Liga włoska. Sampdoria zwyciężyła w Mediolanie. Grali Linetty i Bereszyński

red
Sampdoria z Karolem Linettym i Bartoszem Bereszyński wygrała na wyjeździe z Interem AFP/ East News
Liga włoska. W meczu kończącym 30. kolejkę Serie A Inter Mediolan przegrał z Sampdorią 1:2. W drużynie z Genui wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Karol Linetty zagrał całe spotkanie, a Bartosz Bereszyński pojawił się na murawie w 16. minucie.

Bereszyński nie wyszedł w wyjściowym składzie Sampdorii, ale na boisku pojawił się tuż po upływie kwadransa, gdyż kontuzji nabawił się Jacopo Sala.

Inter objął prowadzenie pół godziny później po golu Danilo D'Ambrosio. W tej sytuacji piłki jako ostatni dotknął były zawodnik Legii. Niedługo po wznowieniu gry po przerwie wyrównujące trafienie zanotował Patrick Schick, czeski król strzelców eliminacji Euro U-21 2017. Komplet punktów zapewnił Sampdorii Fabio Quagliarella. 34-letni napastnik na pięć minut przed końcem meczu pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Marcelo Brozovicia.

Sampdoria w 30. kolejkach zgromadziła 44 punkty i zajmuje 9. miejsce. Z kolei Inter z 55 oczkami plasuje się na 6. pozycji.

Inter Mediolan - Sampdoria Genua 1:2 (1:0)

Bramki: Danilo D'Ambrosio 35 - Patrick Schick 50, Fabio Quagliarella (k.) 85

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Gary Medel, Joao Miranda, Cristian Ansaldi - Roberto Gagliardini (46 Geoffrey Kondogbia), Marcelo Brozović - Antonio Candreva, Ever Banega (66 Eder), Ivan Perisić (78 Joao Mario) - Mauro Icardi

Sampdoria: Emiliano Viviano - Jacopo Sala (16 Bartosz Bereszyński), Matias Silvestre, Milan Skriniar, Dodo (70 Vasco Regini) - Edgar Barreto, Lucas Torreira, Karol Linetty - Bruno Fernandes (61 Ricky Alvarez) - Patrick Schick, Fabio Quagliarella

Żółte kartki: Brozović, Miranda (Inter)