Arka Gdynia

0

Chojniczanka Chojnice

0

• Nie ma co owijać w bawełnę. Mecz tylko i wyłącznie dla koneserów pierwszoligowych wrażeń. Ciężko się to oglądało, mało było składnych akcji, mało sytuacji bramkowych. Powiedzmy że to przez pogodę i wczesną porę. Fakt jest jednak taki, że chyba nikt się tym remisem za bardzo nie przejmie. Chojniczanka ma punkt na ciężkim terenie, Arka mistrzostwo 1. ligi. Chyba obie strony zgodnie się podzieliły. Kończymy na dziś, do usłyszenia!

• Jeszcze taki ni to strzał ni dośrodkowanie Rafała Siemaszki, piłka ląduje na górnej siatce i mamy końcowy gwizdek. ARKA GDYNIA MISTRZEM 1. LIGI SEZONU 2015/2016!

• Dobre dośrodkowanie Bożoka ale jeszcze lepsza interwencja Kieruzela który wygrywa dziś wszystko w powietrzu.

• Faul Pietruszki na prawej stroni boiska i będzie szansa dla Arki. Być może ostatnia w meczu.

• Dobra próba Kosakiewicza! Zszedł na lewą nogę i uderzył bardzo mocno, ale też trochę niecelnie.

• Dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego bardzo wysokie, Podleśny miał problemy ze złapaniem piłki i... sędzia odgwizdał faul. Ciekawa sytuacja biorąc pod uwagę że "sfaulował" bramkarza gości jego własny obrońca.

• 4 minuty doliczone do drugiej części gry.

• Rybski zastępuje Ferugę. Ostatnia zmiana dzisiaj.

• Nalepa najpierw wywalczył rzut rożny, a potem chciał jeszcze strzelić gola. Krótko rozegrali korner razem z Bożokiem, Nalepa zszedł do środka i uderzył po krótkim słupku ale niecelnie.

• Po rzucie rożnym tym razem w wykonaniu Bożoka nic nie wyszło. Yannick dodatkowo chwilę później stracił piłkę ale Chojniczanka nie zdołała wyprowadzić kontry.

• Nalepa nieźle z rzutu rożnego, pomylił się Podleśny mijając się z piłką, a chwilę później Siemaszko wywalczył kolejny korner.

• Okres spokojniejszej gry właśnie oglądamy. Obie strony nie szarżują.

• Ależ blisko był Lisowski! Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał Lisowskiego w ostatniej chwili opuszkami palców wybił Konrad Jałocha.

• Strzał Mikity z około 25 metrów i broni Jałocha! Nieprzyjemne uderzenie bo piłka zrobiła kozioł przed bramkarzem Arki. Mamy rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie Marcusa da Silvy z prawej strony na głowę Rafała Siemaszko, temu udaje się nawet oddać strzał głową ale w trudnej dla niego sytuacji. Ostatecznie piłka przelatuje nad poprzeczką.

• A jednak nie dośrodkowanie tylko strzał. Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny i mocne uderzenie Kieruzela mija bramkę Arki. Strzelił już gola w podobnej sytuacji w zeszłym sezonie właśnie na stadionie w Gdyni.

• Stracił piłkę na własnej połowie Yannick Sambea, dopadł do niej Mikita i dał się sfaulować. Będzie szansa dla gości na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Zawistowski dostał bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony, ale uderzył... kompletnie obok. Bardziej w kierunku linii bocznej niż bramki Arki.

• Mikita w bardzo dobrej sytuacji znalazł się po aucie! Miał przed sobą tylko obrońcę i bramkarza Arki i zdecydował się huknąć jak z armaty. Piłka przeleciała jednak obok słupka!

• Zawistowskiemu te dośrodkowania z rzutów wolnych wychodzą dzisiaj tak samo jak Sangoyowi strzały. Kolejny raz bez zagrożenia, wybijają obrońcy Arki.

• Żółta kartka dla Bożoka za faul na Kosakowskim na prawej stronie boiska. Rzut wolny dla gości.

