Arka Gdynia

1

GKS Katowice

1

• Koniec spotkania. Arka Gdynia remisuje z GKS-em Katowice 1:1. Emocje rozpoczęły się na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem, gdy do siatki trafił Kuklis. Chwilę potem stan meczu wyrównał jednak Zachara. Z przebiegu całego spotkania, wydaje się, że podział punktów był sprawiedliwym rezultatem. Za uwagę dziękuje Jacek Czaplewski.

• Farkas za Pitrego.

• Kartka dla Kowalczyka za dyskusje z arbitrem.

• Strzał Bochenka zablokowany. Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Arka często przebywa na połowie przeciwnika, ale niewiele z tego wynika.

• Cholerzyński zmienia Chmiela.

• Ależ fatalny strzał Pruchnika...

• I mamy błyskawiczne wyrównanie! Na lewej stronie zbyt wiele miejsca pozostawiono Pitremu, który dograł do nabiegającego Zachary, a ten wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki!

• GOOOOOOL! Zachara i mamy remis!

• Najpierw próbował Jarzębowski. Po pierwszym strzale piłkę przed siebie wypluł Gorczyca, drugie uderzenie zablokował jeden z defensorów, a przeciwnika ostatecznie dobił Kullis, który przelobował bramkarza.

• GOOOOOOL! Kuklis!

• Dopiero pierwsza roszada w drużynie gości. Boisko opuszcza Stefański, a w jego miejsce wchodzi Chwalibogowski.

• Kolejna, bardzo pewna interwencja Gorczycy po strzale głową bodajże Jaruna.

• Kuklis! Był w polu karnym gości, uderzył i... futbolówka trafiła w rywala.

• Ostatnia roszada w Arce. W miejsce Benata wszedł Pruchnik.

• Kibice zaczynają ironicznie krzyczeć "ole!" przy każdym celnym podaniu arkowców.

• Jedna z nielicznych akcji katowiczan. Popędził z piłką Hołota, lecz uderzył w... bandę reklamową.

• Kasperkiewicz w miejsce Flisa. Arka gra bez nominalnego napastnika.

• Dobry pomysł miał Kuklis, który pograł na małej przestrzeni z Flisem. Ostatnie, decydujące podanie zatrzymało się na defensorze GKS-u.

• Katastrofalne dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego zostało przez widownię skwitowane porcją gwizdów...

• Skutecznie piąstkowanie Gorczycy po wrzutce Kowalskiego.

• Nuda, nuda i jeszcze raz NUDA. Emocje jak na grzybach, kibice zamiast oklaskiwać piłkarzy, to ziewają.

• Radzewicz z dystansu, ale futbolówka mija w znacznej odległości lewy słupek.

• Okazja dla Arki! Dośrodkowywał z wolnego Kowalski na głowę partnera z zespołu. Gorczyca broni strzał, wybijając na róg.

• Okres nudnej gry w środku pola. Mnóstwo niedokładnych podań, a sędzia co rusz przerywa akcję, dopatrując się fauli.

• Świetna okazja dla Arki na wyjście na prowadzenie. Flis jednak tragicznie lobował wychodzącego bramkarza.

• Długi wykop Szlagi w kierunku rozpędzonego Kuklisa. Futbolówka padła łupem dobrze ustawionego Gorczycy.

• Kuklis miał jakieś problemy z podniesieniem się z murawy, ale pomógł mu Radzewicz.

• Od środka zaczęła Arka. Czekamy na bramki!

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Radzewicz w miejsce Surdykowskiego.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie bramki nie padły, choć okazje były. Lepsze wrażenie sprawiają goście, którym nadzwyczajnie łatwo przychodzi znalezienie się pod polem karnym Arki. Wracamy za kwadrans.

• Gospodarze po kilku minutach przewagi, oddali inicjatywę gościom, którzy stworzyli już przynajmniej trzy sytuacje do wyjścia na prowadzenie. Kartka dla Kuklisa.

• Arka stanęła w miejscu! Pitry rozpędza się z piłką, zwodem zmylił dwóch rywali po czym uderzył tuż przy prawym słupku! Szlaga broni nogami, wybijając na korner.

• Chmiel! Kolejny świetny strzał tuż nad poprzeczką!

• Ależ błąd Flisa. Dostał długą piłkę na wolne pole, ale zamiast spokojnie przyjąć, starał się odgrywać do włączających się za akcją partnerów z drużyny.

• Kolejna świetna okazja dla katowiczan! Wrzutka z rzutu wolnego na głowę Pitrego, którego uderzenie kapitalnie obronił Szlaga!

