2

Jagiellonia Białystok

3

• Dziękuje Państwu za mecz, relacjonował Maciej Buss. Życzę miłego tygodnia.

• Niecodzienny mecz oglądaliśmy dziś w Gdyni. Arka dwa razy prowadziła, a jednak przegrała tę potyczkę. Kontrowersją kolejki jest bezkonkurencyjnie dzisiejszy rzut wolny pośredni. Wynik nie odzwierciedla tego co działo się dziś na placu gry. Jagielonia miała po prostu więcej szczęścia i chłodniejszą głowę. Arka zaskoczyła walką jak równy z równym.

• KONIEC!

• Mystkowski! Strzał tego zawodnika sprzed pola karnego niecelny. Była to dobra okazja, ze względu na to że piłkarz ten miał dużo wolnej przestrzeni. Chyba przedwcześnie chciał zakończyć ten mecz zmiennik.

• Marcjanik popełnił duży błąd w pojedynku z rozpędzonym Cernychem, lecz w porę naprawił swój błąd i odebrał piłkę rywalowi.

• Sędzia dolicza 4 minuty gry!

• Ponownie Abbott! Dobrze zastawił i obrócił się napastnik. Oddał strzał, lecz wprost w Kelemena.

• Abbott! Ależ bliski był teraz zdobycia bramki wyrównującej napastnik Arki. Płaską piłkę z prawej strony otrzymał doświadczony Arkowiec, jednak uderzenie piętką nieznacznie mija bramkę Kelemena.

• Roszada także w drużynie gości. Klimala za Świderskiego.

• Zmiana w zespole Arki. Błąd za Wojowskiego.

• Szymański ukarany żółtą kartką za faul na Łukasiewiczu.

• Kluczowa interwencja Sochy. Obrońca wygrał pojedynek biegowy z wybiegającym sam na sam Cernychem.

• Szybka reakcja szkoleniowca gospodarzy. Abbott za Kakoko.

• Nieporozumienie w zespole Arki. Od bramki Kelemen.

• Jak padł gol? Rzut wolny pośredni z 5-6 metra. Krótkie zagranie w stronę "Cesarza Estonii", ten bez problemu umieszcza piłkę pod poprzeczką bramki Steinborsa.

• GOL! STRZELCEM VASSILJEV!

• Rzut wolny pośredni dla gości w niebezpiecznym miejscu. Skutkiem tego jest bardzo kontrowersyjne zagrania Sochy do bramkarza.

• Po zdobyciu drugiej bramki prze Jagielonię, gra nam się uspokoiła. Walka o piłkę w środku pola.

• Jak padł gol? Genialne dośrodkowanie Vassiljeva z rzutu wolnego. W powietrze wyskoczył Guti i głową skierował piłkę do bramki. Pomocnika gości nie zdołał pokryć Łukasiewicz.

• GOL! STRZELCEM GUTI!

• Dobra szansa na zdobycie gola dla gości. Rzut wolny z prawej strony boiska.

• Zmiana w zespole Arki. Szwoch za Siemaszkę.

• Arka wciąż napiera na bramkę gości. Obserwujemy dzisiaj jeden z lepszych pojedynków w wykonaniu gospodarzy, w tym sezonie.

• Świetnie ograł teraz rywala Hofbauer, następnie podał do partnera z drużyny. Ten drugi jednak niedokładnie odegrał do Austriaka. Przy piłce popularna "Jaga".

• Druga zmiana w zespole trenera Probierza. Mystkowski za Góralskiego.

• Główka Da Silvy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Uderzenie zablokowane przez defensywę gości.

• Wojowski! Młody Arkowiec otrzymał ciężką piłkę w polu karnym. Świetnie opanował futbolówkę i oddał strzał. Piłka w rękawicach Kelemena.

• Grzyb dobrze teraz dogrywał w pola karne z prawej flanki, lecz lepsi okazali się Arkowcy w polu karnym.

