Liga hiszpańska. Na kłopoty Sergio Ramos! Real liderem

pi
EAST NEWS / AFP PHOTO / PIERRE-PHILIPPE MARCOU
Real Madryt pokonał Betis Sewilla 2:1 i awansował na pozycje lidera ligi hiszpańskiej. ''Królewscy'' niesamowicie męczyli się z drużyną z Andaluzji, ale dzięki siódmej bramce w sezonie Sergio Ramosa zainkasowali trzy punkty.

''Królewscy'' znając wynik spotkania Deportivo La Coruna - FC Barcelona bardzo mocno rozpoczęli dzisiejszy mecz, ale dynamiczne ataki graczy z Madrytu nie przynosiły efektów. Betis umiejętnie się bronił i wyprowadzał kontrataki. Po jednym z nich Real powinien grać w osłabieniu, ponieważ Keylor Navas nieodpowiedzialnym wyjściem z bramki sfaulował gracza Betisu, ale gwizdek sędziego milczał. Słabe spotkanie rozgrywane przez Navasa potwierdziło się w 25. minucie gry, gdy zamiast obronić uderzenie rywala wrzucił piłkę do własnej bramki. Realowi udało się wyrównać przed przerwą za sprawą Cristiano Ronaldo, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Marcelo.
Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza. Real dalej atakował, ale nie umiał znaleźć drogi do siatki Antonio Adana. Wszystko zmieniła sytuacja z 78. minuty, w której Cristiano Piccini otrzymał drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Gdy Realowi nie idzie do akcji wkracza człowiek od zadań specjalnych. W 81. minucie Sergio Ramos najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i zapewnił Realowi Madryt trzy punkty.