Lotto Ekstraklasa. Cracovia poszła śladem Wisły i strzeliła dwa gole w dwie minuty

red
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. W ostatnim meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia wygrała 2:0 po golach Airama Cabrery i Javiego Hernandeza. Podopieczni Michała Probierza odbili się tym samym od dna tabeli, łapiąc kontakt z Zagłębiem Sosnowiec. Zabrzanie notują już serię dziewięciu ligowych meczów bez zwycięstwa. Po raz ostatni wygrali 5 sierpnia.

Jak padły bramki?

62. minuta - Duże zamieszanie w polu karnym Górnika, dwie górne piłki na zawodników Cracovii i Hiszpan Airam Cabrera wykorzystuje podanie kolegi z drużyny, by z najbliższej odległości pokonać Loskę.
63. minuta - Javi Hernandez wpadł w pole karne, minął kilku rywali i huknął nie do obrony.

Przed przerwą rzut karny próbował wymusić jeszcze Hernandez. Minął w polu karnym Tomasza Loskę i padł w szesnastce. Sędzia dokładnie obejrzał tę sytuację dzięki VAR i cofnął swoją decyzję, pokazując Hiszpanowi żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry Filip Piszczek znakomicie urwał się rywalom i spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Sędzia otrzymał jednak informację z wozu VAR i nie było bramki. Okazało się, że napastnik "Pasów" znajdował się na pozycji spalonej w trakcie zagrania.