Puchar Niemiec: Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE....

Bayern Monachium

2

Borussia Dortmund

1

• Bayern wygrywa z Borussią, ale niestety Robert Lewandowski nie zdobywa żadnej bramki. Teraz ciężko będzie utrzymać prowadzenie najlepszego strzelca roku 2017! Serdecznie dziękuję za uwagę i życzę spokojnej nocy!

• Koniec!

• Dobra akcja Alexandera Isaka! Młody snajper minimalnie niecelnie! Ależ by było!

• Mahmoud Dahoud przerywa kontratak rywala i ogląda żółtą kartkę.

• Zmiana także w Borussi. Jeremy Toljan schodzi, a Alexander Isak wchodzi.

• Sebastian Rudy zmienia Javiego Martineza.

• Andre Schuerrle oddaje znakomity strzał, ale piłka minimalnie mija słupek bramki Bayernu!

• Arturo Vidal ogląda żółtą kartkę.

• Strzał Thomasa Muellera zostaje zablokowany.

• Robert Lewandowski ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią!

• Ukrainiec znakomicie zamknął akcję swojej drużyny. Teraz będzie się jeszcze działo w tym spotkaniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Andriy Yarmolenko zdobywa bramkę kontaktową!

• Corentin Tolisso zmienia Jamesa Rodrigueza.

• Świetne wejście Kagawy, ale strzał Japończyka był zbyt słaby aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• Robert Lewandowski mija się z piłką po podaniu Muellera! A miał pustą bramkę przed sobą!

• Andriy Yarmolenko zaczarował w polu karnym , podał do Schuerrle, a Niemiec uderzył prosto w Ulreicha.

• Kingsley Coman melduje się na murawie. Schodzi Franck Ribery.

• Shinji Kagawa wpadł w pole karne, ale jego strzał był bardzo niecelny.

• Andre Schurle zmienia Raphael Guerrierio.

• Pierwsze w tej połowie atak BVB, jednak ani dośrodkowanie, ani rzut rożny nie przyniosło żadnego efektu.

• Znakomita interwencja bramkarza BVB! David Alaba dograł prosto na głowę Muellera, ale jego strzał z 5 metra znakomicie broni Szwajcar!

• Dobre, płaskie uderzenie Jamesa, ale znakomicie broni Roman Burki.

• Wracamy po przerwie! Czekamy na bramki Roberta Lewandowskiego!

• Koniec pierwszej części meczu!

• Świetna dwójkowa akcja Lewandowskiego i Muellera! Ten drugi wyszedł sam na sam z bramkarzem i znakomitą podcinką pokonuje Burkiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Thomas Mueller podwyższa prowadzenie!

• David Alaba najpierw popełnił duży błąd, ale później się zrehabilitował wybijając piłkę z samej linii bramkowej!

• Marc Batra zdjęty z boiska. Chyba nie jest to wymuszone kontuzją. W jego miejsce wchodzi Mahmoud Dahoud.

• Franck Ribery wpada w pole karne, ale jego indywidualna akcja zostaje przerwana.

• Po bramce tempo gry wyraźnie spadło. Obie drużyny grają bardzo spokojnie.

• Franck Ribery ukarany żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu Jamesa, najwyżej w polu karnym wyskoczył Niklas Sule, który uderzył w poprzeczkę. Dobitka Jerome Boatenga była już zabójcza i w końcu mamy 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! W końcu zmasowany atak przynosi efekt! A strzelcem Jerome Boateng!

• Roman Burki świetnie broni mocny strzał Francka Ribery. Dobijał jeszcze Robert Lewandowski, lecz piłka minimalnie mija prawy słupek bramki BVB.

• Robert Lewandowski doszedł do podania Arturo Vidala, ale świetnie broni jednak Roman Burki.

• James Rodriguez uderza na bramkę i w ostatniej chwili został zablokowany!

• Dobrze wyprowadzony kontratak BVB, ale na spalonym był Yarmolenko

• Ależ była okazja! Świetne dośrodkowanie, do piłki dochodzi Arturo Vidal i trafia w poprzeczkę! Było blisko!

• Od środka rozpoczęli gospodarze!

• Piłkarze już są na murawie!

• Borussia powoli zaczyna wracać na prostą. Po zmianie trener w końcu udało się wygrać dwa mecze. Dzisiaj jednak zadanie jest najtrudniejsze z możliwych.

• Robert Lewandowski ten mecz zaczyna oczywiście w podstawowym składzie. Bardziej niż sam mecz, kibiców na świecie elektryzuje pojedynek najlepszych snajperów tego roku. Lewandowski w tym momencie ma na swoim koncie 53 bramki. Tyle samo ma Cristiano Ronaldo i Edinson Cavani, który również dzisiaj rozgrywa swój mecz.

