Legia Warszawa

2

Zrinjski Mostar

0

• Koniec meczu! Legia pokonuje Zrinjskiego 2:0 po dwóch bramkach Nikolicia i melduje się w kolejnej rundzie!

• Swojego przeciwnika w trzeciej rundzie eliminacji Legia pozna jutro, gdy słowacki Trencin podejmie słoweńską Olimpiję Lublana. W pierwszym meczu Słowacy wygrali na wyjeździe 4:3, więc są bardzo blisko awansu.

• Trzy minuty doliczone do tego pojedynku.

• Trwa już dogrywanie tego meczu do końca. Już nic nie jest w stanie się wydarzyć przy Łazienkowskiej.

• Brzyski zmienia w Legii Kucharczyka.

• Malarz! Bramkarz Legii świetnie broni uderzenie głową Petraka!

• Mizerny strzał z dystansu Zeravicy mija bramkę Malarza.

• Wygląda na to, że Bośniacy już się pogodzili z tym, że nie awansują do kolejnej rundy. Kolejna zmiana. Filipović za Todorovicia.

• ... a w Legii Kopczyński wchodzi za Nikolicia.

• Zmiany. W Zrinjskim Zeravica za Bilbiję...

• Świetne rozegranie rzutu wolnego przez Bośniaków, ale Todorović z 12 metrów uderza nad bramką!

• Prosty błąd Hlouska przy linii końcowej i Czech musiał faulować rywala blisko pola karnego. Rzut wolny dla gości.

• Kapitalne prostopadłe podanie do Nikolicia, ale ten w decydującym momencie przegrał fizyczny pojedynek z Bariciem.

• Mogło być 3:0! Po ładnej akcji Legii i podaniu Hlouska Nikolić uderza prosto w ręce Kozicia!

• Żółta kartka dla Lewczuka.

• Po dośrodkowaniu Aleksandrowa jeden z Bośniaków wybija piłkę na korner.

• Przerwa w grze, bo na boisku leży Stojkić.

• Centra z prawego skrzydła Aleksandrowa i Nikolić nie sięga piłki przed bramką rywala. Łapie ją Kozić.

• Kolejna słaba próba z daleka Todorovicia i spokojnie łapie piłkę Malarz.

• Świetnie rozpędził się z piłką w środku pola Hamalainen, zagrał przed szesnastkę do Nikolicia, ten minął rywala i płaskim strzałem pokonał bramkarza! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOL!!! Nemanja Nikolić!

• Blisko!!! Malarz świetnie broni uderzenie z kilkunastu metrów Mesanovicia!

• Todorović zdobywa korner dla gości.

• Dobre dośrodkowanie Moulina w pole karne, gdzie jednak w ostatniej chwili uprzedzony został Hlousek.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Nikolicia, ale Węgier zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Aleksandrow zagrywa na czysta pozycję do Łukasza Brozia, ale zdaniem sędziego obrońca Legii był na spalonym.

• Znowu przedarli się Bośniacy lewym skrzydłem, ale dośrodkowanie w pole karne doskonale przecina Pazdan.

• Na trybunach stadionu przy Łazienkowskiej mecz Legia - Zrinjski ogląda selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

• Stojkić płasko dośrodkowywał piłkę w pole karne i Pazdan musiał wybić piłkę na korner. Z rzutu rożnego nie było zagrożenia dla bramki Malarza.

• Goście zdobywają rzut rożny.

• Wznawiamy grę w Warszawie!

• Nie jest to wielki mecz gospodarzy, ale najważniejszy jest wynik, który akurat jest korzystny. Oby tak dalej, bo dziś liczy się tylko awans do kolejnej rundy.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi ze Zrinjskim 1:0 po wykorzystanym rzucie karnym Nikolicia.

• Radeljić zmienił Katanca, który nie dał rady grać dalej.

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Kucharczyka.

• Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Znowu ucierpiał na boisku Katanec, więc gra przerwana. Po chwili niezła kontra Legii, ale zablokowany Aleksandrow i rzut rożny.

• Zderzenie Pazdana z Mesanoviciem w polu karnym Legii. Zdaniem sędziego, nie było podstaw do jedenastki.

