Popis Arkadiusza Milika! Zobacz gole, które strzelił Heerenveen [WIDEO]

Mateusz Wojciechowski, jac
Arkadiusz Milik nie zwalnia tempa! W ligowym meczu z Heerenveen strzelił dwa gole. Jego Ajax Amsterdam wygrał 2:0 i utrzymał się na fotelu lidera. Ma tyle samo punktów co PSV Eindhoven.

Pierwsze minuty gry były dosyć wyrównane. Goście próbowali przejąć inicjatywę i zaatakować zawodników Heerenveen wysokim pressingiem, jednak gospodarze nie dali narzucić sobie warunków gry.

Piłkarze Ajaxu pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 9. minucie. Włączający się do akcji ofensywnych Dijks dośrodkował w pole karne, a tam piłkę przyjął Arkadiusz Milik. Jego strzał został jednak zablokowany.

Podopieczni Franka de Boera nie potrafili przejąć inicjatywy i gospodarze również mieli swoje szanse. Jedną z nich miał Vrede, który strzałem głową z 10 metrów sprawił mnóstwo problemów Cillessenowi, który ostatecznie wybił piłkę poza boisko.

Po tym zdarzeniu goście wzięli się w garść i stworzyli kilka dobrych okazji. Najpierw Milik spod końcowej linii wycofał piłkę w kierunku Klaassena, jednak ten jej się dosięgnął. Chwilę potem Klaassen znalazł się w dogodnej sytuacji, ale będąc sam na sam z Mulderem trafił prosto w niego.

Bramkarz Heerenveen popisał się także w 26. minucie, kiedy to Younes zagrał prostopadłą piłkę Milika, ale czujny Mulder przechwycił piłkę.

Arkadiusz Milik był coraz aktywniejszy wraz z upływającym czasem. Kolejna dobrą okazję miał 34. minucie, kiedy to wyszedł dobrze w pole karne, następnie wślizgiem zaatakował futbolówkę, jednak przeszła minimalnie obok słupka.

Druga połowa zaczęła się od akcji Arkadiusza Milika, który wypracował sobie pozycję do oddania strzału, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę. Reprezentant Polski był bardzo aktywny i w 55. minucie miał kolejną okazję do zdobycia gola. Younes dograł do napastnika Ajaxu, jednak ten uderzył nad bramką rywala.

Chwilę potem ręką we własnym polu karnym zagrał Kenny Otigba, a rzut karny pewnie wykorzystał Arkadiusz Milik. Goście nie zwalniali tempa i dążyli do kolejnych bramek. Efekt przyszedł w 64. minucie. Dijks po akcji lewym skrzydłem dograł w pole karne. Tam najlepiej ustawiony był Milik, który podwyższył na 2:0.

Goście po drugim trafieniu kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwalali na zbyt wiele piłkarzom Heerenveen. Gospodarze nie zdołali strzelić w dzisiejszym meczu gola i ostatecznie Ajax wygrał spotkanie 2:0, a bohaterem spotkania został Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski po dzisiejszym meczu ma już na koncie 21 goli.