Liga włoska. Łukasz Skorupski nie zdołał zatrzymać Interu Mediolan. "Nerazzurri" umocnili się na prowadzeniu Serie A

OPRAC.:
Bartosz Głąb
28. kolejka Serie A. Bologna FC - Inter Mediolan 0:1.
28. kolejka Serie A. Bologna FC - Inter Mediolan 0:1. PAP/EPA
Liga włoska. Inter Mediolan w meczu 28. kolejki pokonał na wyjeździe Bolognę 1:0 i umocnił się na prowadzeniu rozgrywek Serie A. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 37. minucie Yann Bisseck. W bramce gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański, natomiast z ławki rezerwowych nie podniósł się Kacper Urbański.

Liga włoska. Łukasz Skorupski nie zdołał zatrzymać Interu Mediolan

Inter wygrał wszystkie mecze w 2024 roku, czyli trzynaście, w tym dziewięć w Serie A. Podopieczni Simone Inzaghiego pewnie kroczą po 20. w historii tytuł mistrzowski. W ostatnich tygodniach wychodzi im wszystko, bez względu na to, z kim grają i w jakim składzie.

W sobotni wieczór, w starciu z uznawaną za rewelację tego sezonu czwartą w tabeli Bologną, zagrali m.in. bez oszczędzanego na Ligę Mistrzów Lautaro Martineza. Argentyński mistrz świata to lider klasyfikacji strzelców Serie A - 23 gole.

Goście nie forsowali tempa, nie tworzyli wielu sytuacji, ale gdy już nadarzyła się okazja, byli bardzo skuteczni. W 37. minucie Skorupskiego pokonał głową niemiecki obrońca Yann Bisseck po precyzyjnym dośrodkowaniu Alessandro Bastoniego.

Liga włoska. Inter Mediolan umocnił się na prowadzeniu w Serie A

W drugiej połowie Bologna, która wygrała sześć poprzednich meczów ligowych, miała przewagę, ale nie była w stanie zagrozić Interowi i wynik już nie uległ zmianie.

Złą informacją dla mediolańczyków, którzy w środę zagrają w Madrycie rewanż 1/8 finału Ligi Mistrzów z Atletico (u siebie zwyciężyli 1:0), jest kontuzja Marko Arnautovica w końcówce spotkania. Doświadczony austriacki napastnik prawdopodobnie doznał poważnego urazu uda. W niedzielę przejdzie badania, po których będzie wiadomo więcej.

Jak napisała agencja APA, to również kolejny powód do niepokoju dla trenera reprezentacji Austrii Ralfa Rangnicka, który na Euro 2024 nie będzie mógł skorzystać z leczących ciężką kontuzję kolana Sasy Kalajdzica i prawdopodobnie Davida Alaby. Jego drużyna to potencjalny rywal Polski w turnieju (biało-czerwoni grają w marcu baraże o awans).

Drugi obok Skorupskiego polski piłkarz w barwach Bologny - Kacper Urbański - był w sobotę rezerwowym.

Inter w tabeli ma 75 punktów i aż 18 przewagi nad drugim Juventusem Turyn. Drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika w niedzielę podejmie Atalantę Bergamo. Bologna zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 51 pkt.

(PAP)

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...