Arka Gdynia

1

Cracovia

0

• Bardzo niegościnne było Trójmiasto w tej kolejce. Lech grał lepiej od Lechii a przegrał. Cracovia miała kilka naprawdę stuprocentowych szans, a również przegrała. Wejście smoka, a dokładniej Marcusa da Silvy, dało Arce trzy punkty i na styl pewnie można narzekać, ale po co? Liczą się punkty i krok w stronę utrzymania. Cracovia jedyne na co może narzekać to na brak chociażby punktu, bo na niego zasłużyli, ale jeśli tak zagrają na kolejnych wyjazdach, na pewno się przełamią. Znakomicie zagrali też obaj bramkarze, ale bramkarz Cracovii popełnił o jeden błąd więcej. Żegnamy się i zapraszamy na następną kolejkę Lotto Ekstraklasy!

• Koniec meczu! Ostatnie minuty to już była wyłącznie gra na czas przez gospodarzy!

• Dokładnie 103 sekundy potrzebował Marcus da Silva na zdobycie gola po wejściu na boisko.

• Mamy debiut. Hofbauer zmienia Bożoka, który przekazuje opaskę kapitańską Marcusowi Da Silvie.

• Marcus znakomicie wypuścił w polu karnym Łukasiewicza a ten zamiast strzelać wycofał piłkę na skrzydło.

• Marcus zakiwał się sam na prawej stronie i stracił piłkę. Obyło się jednak bez konsekwencji dla zespołu.

• Dośrodkowanie Warcholaka z lewej strony wybija Polczak, chociaż chyba niepotrzebnie bo mógł złapać ją Sandomierski.

• Nadrabiamy kartkę dla Marcusa da Silvy który zbytnio cieszył się z gola i zdjął koszulkę.

• Dobry teraz powrót Brzyskiego w obronie. Skutecznie zablokował rozpędzającego się Zbozienia.

• I Steblecki zmienia Deleu.

• Siemaszko zmienia Zjawińskiego.

• Nic nie wyszło Cracovii z tego rzutu wolnego. Kilka przebitek ale ostatecznie piłkarze Arki wybijają piłkę.

• Faul Zbozienia na Vestenickym i do piłki podchodzi Brzyski około 40 metrów od bramki Arki.

• Próbowała teraz Cracovia, ale strzał zza pola karnego wysoko ponad bramką.

• Co za historia! Chwilę wcześniej wszedł na murawę a już zapisuje się na listę strzelców. Marciniak znakomicie wypatrzył Brazylijczyka i dograł mu po ziemi na około 13 metr. Marcus bez zastanowienia oddał strzał i po lekkim rykoszecie piłka wpadła do siatki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki wejście smoka Marcusa da Silvy!

• Tomas Vestenicky zmienia Szczepaniaka

• Sandomierski również broni na medal! Zjawiński z woleja uderzył w kierunku okienka bramki, ale golkiper gości znakomicie broni i tylko rzut rożny dla Arki.

• Marcus wraca po kontuzji i zastępuje Yussuffa!

• Trzy razy w ciągu dwóch minut Jałocha ratuje Arkę. Kapitalne interwencje bramkarza gospodarzy.

• Piłka w siatce Cracovii ale nie ma gola! Spalony! Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał Sołdecki który znalazł się na 3 metrze i skierował piłkę głową do siatki, jednak sędzia asystent nie miał litości i podniósł chorągiewkę w górę.

• Cracovia zaatakowała prawą stroną jednak dogranie w pole karne przejęła Arka. Po kontrze i indywidualnym rajdzie Szwocha gospodarze mają rzut rożny.

• Piątkowski uciekł obrońcom i znalazł się na 16 metrze z piłką. Oddał strzał ale za słaby żeby mógł zaskoczyć Jałochę.

• A tuż przed zmianą Arka miała świetną okazję ale sama ją sobie pokrzyżowała. Warcholak wyłożył piłkę na 16 metr a tam i Szwoch i Łukasiewicz dopadli do piłki i nawzajem się zablokowali.

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Cetnarski zmienia Dąbrowskiego.

• Znowu Szwoch z tego rzutu wolnego, ale piłka ani na moment nie zagrażała Cracovii. Fatalnie wykonany rzut wolny.

• Żółta kartka dla Malarczyka za kolejny faul na Zjawińskim.

• Zbozień zdaniem sędziego sfaulował Budzińskiego na lewej stronie. Wydawało się jednak, że czysto zabrał mu piłkę.

• 9436 kibiców na trybunach dzisiaj.

• Rzut wolny dla Arki z około 30 metrów słabo rozegrany. Warcholak uderzył po ziemi wprost w mur.

• Dąbrowski ogląda żółtą kartkę za wycięcie Szwocha, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów mijając zawodników Cracovii jak tyczki.

• Zjawiński teraz na prawym skrzydle zakręcił Brzyskim i znakomicie dośrodkował lewą nogą. Rashid Yussuff jednak nie sięgnął piłki głową.

• Było blisko! Dośrodkowanie Bożoka na krótki słupek gdzie świetnie nabiegł Marcjanik, jednak jego strzał znakomicie obronił Sandomierski, chociaż z problemami.

