Liga holenderska. Ajax nie odpuszcza Feyenoordowi. Drugie zwycięstwo z rzędu

krk
Bartek Syta
Liga holenderska. Ajax Amsterdam w drugim ligowym spotkaniu w 2017 roku odniósł drugie zwycięstwo. Rywal Legii w 1/16 finału Ligi Europy wygrał na wyjeździe z FC Utrecht 1:0.

Przed tygodniem Ajax odprawił z kwitkiem FC Zwolle, wygrywając na wyjeździe 3:1. Pierwszoplanową role odegrał wówczas 23-letni Hakim Ziyech, który wbił rywalom dwa gole. Niedzielne zwycięstwo nad Utrechtem przyszło Ajaksowi nieco trudniej. Wicemistrzowie Holandii długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy, a w 61. minucie Lasse Schoene nie wykorzystał rzutu karnego. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w 83. minucie, zdobywając zwycięską bramkę.

Po 19. kolejkach Ajax plasuje się na drugiej pozycji w tabeli Eredivisie. Prowadzi Feyenoord, który ma pięć punktów przewagi nad amsterdamczykami.

FC Utrecht - Ajax Amsterdam 0:1 (0:0)

Bramka: Schoene 83

Ajax: Onana - Viergever, Veltman, D.Sanchez (74 de Ligt), D. Klaassen, Ziyech (90 van de Beek), Sinkgraven, Schoene, Younes, Dolberg, El Ghazi (73 J. Kluivert)