Liga włoska. Do trzech razy sztuka! Inter wygrywa z Milanem 3:2

DW
Do trzech razy sztuka. Piłkarze Interu musieli trzykrotnie wychodzić na prowadzenie, by wyjść zwycięsko z niedzielnych Derbów Mediolanu! Dwa gole nie wystarczyły "Rossonerim" i w 90. minucie - po stracie trzeciej bramki - musieli pogodzić się z kolejną porażką, już czwartą w tym sezonie. Wynik 3:2 doskonale odzwierciedla to, co działo się na boisku. Na emocje nie mogliśmy dziś narzekać. W trakcie meczu mogliśmy również obejrzeć piękne oprawy przygotowane przez włoskich kibiców.

Piłkarze Interu bardzo ostrożnie i długo rozgrywali akcje od tyłu, szukając długich podań do Icardiego, jednak z tym radzili sobie obrońcy Milanu. Dopiero w 28. minucie Gianluigi Donnarumma musiał wyciągać piłkę z siatki. Mauro Icardi doskonałym strzałem w długi róg wykończył dośrodkowanie od Antonio Candrevy.

Milan wyrównał dopiero w 56. minucie. Suso pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce. Takie uderzenie to prawdziwa gratka dla fanów futbolu. Precyzyjny, finezyjny strzał zza pola karnego. Po siedmiu minutach Inter znów wyszedłna prowadzenie. Perisić dryblował z lewej strony pola karnego, po czym dośrodkował do Icardiego, który w świetnej sytuacji nie dał szans bramkarzowi.

Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Bonaventura wyrównał wynik spotkania. Piłkarz Milanu strzelił wślizgiem po podaniu piętą od Andre Silvy, Handanović sparował piłkę na słupek, ale ta odbiła się z powrotem do niego i razem z bramkarzem przekroczyła linię bramkową!

W ostatnich minutach zarbiter podyktował rzut karny po tym jak Ricardo Rodriguez faulował w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mauro Icardi i nie pomylił się! Donnaruma rzucił się w prawo, napastnik Interu strzelił w jego lewo i zaliczył hat-tricka!