• I to była ostatnia próba Sangoya w tym meczu. Zmienia go Rafał Siemaszko.

• Ależ sytuacja Arki! Bożok idealnie obsłużył Sangoya prostopadłym podaniem ale "El Toro" myli się w sytuacji sam na sam! Dobrze zachował się Podleśny. W końcu ciekawa akcja!

• Druga zmiana w drużynie gości. Mikołajczak zastępuje Niedzielę.

• Po rzucie rożnym strzał głową w trudnej sytuacji oddaje Marcjanik ale nie stworzył żadnego zagrożenia.

• Marcus trochę lepiej niż Sangoy, ale niestety trafia w mur. Będzie rzut rożny dla Arki po tym strzale.

• Po dośrodkowaniu Bożoka, piłkę wybija obrona, a przed polem karnym zgarnia ją Yannick Sambea i jest faulowany. To może być dobra sytuacja dla Arki. 18 metrów do bramki rywala.

• Całkiem dobra akcja Arki. Socha rozegrał do Marcusa na prawym skrzydle, ten dośrodkował idealnie, ale spóźniony w polu karnym był Sangoy i nie zdołał oddać strzału.

• Piękna dwójkowa akcja Marcusa i Nalepy. Młody pomocnik Arki zagrał do swojego kolegi, a ten oddał mu piłkę piętką. Nalepa wpadł z nią w pole karne ale oddał strzał po ziemi, z którym nie miał problemu Podleśny.

• Pierwsza zmiana u gości. Grzelaka zmienia Mrozik.

• Niedziela ogląda żółtą kartkę za faul na Yannicku Sambei. Po rzucie wolnym nic dla Arki nie wynikło.

• Bożok wywalczył rzut rożny dla Arki, który wykonał Sangoy. Argentyńczyk dobrze dośrodkował na piąty metr, ale czujny był tam Podleśny, który uprzedził zawodnika Arki łapiąc piłkę.

• Sangoy wykonuje rzut wolny uderzając wprost w okienko bramki! Żartuję, piłka znowu trafiła w trybuny.

• Oraz Formellę zmienia Miroslav Bożok.

• Podwójna zmiana w Arce: Szwocha zmienia Nalepa.

• Formella ruszył z piłką minął Grzelaka, a ten musiał ratować swój zespół faulem, za co ogląda żółtą kartkę.

• Akcja Arki lewą stroną zakończone fatalnym dośrodkowaniem Wojowskiego. Piłka ląduje w rękach Podleśnego.

• Dośrodkowanie Grzelaka z rzutu wolnego ląduje wprost w rękach Jałochy.

• Dobra akcja Arki. Szwoch wypuścił Marcusa da Silvę prostopadłym podaniem, ten wpadł w pole karne i oddał mocny strzał z ostrego kąta który obronił Podleśny. Po rzucie rożnym nic dla Arki nie wynikło.

• Po tym rzucie rożnym do piłki na lewym skrzydle dopadł Pietruszka i oddał "centrostrzał". Piłka wylądowała na poprzeczce bramki, a potem dobitka Ferugi już zdecydowanie obok

• Mikita uderza zza pola karnego, strzał zablokował Łukasiewicz i rzut rożny dla gości.

• Faul Alana Fialho w środku pola i mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu. Piłkarze gości domagają się czerwonej kartki gdyż Alan był ostatnim obrońcą, ale szanujmy się do bramki było jeszcze 50 metrów.

• Ćwiczony rzut wolny w wykonaniu gości. Zawistowski zagrał na prawą stronę boiska, tam Feruga zgrał do Mikity a ten wyłożył koledze z drużyny piłkę idealnie do strzału. Futbolówka przeleciała jednak obok słupka

• W końcu Arka pograła trochę piłką. Sangoy przetrzymał piłkę i rozegrał do Szwocha, ale ten zamiast podać do niepilnowanego Marcusa zdecydował się na strzał z 20 metrów, który odbił się od obrońcy.

