Mecz Brazylia - Chile - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

krk
1/8 finału mecz Brazylia - Chile. Po niesamowitym meczu na Estadio Mineirao w Belo Horizonte Brazylia po serii rzutów karnych pokonała reprezentację Chile. Po 120 minutach gry był remis 1:1. Zobacz skrót meczu Brazylia - Chile.

BRAZYLIA - CHILE 1:1, k. 3:2

Bramki: 18' David Luiz - 32' Alexis Sanchez

MECZ BRAZYLIA - CHILE [RELACJA]

W 18. minucie meczu po dośrodkowaniu Neymara z rzutu rożnego piłka przeleciała wzdłuż bramki, a wpakował ją do siatki Jara, naciskany przez Davida Luiza. Trafienie zaliczono Brazylijczykowi, choć z powtórek wynikało, że nawet nie dotknął piłki. Chile wyrównało w 32. minucie. Marcelo z autu podał piłkę Luizowi Gustavo, ale ten niedokładnie odegrał, przejął ją Eduardo Vargas, wyłożył Alexisowi Sanchezowi, a napastnik Barcelony, korzystając z bierności brazylijskich obrońców miał czas, aby ją przyjąć i strzelić w długi róg obok bramkarza Julio Cesara. W drugiej połowie bramki już nie padły.

W dodatkowych trzydziestu minutach lepsze wrażenie sprawiali Chilijczycy. Wprowadzony do gry Mauricio Pinilla mógł zapewnić awans Chile. O sporym szczęściu może mówić Julio Cesar. Odprowadził tylko wzrokiem piłkę, która trafiła w poprzeczkę w 119. minucie spotkania!

W rzutach karnych lepsza okazała się Brazylia, która wygrała 3:2. W piątej serii w słupek trafił Gonzalo Jara. Wcześniej dwie jedenastki obronił Julio Cesar, który po ostatnim rzucie karnym utonął w objęciach kolegów.