Bayern nieznacznie lepszy od Benfiki. Lewandowski tym razem bez gola

mgs, msz
W pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał Benficę Lizbona 1:0. Gola na wagę zwycięstwa Bawarczyków strzelił Arturo Vidal.

W Monachium nie było dziś niespodzianki. Ofensywnie nastawieni podopieczni Josepa Guardioli przystąpili do gry z zamiarem rozstrzygnięcia dwumeczu już dzisiaj. Plan zaczęli realizować bardzo szybko. Już w 2. minucie ładna, kombinacyjna akcja Bayernu zakończyła się golem. Lewandowski dostał piłkę w polu karnym, zbiegł nieco do skrzydła, odegrał do linii do Bernata, który idealnie dośrodkował na 5. metr, prosto na głowę Artruro Vidala. Na tym jednak jego realizacja się zakończyła.

Zaskoczeni szybką stratą bramki Portugalczycy potrafili szybko się pozbierać i uszczelnić szeregi swojej obrony, tak, by Bayern nie był w stanie sforsować jej po raz drugi. Sami jednak również nie wyprowadzili choć jednego ataku, który zakończył by się bramką.

W pierwszej połowie to głównie Bawarczycy stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, jednak i Benfica miała swoje szanse. W 29. minucie podanie Gaitana zostało zatrzymane ręką w polu karnym przez Lahma, podczas robienia wślizgu. Zagranie nie było celowe, gwizdek sędziego milczał, a Portugalczykom pozostało mieć pretensje do polskiego arbitra prowadzącego spotkanie, Szymona Marciniaka.

Po zmianie stron znów szybko napierać zaczęli gospodarze, jednak Benfica nie dała się przytłoczyć, jak to miało miejsce na początku pierwszej połowy. Na ataki ze strony Bayernu, Portugalczycy odpowiadali swoimi, które były równie groźne. Nie przyniosły jednak zamierzonych efektów i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem monachijczyków 1:0. Rewanż jest więc sprawą otwartą, a podopieczni Jorge Jesusa pokazali dziś, że z pewnością nie podłożą się bardziej renomowanemu rywalowi.