Męczarnie Bayernu na Borussia-Park

Kacper Rogacin, pi
EAST NEWS
W ostatnim spotkaniu 25. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał Borussie M'Gladbach 1:0. Goście dominowali przez 90 minut, ale nie przekładało to się na efekty bramkowe. Bramkę dającą 3 punkty zdobył Thomas Mueller. Wygrana pozwoliła Bayernowi powiększyć do 13 punktów przewagę nad RB Lipsk.

Mistrzowie Niemiec przyzwyczaili swoich kibiców do wysokich zwycięstw, więc bramka na 1:0 to najczęściej tylko przystanek w drodze do efektownej wygranej. Tym razem, w najciekawiej zapowiadającym się meczu kolejki, padła jednak tylko jedna bramka.

Borussia Moenchengladbach nie jest co prawda ligową potęgą (miejsce w połowie tabeli), ale zawsze potrafi napsuć krwi rywalom. Tym razem zamiast groźnych kontrataków i zaciekłej obrony, piłkarze Dietera Heckinga wybrali inną taktykę - uśpienie rywala.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania nie wydarzyło się praktycznie nic ciekawego. Parę razy zakotłowało się a to pod jedną, a to pod drugą bramką, ale efektów nie było prawie żadnych. Wyjątkiem była 42. minuta, kiedy Arjen Robben zszedł w swoim stylu z prawej strony do środka boiska i huknął sprzed pola karnego prosto w słupek. Piłka odbiła się w kierunku Roberta Lewandowskiego, ale jego strzał głową końcami palców wyciągnął Yann Sommer.

To był z resztą jedyny moment, kiedy kibice przypomnieli sobie o obecności Polaka na boisku. Przez większość czasu Lewy był bowiem kompletnie niewidoczny.

W drugiej połowie goście raz przyspieszyli i efektem była jedyna bramka w meczu. Thiago Alcantara idealnie dograł do Thomasa Muellera, a Niemiec wcisnął piłkę do siatki.

Identycznym wynikiem zakończył mecz Borussii Dortmund z Ingolstadt (90 minut Łukasza Piszczka). BVB zbliżyło się dzięki temu do wicelidera na trzy punkty, ponieważ RB Lipsk przegrało z Werderem Brema aż 0:3. Jedynego gola dla Borussii strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, powiększając w ten sposób przewagę w klasyfikacji strzelców nad Robertem Lewandowskim do dwóch goli. Polaka, który do siatki trafiał 21 razy wyprzedza już nawet Anthony Modeste (22 trafienia na koncie).