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Poprowadzę dla Państwa relację LIVE z tego spotkania!

• Skład i ławka Bayernu Monachium!

• Czas na ostatni mecz Bayernu w tym roku! Robert Lewandowski ma szansę zostać najlepszym strzelcem roku 2017. Czy kapitanowi naszej reprezentacji uda się zdobyć bramkę i odskoczyć rywalom?

Hubert Zdankiewicz, krk

Puchar Niemiec: Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©East News

Puchar Niemiec: Bayern - Borussia ONLINE. Ostatnim akcentem grudnia na niemieckich boiskach będzie konfrontacja Bayernu Monachium z Borussią Dortmund. Dla Roberta Lewandowskiego pojedynek 1/8 finału Pucharu Niemiec będzie okazją do powiększenia dorobku strzeleckiego i zdobycie tytułu najskuteczniejszego piłkarza 2017 roku. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Puchar Niemiec: Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE

Na zakończenie piłkarskiego roku w Niemczech czeka nas prawdziwa gratka - Bayern zmierzy się z Borussią Dortmund. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Zespół z Monachium jest zdecydowanym faworytem - tu wystarczy spojrzeć na notowania bukmacherów bwin, którzy w przypadku zwycięstwa Bayernu są gotowi zapłacić tylko 1,42 za każdą postawioną złotówkę. Kurs na Borussię to 6,75.

Ta dysproporcja to efekt ostatnich dwóch i pół miesiąca, podczas których obie drużyny zmieniły się nie do poznania. Gdy na początku października ściągnięty z emerytury Jupp Heynckes przejmował stery w szatni Bayernu po zwolnionym Carlo Ancelottim Bawarczycy byli w dołku. Nie tylko w Lidze Mistrzów, gdzie zostali upokorzeni przez Paris Saint Germain. Również na krajowym podwórku, bo w lidze tracili pięć punktów do prowadzącej Borussii.

Później zaczęli jednak wygrywać i na półmetku rozgrywek to oni są liderem. Nie tak przekonującym, jak w poprzednich latach, bo ich przewaga nad drugim w tabeli Schalke 04 Gelsenkirchen wynosi „tylko” 11 punktów (najgorszy grudniowy dorobek Bayernu od 2011 r.).

Mało kto spodziewa się jednak, że ktoś przeszkodzi ekipie z Monachium w wywalczeniu szóstego z rzędu mistrzostwa Niemiec. Po części dzieje się tak z powodu niemocy Borussii, która po imponującym początku sezonu mocno spuściła z tonu. Swoją grupę w Lidze Mistrzów zakończyła na trzeciej pozycji i wiosną zagra tylko w Lidze Europy.

Ostatni tydzień zmienił jednak bardzo wiele. Po tym jak Peter Stoeger zastąpił zwolnionego za słabe wyniki Petera Bosza, BVB po raz pierwszy od 30 września wygrała ligowy mecz (2:0 z FSV Mainz). W sobotę dortmundczycy poszli za ciosem i zwyciężyli groźne TSG Hoffenheim 2:1. W ligowej tabeli awansowali na trzecie miejsce.

W środowy wieczór przed Robertem Lewandowskim ostatnia okazja, by poprawić imponujący wynik strzelecki. W dobiegającym końca roku Polak w 54 spotkaniach zdobył 53 bramki. Identycznym dorobkiem mogą pochwalić się jedynie Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, ale obaj pracowali na niego dłużej - Portugalczyk i Argentyńczyk rozegrali odpowiednio 59 i 63 mecze. Tuż za plecami tej trójki plasuje się Edinson Cavani, który w 2017 roku do siatki rywali trafiał 52 razy.

Przewidywane składy:
Bayern: Ulreich - Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba - Javi Martinez - T. Müller, James, Vidal, Ribery - Lewandowski

Borussia: Bürki - Toljan, Toprak, Sokratis, Schmelzer - Weigl - Yarmolenko, Kagawa, Guerreiro, Pulisic - Aubameyang

Puchar Niemiec: Bayern Monachium - Borussia Dortmund TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio w TVP 1 i TVP Sport rozpocznie się o 20:20. Poprowadzi je Jacek Kurowski, a jego gościem będzie Marcin Żewłakow. Spotkanie Bayernu z Borussią komentować będzie Dariusz Szpakowski. W Monachium będą także reporterzy TVP Sport: Hubert Bugaj i Arkadiusz Błaszczyk. Początek transmisji o 20:40. W internecie mecz będzie można obejrzeć na sport.tvp.pl.

Real Madryt - FC Barcelona NA ŻYWO w TV i ONLINE. Real - Barcelona transmisja i STREAM LIVE

Tekstowa relacja na żywo z meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund w GOL24!