• Obaj trenerzy na stojąco przekazują wskazówki swoim podopiecznym.

• Kolejna kartka. Tym razem otrzymał ją Napierała.

• Stuprocentowa sytuacja Zachary, który z kilku metrów uderzył ponad poprzeczką! Jeśli goście myślą o zwycięstwie, to takich wyśmienitych okazji nie mogą marnować.

• Chwila przerwy w grze bowiem zderzyło się dwóch piłkarzy.

• Kartka dla Zachary.

• Ładnie zapowiadała się akcja żółto-niebieskich. Surdykowski tyłem odgrywał do nabiegającego Jarzębowskiego, którego strzał zablokował jeden z przeciwników.

• Kolejny rzut rożny Arki kończy się w taki sam sposób. Wrzuca Kowalski wprost w dłonie Gorczycy.

• Drugi raz niebezpiecznie zaatakowała GieKSa. Podanie w kierunku Zachary, ale ten zamiast przyjąć i uderzyć, próbował przepuścić piłkę.

• Pitry złapany na dwumetrowym ofsajdzie.

• Pierwszy strzał (z rzutu wolnego) na bramkę Arki, jednak pewnie interweniował Szlaga.

• Kartka dla Bochenka za nieprzepisowe powstrzymywanie Stefańskiego.

• Gospodarze cały czas w natarciu, nie schodzą z połowy przeciwnika.

• Surydkowski! Kapitalna indywidualna akcja napastnika Arki, który najpierw minął jednego rywala, po czym uderzył zza szesnastki lewą nogą. Gorczyca wyciągnął się jak struna i jedną ręką zdołał obronić strzał!

• Na "Torach" ktoś próbuje rozkręcać doping, ale bez większego efektu. Bardziej słyszalni są fani, którzy wspierają drużynę sprzed obiektu. Nie ma ich na "Górce" bowiem prowadzą protest przeciwko władzom klubu.

• Około dwa tysiące widzów zasiada dzisiaj na stadionie. W sektorze gości pustki. Hołota otrzymał żółtą kartkę za faul na Kowalskim.

• Katowiczanie mają spory problem z wyjściem z własnej połowy.

• Padł w polu karnym Flis, jednak był to wynik poślizgnięcia się, a nie faulu ze strony przeciwnika.

• Pierwsza groźna akcja gdynian. Po rzucie rożnym najlepiej w zamieszaniu odnalazł się Kuklis, ale uderzył ponad poprzeczką.

• Od razu rozpędził się na prawym skrzydle Kowalski, jednak wrzucał niedokładnie w kierunku Surdykowskiego.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka rozpoczęli goście.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Arka na żółto-niebiesko, GKS w jednolitych zielonych strojach.

• Zawody poprowadzi Piotr Siedlecki, a na liniach pomagać mu będą Michał Pierściński oraz Krzysztof Nejman (wszyscy Mazowiecki ZPN).

• Zawodnicy zeszli właśnie do szatni. Słabe wyniki i protest kibiców przeciwko zarządowi spotęgowały kiepską frekwencję. Na trybunach zasiądzie bardzo niewielu widzów...

• W Arce zabraknie dzisiaj pauzującego za kartki Charlesa Nwaogu i kontuzjowanego Peresa Benevente.

• Ławka rezerwowych Arki: Szromnik, Pruchnik, Radzewicz, Krajanowski, Brodziński, Kasperkiewicz, Szwoch.

• Ławka rezerwowych GKS: Wiśniewski, Szymura, Cholerzyński, Gierczak, Pietroń, Chwalibogowski, Farkas.

• W Trójmieście od rana słonecznie, a na dodatek murawa na stadionie Arki jest w bardzo dobrym stanie. Gęsta, równo przystrzyżona, krótko mówiąc - dywan. Warunki do gry zatem wyśmienite.

• O ligowy byt drżą za to w Katowicach, gdyż GieKSa ma zaledwie jedno oczko przewagi nad strefą spadkową.

• Żółto-niebiescy po ostatnich z Kolejarzem Stróże i Bogdanką Łęczna praktycznie zaprzepaścili szanse na szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Strata do liderującej dwójki wynosi bowiem aż jedenaście punktów.

• Witamy serdecznie. Już za niespełna pół godziny pierwszy gwizdek w meczu w Gdyni. Arka podejmie broniący się przed spadkiem GKS Katowice. Piłkarze obu zespołów rozgrzewają się już na boisku. Przedmeczowy rozruch rozpoczęła również trójka sędziowska.