• Ależ robi się wrzawa na stadionie! Teraz Arka w natarciu, żółto-niebiescy mają rzut rożny.

• Znowu spróbował szczęścia Szwoch z rzutu wolnego ale znowu świetnie broni Sandomierski!

• Malarczyk w kolejnym pojedynku ze Zjawińskim i kolejny faul. Rzut wolny dla Arki około 18 metrów od bramki Cracovii.

• Rzut wolny dla Cracovii z prawej strony. Dośrodkowanie niskie, ale jakimś cudem przeszło niemal całe pole karne, głównie dzięki bierności obrońców Arki. Ostatecznie jednak Deleu nie dopadł do piłki i od bramki zaczął Jałocha.

• Zbozień wygrał pojedynek z Brzyskim na prawym skrzydle ale jego próba dośrodkowania zaplątała się gdzieś pod nogami Polczaka.

• Ależ sytuacja dla Cracovii! To musiał być gol! Daleki wrzut z autu wprost pod nogi Deleu, który stał na 6 metrze przed bramką i uderzył w sam jej środek. Tam znakomitą instynktowną interwencją popisał się Jałocha, który ratuje Arce skórę!

• Marcjanik dobrze powstrzymał Piątka w środku pola. Młody stoper idealnie wyłuskał mu piłkę wślizgiem.

• Wójcicki miał aż dwie okazje do zdobycia gola. Oba strzały zostały jednak zablokowane w polu karnym. To powinno być 1:0 dla Cracovii

• Dośrodkowanie Brzyskiego w pole karne z rzutu rożnego piąstkuje Jałocha. Po chwili przed szansą strzału stanął Piątek ale znowu bramkarz Arki dobrze interweniował.

• Zaczynamy drugą połowę! Pierwszą akcję przeprowadzili gospodarze ale nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Sandomierskiego.

• Oba zespoły już na murawie.

• Covilo również ukarany za to zajście. Zrobiło się tam bardzo gorąco na murawie.

• Sołdecki ukarany żółtą kartką za starcie z Covilo tuż po gwizdku kończącym pierwszą połowę.

• No nie było to widowisko piłkarskie najwyższych lotów. Kilka sytuacji dla każdej ze stron, lepsza piłkarsko Cracovia, ale ogólnie "poniedziałek, 18, pogoda też nie dopisuje" jakby to powiedział klasyk. Czekamy na lepsze drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bez bramek w Gdyni!

• Szwoch zszedł na lewą nogę i dośrodkował ale tak, że nawet szkoda o tym wspominać. Piłka przeleciała wysoko nad polem karnym.

• Jedna minuta doliczona.

• Faul Bożoka na Wójcickim na prawej stronie. Rzut wolny szybko rozegrany.

• Arka dalej bez pomysłu. Cracovia może nie dominuje jakoś specjalnie, ale na pewno ogląda się ją o wiele lepiej niż zawodników gospodarzy.

• Ciekawa sytuacja. Długie podanie do Rashida, ten zgrywa głową przed pole karne do Zjawińskiego, w którego wjechał jak pociąg towarowy jeden z zawodników Cracovii. Sędzia dał faul gościom. Jeśli w ogóle komuś należał się faul to raczej Arce

• Starcie dwóch zawodników z numerem 22. Malarczyk vs. Zjawiński. Według sędziego faulowany zawodnik Arki, która ma rzut wolny na środku boiska i zaczyna konstruować akcję od tyłu.

• Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego. Piłkę wybiła obrona Cracovii a poprawka Zbozienia zatrzymała się na jednym z piłkarzy gości.

• Sandomierski być może nabawił się jakiegoś urazu. Chwilę leżał na murawie, a do rozgrzewki ruszył rezerwowy bramkarz. Na razie jednak broni.

• Ależ było blisko po tym rzucie wolnym! Szwoch znakomicie przymierzył ale Sandomierski popisał się kapitalną interwencją! Rzut rożny dla gospodarzy.

• Rzut wolny dla Arki około 17 metrów od bramki Cracovii.

• Ależ pognał Rashid Yussuff prawym skrzydłem mijając trzech zawodników gości. Nawet całkiem dobrze dośrodkował ale polapali się w tym dobrze ustawieni obrońcy Cracovii i wybili piłkę.

• Z rzutu rożnego dla Cracovii nic nie wyszło. Nie wychodzą dzisiaj te wrzutki Brzyskiemu a i piłkarze Arki są dobrze ustawieni.

• Arka na razie trochę bez pomysłu. Słychać było nawet pierwsze nieśmiałe gwizdy na stadionie w Gdyni.

• Dośrodkowanie Brzyskiego na krótki słupek tam był bodajże Wójcicki który chciał przedłużyć to zagranie ale zostało ono zablokowane przez obrońców Arki.

• Słaby strzał zza pola karnego i nie wiedzieć czemu Jałocha paruje go na rzut rożny. Szansa dla Cracovii.

• Tomasz Brzyski spróbował teraz strzału z dystansu jednak bardzo ładną paradą popisał się Jałocha.

