Liga niemiecka. Skromne zwycięstwo Borussii Dortmund z Hannoverem (ZDJĘCIA)

Bartłomiej Szura, msz
Borussia Dortmund pokonała Hannover 96 1:0, zwycięskiego gola zdobywając już w 4. minucie z rzutu karnego. W zespole Jurgena Kloppa od początku zagrał Robert Lewandowski, a Jakub Błaszczykowski wszedł w miejsce strzelca bramki, Marco Reusa. W ekipie gości do 69. minuty grał Artur Sobiech.

O pierwszej połowie najlepiej jak najszybciej zapomnieć. Poza pierwszymi piętnastoma minutami, gdy Borussia grała tak, jakby chciała roznieść rywala, nie działo się wiele ciekawego. Jak się okazało, jedyny gol w tym meczu padł już w 4. minucie, gdy po faulu w polu karnym jedenastkę pewnie wykonał Marco Reus.

W następnych minutach gospodarze grali bardzo zachowawczo. Mając na uwadze, że już we wtorek czeka ich niezwykle trudny pojedynek w Londynie, podopieczni Juergena Kloppa nie próbowali mocno podkręcać tempa. Goście z Hanoweru, którzy na wyjazdach grają fatalnie, nie potrafili wykorzystać tej sytuacji.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Borussia pilnowała wyniku i faktu, aby wygrać jak najmniejszym nakładem sił, a goście nie potrafili pokonać bramkarza BVB.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Już na kilka minut przed końcem pierwsi kibice zaczęli opuszczać trybuny Signal Iduna Park. Z całą pewnością w tym meczu najważniejsze były trzy punkty i to po raz kolejny w tym sezonie udało się Borussii uzyskać.