• Po miękkiej centrze Lewczuka Hamalainen główkuje zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza rywali.

• Kucharczyk na spalonym.

• Jeszcze jedna przerwa w grze, bo tym razem ucierpiał Jakovljević.

• Kozić pewnie poradził sobie z technicznym strzałem z dystansu Nikolicia.

• Katanec i Aleksandrow wracają na boisko.

• Zderzenie głowami Aleksandrowa z rywalem. Przerwa w grze.

• Legia idzie za ciosem. Kucharczyk zdobywa rzut rożny dla gospodarzy, ale centra Moulina była zdecydowanie za krótka.

• Wcześniej sędzia ukarał kartką Bilbiję.

• GOOOOOOOOOL!!! Piękny strzał Nemanji Nikolicia i 1:0!

• Rzut karny dla Legii! Wg sędziego ręką w polu karnym zagrywał Todorović. Spora kontrowersja.

• Ciekawe podanie prostopadłe Tomicia w pole karne Legii, na szczęście przejęte przez Malarza. Wcześniej golkiper Legii poradził sobie ze strzałem z dystansu Todorovicia.

• Składna akcja gospodarzy kończy się fatalnym uderzeniem z dystansu Moulina.

• Nie jest to na razie dobry mecz Legii, która wcale nie kontroluje tego, co dzieje się na boisku.

• Mesanović nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Peko. Bośniacy jednak grają z Legią wyrównany mecz.

• Płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła Hlouska nie dociera do żadnego z legionistów zgromadzonych w polu karnym.

• Zmiana w Legii. Hamalainen za kontuzjowanego Guilherme.

• Prostopadłe podanie w pole karne Legii, gdzie na rzut rożny wybija piłkę Lewczuk.

• Problem Guilherme z barkiem jest jednak poważniejszy... Brazylijczyk prosi o zmianę...

• Teraz z kolei przerwa w grze, bo to Guilherme ucierpiał w jednym ze starć z rywalem.

• Bardzo ostre wejście Guilherme w nogi rywala, ale obyło się na słownym ostrzeżeniu dla Brazylijczyka.

• Pierwsza lepsza akcja Legii. Dośrodkowanie Hlouska i bardzo niecelny strzał głową Nikolicia.

• Dośrodkowanie na pierwszy słupek i Todorović główkuje bardzo niecelnie.

• Dobrze rozpoczęli mecz goście. Wysoki pressing i wywalczony rzut rożny.

• Zaczynamy mecz w Warszawie!

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Francuz Nicolas Rainville.

• Ławki rezerwowych:

• Legia: Cierzniak, Rzeźniczak, Bereszyński, Brzyski, Kopczyński, Hamalainen, Prijović.
    • Zrinjski: Vasilj, Radeljić, Zeravica, Stojanović, Colić, Filipović, Mrkaić.
  • Obok prezentujemy wyjściowe jedenastki obu zespołów. Zgodnie z wcześniejszym wpisem, Legia gra dzisiaj absolutnie najsilniejszym składem.

• Mimo rozegrania trzech meczów oficjalnych w tym sezonie, Legia Warszawa pod wodzą nowego trenera Besnika Hasiego wciąż jest bez zwycięstwa. Oprócz remisu w Mostarze, Wojskowi przegrali u siebie w Superpucharze z Lechem Poznań 1:4, a także na inaugurację Lotto Ekstraklasy zremisowali na własnym obiekcie z Jagiellonią Białystok 1:1. Prawdziwy test czeka ich jednak dopiero dziś, bowiem po raz pierwszy w nowych rozgrywkach trener Hasi wystawia absolutnie najsilniejszą jedenastkę.

• Po pierwszym meczu obu zespołów wiadomo tyle, że... nic nie wiadomo. Tydzień temu w Mostarze padł bowiem remis 1:1. Dla Legii gola strzelił Nemanja Nikolić, dla gospodarzy trafił Matija Katanec. Dlatego o wszystkim zadecyduje dzisiejszy rewanż przy Łazienkowskiej.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu rewanżowego II rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Legia Warszawa zmierzy się ze Zrinjskim Mostar.