Szczęsny z puszczoną bramką, Roma z trzema punktami

pi
imago/Insidefoto/EAST NEWS
W ostatnim meczu 29. kolejki Serie A AS Roma wygrała z US Sassuolo 3:1. Zwycięstwo drużyny ze stolicy Włoch pozwoliło utrzymać przewagę nad trzecim Napoli.

AS Roma - US Sassuolo 3:1

0:1 Defrel (9)
1:1 Paredes (16)
2:1 Salax (45+3)
3:1 Dżeko (68)

AS Roma: Szczęsny - Manolas, Fazio, Rudiger - Peres (60. Dżeko), Paredes (87. De Rossi), Strootman, Emerson - Nainggolan, El Shaarawy - Salax (76. Perotti)

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była AS Roma, która jeszcze nie poddaje się w walce o mistrzostwo Włoch. Jakże wielkie było zdziwienie miejscowych kibiców, gdy w 9. minucie Grégoire Defrel pokonał Wojciecha Szczęsnego i wyprowadził Sassuolo na prowadzenie. Radość gości nie trwała długo, bowiem kilka minut później Leandro Paredes doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą Mohamed Salah wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wynik meczu na 3:1 ustalił Edin Dżeko, który pojawił się na murawie w 60. minucie i zdobył swoją 21 bramkę w sezonie.
Roma traci do liderującego Juventusu Turyn osiem punktów i dalej pozostaje w walce o najważniejsze trofeum we Włoszech.