Liga hiszpańska. Sensacja w La Corunii! Barcelona straciła punkty

pi
Leo Messi rozegrał słabe spotkanie
Leo Messi rozegrał słabe spotkanie EAST NEWS / AFP PHOTO / MIGUEL RIOPA
Do sporej sensacji doszło w La Corunii. Deportivo pokonało FC Barcelonę 2:1 i oddaliło się od strefy spadkowej. Wydawało się, że mecz z Deportivo będzie dla podopiecznych Luisa Enrique formalnością, ale znać o sobie dało środowe spotkanie z Paris Saint-Germain, bowiem zawodnicy Barcelony nie wyglądali najlepiej pod względem fizycznym.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie i pokazali Barcelonie, że nie mają zamiaru się bronić przez cały mecz. Oczywiście to Barcelona dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nic konkretnego z tego nie wychodziło. W drużynie gospodarzy wyróżniał się Joselu, który starał się nękać obrońców Blaugrany. Goście w sennym tempie rozgrywali piłkę i widać po nich było trudy starcia z Paris Saint-Germain. Pierwszą groźną akcje stworzył duet Luis Suarez - Lionel Messi, ale uderzenie Argentyńczyka zostało zablokowane.

Konkretniejsze było Deportivo, które w 40. minucie wyszło na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Joselu, który mocnym uderzeniem skierował piłkę do bramki. W tej sytuacji nie najlepiej zachował się ter Stegen, który zbyt słabo odbił piłkę po uderzeniu zawodnika z La Corunii.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Barcelony. Luis Suarez mocnym uderzeniem przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Germana Lexa doprowadził do wyrównania i wydawało się, że kolejne bramki dla drużyny Luisa Enrique będą kwestią czasu. Nic z tych rzeczy. Goście znów wolno i czytelnie rozgrywali piłkę, i nawet nie pomogło wprowadzenie na boisko Andresa Iniesty i Ivana Rakiticia. W 74. minucie Alex Bergantinos najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i jak się okazało zapewnił swojej drużynie sensacyjną wygraną. Barcelona straciła bramki po stałych fragmentach gry i potwierdziło się, że w tym aspekcie ma dużo do poprawy.