Borussia pokonała Herthę. Kontuzja Łukasza Piszczka

Marcin Szczepański
Łukasz Piszczek nie wyszedł na drugą połowę meczu z Herthą Berlin
Łukasz Piszczek nie wyszedł na drugą połowę meczu z Herthą Berlin Paweł Relikowski
Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Herthę Berlin 1:0. Pod koniec pierwszej połowy w starciu z bramkarzem Herthy Berlin, Thomasem Kraftem doznał urazu i nie wyszedł po przerwie z powodu kontuzji. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz obrońcy reprezentacji Polski.

W dzisiejszym spotkaniu z Herthą Łukasz Piszczek wyszedł jak zwykle w podstawowym składzie i był wyróżniającym się zawodnikiem. Po jednej z jego akcji niewiele zabrakło, by Lukas Barrios zdobył bramkę dla Borussii.

Pod koniec pierwszej połowy przed szansą na bramkę stanął sam Piszczek, jednak w starciu z bramkarzem Herthy doznał urazu. Po tym jak szarżujący boczny obrońca starł się z Kraftem, na głowę nastąpnął mu jeszcze środkowy obrońca Andre Mijatovic. Na razie nie wiadomo, czy uraz okaże się poważniejszy.

Zwycięską bramkę zdobył dla Borussii Kevin Grosskreuz, który w 66. minucie dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale głową Roberta Lewandowskiego, który oddał strzał po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego.

Hertha Berlin - Borussia Dortmund 0:1 - Zapis naszej relacji na żywo!