• Wydawało się że był faul Marcjanika na Niedzieli, ale sędzia dyktuje rzut wolny w drugą stronę.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• "Jaki tu spokój, nic się nie dzieje" te słowa idealnie podsumowują pierwszą połowę w Gdyni. Chojniczanka wyszła bardzo wysoko na Arkę, a żóto-niebiescy nie mają pomysłu na akcje w ofensywie. Cały czas grają z pominięciem drugiej linii kierując piłki na osamotnionego Sangoya. Ta taktyka na razie się nie sprawdza. Czekamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bezbarwne 0:0.

• Zawistowski dostał znakomite prostopadłe podanie, ale był na spalonym! Blisko było gola dla gości.

• Leży teraz na murawie Formella po starciu z Lisowskim. Ale faulu nie było. Arka zaczęła od autu.

• Niedziela przed chwilą był bliski gola, a teraz znakomicie wrócił i oddalił zagrożenie po akcji Marcusa da Silvy.

• Alan się teraz zabawił z dwójką zawodników gości przekładając sobie piłkę piętką i dał się sfaulować.

• Ależ Niedziela teraz dokręcił! Jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki. Pomocnik gości oddał mierzony strzał z około 20 metrów i było naprawdę blisko.

• Aktywny jest dzisiaj Sangoy ale nic z tego nie wynika. Tym razem z prawej strony zszedł na lewą nogę i uderzył z 16 metrów. Piłka poszybowała jednak wysoko ponad bramką.

• Formella fauluje Ferugę w środku pola. Potrojony pomocnik Arki zgubił się z piłką i musiał ratować się faulem.

• Znowu byłaby szansa na dośrodkowanie dla Formelli, ale Szwoch zagrał zbyt mocną piłkę na lewą stronę i skrzydłowy Arki nie zdołał dojść do piłki.

• W końcu ładna akcja Arki. Sambea wywalczył piłkę w środku pola, rozegrał na lewo, tam dośrodkował Formella, ale za mocno i za wysoko by Marcus mógł oddać celny strzał głową.

• Feruga miał szansę na strzał zza pola karnego, zablokował go jednak obrońca. Dośrodkowanie Zawistowskiego z rzutu wolnego wybite przez obronę.

• Kibice Arki teraz wbijają szpilkę kibicom Lechii wyśmiewając ich porażkę z Cracovią i brak awansu do pucharów.

• Marcus już na murawie, wszystko w porządku.

• Sangoy tym razem nie zdecydował się na strzał, a na miękkie dośrodkowanie. Podleśny wypiąstkował piłkę, ale przy okazji też narobił krzywdy Marcusowi da Silvie który leży teraz na murawie.

• Formella sfaulowany przez Ferugę blisko pola karnego gości.

• Chojniczanka bardzo dobrze dzisiaj w defensywie. Przynajmniej jak na razie. Marcus był z piłką na prawym skrzydle, ale nie miał miejsca do dogrania. Piłkę przejęli obrońcy

• Bez sensu gra na razie Arka. "Laga" na Sangoya i niech się dzieje co chce.

• Alan Fialho sfaulował Kosakiewicza na prawej stronie. Grzelak dośrodkował w pole karne całkiem dobrze, ale jeszcze lepiej ustawiona była obrona Arki która spokojnie wybiła piłkę.

• Rzut rożny dla Arki po strzale Yannicka, dośrodkowanie na długi słupek, zgranie głową do środka przez jednego z piłkarzy Arki i trudna sytuacja Alana, który choć zdołał oddać strzał głową to nie mógł on zagrozić bramkarzowi Chojniczanki.

• Gaston Sangoy przed szansą z tego rzutu wolnego, ale trafia w jednoosobowy mur. Nie ma szczęścia dzisiaj Argentyńczyk.

• Kolejny faul Kieruzela na Sangoyu. Około 30 metrów od bramki, ale na szczęście dla gości bez kartki.

• A na trybunach świetny doping i kibice Arki świętują awans "To Arka Gdynia awans ma, Ekstraklasę będzie mieć"

• Dośrodkowanie Zawistowskiego głową wybija Alan Fialho. Sangoy ruszył z kontrą ale został powstrzymany. Aut dla gości.

