Manchester City wysoko pokonał Aston Villę. Liderem tabeli został Arsenal, który ograł beniaminka

Bartosz Głąb
31. kolejka Premier League. Manchester City - Aston Villa 4:1.
31. kolejka Premier League. Manchester City - Aston Villa 4:1. PAP / EPA
Manchester City rozbił Aston Villę 4:1 w meczu 31. kolejki Premier League. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Phil Foden, a jedno trafienie dołożył Rodri. Liderem tabeli pozostał Arsenal, który w innym środkowym spotkaniu pokonał Luton 2:0. Natomiast Brentford bezbramkowo zremisowało z Brighton.

Manchester City wbił 4 gole. Aston Villa z bolesną lekcją futbolu

Manchester City imponująco rozpoczął hit 31. kolejki rozgrywek. W 11. minucie Phil Foden zagrał na skrzydło, tam popędził Jeremy Doku i idealnie wyłożył piłkę do Rodriego, który mocnym strzałem otworzył wynik na Etihad Stadium. "The Citizens" z prowadzenia cieszyli się tylko kilka minut. Koronkową akcję Aston Villi wykończył 20-letni Jhon Duran i doprowadził do wyrównania.

Jednak na przerwę to gospodarze schodzili z prowadzeniem. Tuż przed zejściem do szatni Phil Foden zupełnie zaskoczył Robina Olsena z rzutu wolnego.

Po przerwie reprezentant Anglii jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Najpierw w 62. minucie wykorzystał przebojową akcję Rodriego, a w 69. minucie pokusił się o potężny strzał zza pola karnego, do którego nawet nie rzucił się bramkarz Aston Villi. W tym sezonie Phil Foden ma już 21 strzelonych goli w barwach Manchesteru City.

Łukasz Fabiański znowu zagrał w meczu Premier League

Fhip Foden zabiera piłkę do domu po skompletowaniu hat-tricka.
Fhip Foden zabiera piłkę do domu po skompletowaniu hat-tricka. PAP / EPA

Arsenal wskoczył na pozycję lidera Premier League

W innym ważnym środkowym meczu Arsenal pokonał na Emirates Stadium drużynę Luton 2:0. Prowadzenie "Kanonierom" w 24. minucie dał Martin Odegaard, a tuż przed przerwą piłkę do własnej bramki wpakował Japończyk Daiki Hashioka. Londyńczycy wskoczyli na pozycję lidera Premier League, ale Liverpool dopiero w czwartek rozegra swoje spotkanie.

Jakub Kiwior cały mecz spędził na ławce rezerwowych, ale raczej miało to związek z daniem odpoczynku młodemu reprezentantowi Polski, który ostatnio grał we wszystkich meczach Arsenalu.

W trzecim dzisiejszym spotkaniu Brentford bezbramkowo zremisował z Brighton. Jakub Moder pojawił się na murawie w 86. minucie spotkania.

31. kolejka Premier League. Arsenal - Luton Town 2:0.
31. kolejka Premier League. Arsenal - Luton Town 2:0. PAP / EPA
Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...