• Ależ błąd teraz Sandomierskiego. Wydawało się że spokojnie złapie piłkę zawieszoną w polu karnym, a ten nieudolnie wypiąstkował. Na jego szczęście zawodnik Arki oddał strzał... w swojego kolegę.

• Akcja Arki. Bożok pognał lewą stroną i dośrodkował w pole karne gdzie był Adam Marciniak. Strzał byłego zawodnika Cracovii jednak nie mógł zagrozić bramce gości.

• Tym razem Piątek w roli dośrodkowującego, ale niestety przeciągnął to dogranie w pole karne. Poprawka Brzyskiego również niedobra i zatrzymała się na pierwszym obrońcy.

• Warcholak teraz spróbował prostopadłym podaniem uruchomić Zjawińskiego, ale wszystko przeczytał Polczak przejmując piłkę

• Piątek trafia w słupek! Prawą stroną popędził jeden z zawodników gości i dograł w pole karne gdzie stał niepilnowany napastnik Pasów. Piątek oddał strzał w kierunku bramki, piłka minęła Jałochę ale zatrzymała się na słupku bramki Arki!

• Ależ była szansa dla Arki! Marciniak wpadł w pole karne i dograł do Zjawińskiego, który nożycami chciał skierować piłkę do siatki! Na szczęście dla gości jego strzał został zablokowany!

• Całkiem ładna akcja Cracovii. Poklepali między sobą Deleu, Wójcicki i Covilo na prawej stronie. Ostatecznie jednak podanie Deleu do Covilo za mocne i od bramki zaczął Jałocha.

• Długie podanie do Wójcickiego przeciął pewnie Sołdecki, dzięki czemu Jałocha mógł spokojnie złapać piłkę.

• Rzut wolny miała Arka w środku boiska. Marciniak długo zastanawiał się do kogo zagrać aż wypatrzył wybiegającego na wolną pozycję Yussuffa. Pomocnik Arki jednak fatalnie uderzył głową i nic z tej akcji nie wyszło

• Arka teraz trochę pograła piłką pod polem karnym Cracovii. Kilka celnych krótkich podań, aż piłka wylądowała u Yussuffa który prostopadle chciał zagrać w stronę Zjawińskiego, ale zbyt mocno zagrał tę piłkę.

• Rzut wolny dla Cracovii z lewej strony fatalnie wykonany. Futbolówka zatrzymała się na Adamie Marciniaku, który wybiciem głową wybił piłkę by rozpocząć kontrę. Zjawiński nie dał rady minąć Deleu ta kontra spaliła na panewce.

• Nieźle wyszli spod pressingu piłkarze Arki. Futbolówka ostatecznie trafiła na prawe skrzydło do Yussuffa ale ten nie dał rady utrzymać jej w boisku z rywalem na plecach.

• "Poklepali" trochę zawodnicy Arki. Szwoch do Yussuffa, ten znowu do Szwocha, który zagrał prostopadłą piłkę do Zjawińskiego. Napastnik Arki był jednak na spalonym.

• I już na samym początku to goście mogli objąć prowadzenie. Budziński wpadł z piłką w pole karne, ale sędzia dopatrzył się spalonego byłego pomocnika Arki obecnie reprezentującego Pasy.

• Losowanie wygrał kapitan Arki Miroslav Bożok, a więc to Cracovia zaczęła od środka boiska

• Miły akcent tego spotkania, właśnie z głośników poleciał hymn Cracovii.

• Cracovia podobnie jak Arka ma problemy z graniem na wyjazdach. Z tą jedną różnicą, że podopieczni Nicińskiego wygrali w Warszawie z Legią. Cracovia jeszcze słodyczy wygranej na obcym stadionie nie zaznała.

Trzeba się martwić, bo nie przywieźliśmy jeszcze pełnej zdobyczy z wyjazdu, ale z pechem bym nie przesadzał. W piłce los raz daje, raz odbiera. Nie można na straty punktów patrzeć pod kątem pecha, bo nie zrobimy kroku do przodu- powiedział trener gości Jacek Zieliński

• Trener Niciński nie szczędził pochwał pod adresem dzisiejszego rywala: - Cracovia ma spory potencjał w ofensywie, który pokazuje. Tutaj musimy się nastawić na trudny mecz i przeciwstawić drużynie, która fajnie gra w piłkę.

• Dla Tomasza Brzyskiego będzie to już drugi mecz przeciwko Arce w tym sezonie. Poprzedniego na pewno nie będzie miło wspominał, jego Legia przegrała w Warszawie 1:3, a sam Brzyski po tym meczu mógł się pożegnać z klubem o czym poinformował prezes stołecznego klubu Bogusław Leśnodorski.

• Oba zespoły już na rozgrzewce. Jako, że Cracovia to zgoda kibiców Arki jej piłkarze zostali przywitani niemal równie miło co zawodnicy gospodarzy. Arka Cracovia

• Witamy ze stadionu w Gdyni! Dzisiaj bardzo ciekawy pojedynek między Arką a Cracovią. Beniaminek kontra pucharowicz. Żółto-niebiescy są niepokonani u siebie w tym sezonie, czy uda im się dzisiaj przedłużyć tę passę? AK