Puchar Niemiec. Borussia w opałach, potrzeba było karnych. Piszczek na innej pozycji

jac
Puchar Niemiec. Borussia Dortmund w 1/8 finału. Awans nastąpił nie bez problemów. Drużyna Thomasa Tuchela po 90 minutach tylko remisowała z Unionem Berlin 1:1. Wobec braku rewanżu sędzia ogłosił dogrywkę. W niej nie padły gole. W rzutach karnych Borussia okazała się bezbłędna, Union natomiast wszystkie trzy pierwsze próby zmarnował. Cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Biegał jednak nie na prawej obronie, jak zawsze, a na lewej. Do karnego nie podszedł.

Borussia Dortmund – Union Berlin 1:1, 3:0 w karnych

Bramki: Parensen 44’ (s.) - Skrzybski 81’
Rzuty karne: Dembele (trafiony), Kroos (nietrafiony), Ginter (t.), Furstner (nt), Goetze (t.), Hosiner (nt).

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Ginter, Sokratis, Passlack (100’ Rode) – Sahin (68’ Weigl) – Larsen (68’ Dembele), Castro, Götze, Mor – Ramos.

Union Berlin: Mesenhöler – Leistner, Puncec, Parensen (65’ Furstner) – Trimmel, Zejnullahu, Kroos, Pedersen – Hedlund (80’ Skrzybski), Redondo – Quaner (39’ Hosiner).