• Rzut rożny dla Chojniczanki po interwencji Yannicka Sambei. Byłoby bardzo groźnie gdyby nie środkowy pomocnik Arki i jego interwencja

• Szwoch odzyskał piłkę w środku pola, odegrał do Sangoya, który ruszył do środka, zszedł na prawą nogę i oddał strzał z 30 metrów, ale piłka zatrzymała się na Kieruzelu.

• Zablokowane dośrodkowanie Kosakiewicza, a po aucie piłkę stracił Mikita i od bramki zacznie Jałocha

• Sangoy teraz bardzo inteligentnie wykorzystał złe ustawienie Kieruzela i wywalczył faul w środku pola.

• Feruga leżał na murawie po starciu z Łukasiewiczem, ale już wstał i nie narzeka na żaden uraz.

• Pierwszy celny strzał w meczu, pewnie łapie Jałocha. Nie było żadnego zagrożenia

• Trochę kopaniny w środku pola, piłka trafia pod nogi Alana po zagraniu Grzelaka, a obrońca Arki wybija ją w aut.

• Dobrze powalczył teraz Marcus na prawym skrzydle, odegrał do Szwocha, ten w walce z obroncami stracił piłkę i położył się na murawie, ale bez faulu.

• Sangoy uderzył z tego rzutu wolnego w mur, a poprawka ląduje na trybunach

• Arka zaczęła naprawdę mocno. Szwoch popędził z piłką i został sfaulowany na 30 metrze przez obrońcę gości.

• Losowanie wygrał kapitan Arki Antoni Łukasiewicz, więc od środka zaczęła Chojniczanka. Czekamy na 90 minut emocji!

• Piłkarze przy akompaniamencie "Roty" wychodzą już na murawę.

• Grzelak, Zawistowski i Niedziela. Te nazwiska w Gdyni są dobrze znane. Wszyscy trzej zaliczyli jakiś epizod w barwach Arki.

• Co ciekawe Maciej Bartoszek obecny trener Chojniczanki był bliski objęcia Arki we wrześniu 2014 roku. Wtedy jednak klub postawił na Grzegorza Nicińskiego, który dziś być może będzie świętował mistrzostwo 1. ligi

• Chojniczanka wyeliminowała Arkę w tym sezonie z Pucharu Polski. Pytanie czy to dla Arki dobrze czy źle? Można chyba powiedzieć na przykładzie piłkarzy Zagłębia Sosnowiec że walka w Pucharze nie sprzyja osiąganiu wyników w lidze.

• Arce do mistrzostwa 1. ligi wystarczy remis. Jednakże żółto-niebiescy w meczu ze Stomilem (4:0) pokazali że oni nie odpuszczają i nie spoczywają na laurach.

• Chojniczanka wciąż musi walczyć o utrzymanie w lidze. Rozwój Katowice gości już nie wyprzedzi, ale Bełchatów i MKS Kluczbork który jest na miejscu barażowym mają taką szansę. Wiele zależy od dzisiejszego wyniku.

• Ławki rezerwowych też już poznaliśmy: Arka Gdynia: Miszczuk, Sobieraj, Warcholak, Nalepa, Bożok, Yussuff, Siemaszko

Chojniczanka: Garbacik, Dumieński, Mrozik, Podgórski, Rybski, Mikołajczak i król twittera Marcin Krzywicki

• Niedziela, 12, warunki też nie sprzyjają do znakomitej frekwencji. Można by tak sparafrazować słynne słowa Ćwielonga. W Gdyni dzisiaj nie liczą na kolejne rekordy widzów

• Znamy już składy. W Arce jedna duża niespodzianka to brak Marcina Warcholaka, który do tej pory grał w każdym meczu. Zastąpił go Paweł Wojowski.

• Witamy! Przed nami bardzo ciekawe spotkanie. Chojniczanka wciąż walczy o utrzymanie, a Arka o mistrzostwo 1. ligi!