Łukasz Fabiański znowu zagrał w meczu Premier League. Remis West Hamu z Tottenhamem, Polak bez czystego konta

Jacek Czaplewski
Strzał, po którym Fabiański wyjął piłkę z bramki
Strzał, po którym Fabiański wyjął piłkę z bramki PAP/EPA
Łukasz Fabiański chwilę przed swoimi 39. urodzinami zaliczył kolejny mecz w angielskiej Premier League. Weteran West Hamu interweniował przeciw Tottenhamowi w bardzo trudnych warunkach, bo w Londynie nieprzerwanie padał intensywny deszcz. Zespół Polaka zremisował u siebie 1:1. Obie bramki padły na początku spotkania.

Łukasz Fabiański w meczu West Ham - Tottenham. Jak wypadł?

Fabiański w Premier League pełni rolę zmiennika Alphonse'a Areoli, bo taką decyzję trener David Moyes podjął przed sezonem. Francuz jeszcze w pierwszej połowie poprzedniego meczu z Newcastle (porażka 3:4) poprosił o zmianę z powodu kontuzji. Wciąż nie jest gotowy do gry, więc nasz rodak ponownie znalazł się w składzie - tym razem też nie udało się zachować czystego konta, ale przynajmniej West Ham zapunktował.

Z faworyzowanym Tottenhamem Fabiański zaliczył niezły występ. Od Sofascore otrzymał notę 7,1. Już w 5 minucie z bliska pokonał go Brennan Johnson, któremu piłkę idealnie wystawił Timo Werner. Za to w 94 minucie wykazał się Fabiański, spokojnie broniąc strzał z okolicy dziesiątego metra, kiedy spróbował Destiny Udogie.

- Tottenham stał się właśnie zespołem, przeciwko któremu Fabiański rozegrał najwięcej meczów w karierze - obwieścił na portalu X (dawniej Twitter) statystyk Cezary Kawecki. Mowa o 23 występach.

Łukasz Fabiański - kontrakt w West Hamie do czterdziestki

Siódmy w tabeli Premier League West Ham nie wygrał czwartego meczu z rzędu. Do piątego Tottenhamu traci aż dwanaście punktów. W następnej kolejce rywalem będzie zespół Wolves zajmujący dziesiątą pozycję.

18 kwietnia uwielbiany w Polsce i na Wyspach Fabiański obchodzić będzie ostatnie urodziny przed przyszłoroczną czterdziestką. Jego kontrakt z Młotami obowiązuje do czerwca 2025 roku. Nic nie wskazuje na to, żeby nie miał być wypełniony.

Karierę w reprezentacji Polski Fabian skończył w 2021 roku.