Liga Mistrzów. Bayern odegrał się na PSG. 50-tka Roberta Lewandowskiego

krk
East News
Liga Mistrzów. W szlagierowym meczu 6. kolejki Bayern Monachium pokonał Paris Saint-Germain 3:1 (2:0). Kapitalny spektakl na Allianz Arena rozpoczął się od bramki Roberta Lewandowskiego. Dla polskiego snajpera było to 50. trafienie w rozgrywkach UEFA. Bawarczycy i paryżanie ukończyli grupowe zmagania z 15 punktami. Pierwsze miejsce przypadło jednak PSG, które na Parc des Princes zwyciężyło Bayern 3:0.

Monachijczycy od początku gry wzięli się do roboty i już w 8 minucie Robert Lewandowski zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Z lewej strony dośrodkował James Rodriguez, a głową piłkę zgrał David Alaba. Paryżanie usiłowali złapać Polaka na spalonym, ale zaspał Dani Alves i „Lewy” z bliska trafił do siatki.

Na 2:0 przed przerwą wynik podwyższył Corentin Tolisso po kolejnym dośrodkowaniu Kolumbijczyka. PSG atakował, ale dobrych okazji nie wykorzystał Neymar.

Po zmianie stron paryżanie strzelili jednak kontaktową bramkę. Fenomenalnym podaniem popisał się Cavani, a składną akcję wykończył głową Mbappe. Nie był to jeszcze koniec emocji w tym stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu. Bayern znów uzyskał przewagę, a efektem był trzeci gol, którego autorem był znów Tolisso. Francuz wykorzystał doskonałe podanie swojego rodaka Kingsleya Comana... wychowanka PSG.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Bayern odegrał się na PSG. 50-tka Roberta Lewandowskiego - Gol24