urazu mięśniowego doznał Samuel Umtiti. Nie wiadomo czy zdąży na spotkanie z Realem Madryt, które odbędzie się za trzy tygodnie.

Barcelona za sprawą Lionela Messiego ekspresowo doprowadziła do wyrównania. Szybko mogła również wyjść na prowadzenie, ale arbiter cofnął jej gola Luisa Suareza sugerując pozycję spaloną. Ofsajdu nie było – Urugwajczyk w momencie podania był w linii ze stoperami Celty. Do siatki i tak trafił, ale dopiero w 62 minucie, kiedy wykończył świetną akcję Jordiego Alby i Messiego.

Piłki meczowej w doliczonym czasie nie wykorzystał Paco Alcacer. "Duma Katalonii" nie wygrała, ale wciąż ma bezpieczną przewagę.