• Arka dobrze rozpoczęła drugą część gry. Kilka groźnych ataków z obu skrzydeł boiska.

• Ofensywna zmiana w zespole gości. Vassiljev za Chomczenowskyj'a.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI Z JAGIELONIĄ 2:1 !

• Sędzia dolicza minutę do pierwszej części gry.

• Siemaszko! Bliski zdobycia gola był teraz napastnik żółto-niebieskich. Strzelec drugiej bramki wyszedł sam na sam z Kelemenem. Strzał jednak dobrze odbija bramkarz gości.

• Nieudane zagranie w stronę pola karnego teraz wykonał Da Silva. Przy piłce Jagielonia.

• Żółta kartka dla Góralskiego. Ukarany za agresywny faul na wysokości 40 metra.

• Jak padł gol? Świetnie na prawym skrzydle zachował się Da Silva który najpierw ograł rywala, następnie dograł w pole karne. Piłka trafiła do Sochy, który wyłożył "jak na tacy" piłkę do napastnika Gdynian. Strzał z 2 metrów okazał się tylko formalnością dla doświadczonego Siemaszki.

• GOL! STRZELCEM RAFAŁ SIEMASZKO!

• Strzał Kakoko z 25 metra. Znacznie się pomylił pomocnik drużyny z Gdyni.

• Nieporozumienie w zespole gości. Konsekwencją jest rzut rożny dla Arki.

• PO 4 MINUTACH PRZEWAGI ARKI PONOWNIE MAMY REMIS!

• Jak padł gol? To musiało się tak skończyć! Wiele strzałów i wrzutek ze strony gości. Ostatecznie Tomasik z prawej strony dograł w pole karne. Cernych wyprzedził rywala na krótkim słupku i umieścił piłkę w bramce.

• GOL! STRZELCEM FEDOR CERNYCH!

• Jak padł gol? Dobre dośrodkowanie Yannicka Kakoko w pole karne. O piłkę walczył w powietrzu Da Silva oraz Marciniak. Piłka jednak spadła pod nogi Łukasiewicza, który bez problemu umieścił piłkę w siatce!

• GOL! STRZELCEM ANTONI ŁUKASIEWICZ!

• Dobry okres Arki. Seria dobrze wykonanych stałych fragmentów w okolicach pola karnego.

• Da Silva! Dobry strzał pomocnika z rzutu wolnego. Płaskie uderzenie obok muru próbował jeszcze przeciąć Siemaszko, lecz ostatecznie futbolówka znajduję się w rękawicach Kelemena.

• Świetny drybling Siemaszki zakończony podaniem do Hofbauera. Austriak jednak nie opanował piłki.

• Kiks Hofbauera przy próbie strzału z 25 metra od bramki Jagielonii.

• Chwila spokoju w Gdyni. Oba zespoły rozgrywają piłkę w środku pola.

• Dobrze wykonany stały fragment gry, lecz żaden z piłkarzy obu drużyn nie przeciął dogrania. Od bramki Kelemen.

• Rzut wolny dla Arki z prawej strony boiska. Dobra szansa dla gospodarzy.

• Runje oddala centrę wykonaną przez Kakoko.

• Hofbauer ukarany żółtą kartką za niepotrzebny faul w środku boiska.

• Chomczenowskyj teraz z lewej strony dośrodkował w pole karne, bardzo niecelne. Od bramki Jałocha.

• Serię dośrodkowań Białostoczan, wyjaśnia Marciniak. Arka sprawia wrażenie przestraszonego zespołu.

• Dobrze interweniuje teraz Marcjanik po próbie ataku z prawego skrzydła.

• Pierwsze minuty ewidentnie pod dyktando Jagielonii. Goście napierają atakiem pozycyjnym.

• Szybkie przejęcie piłki przez gości. Świderski dobrze ograł teraz rywala i uderzył sprzed pola karnego. Strzał ponad bramką Jałochy.

• ZACZYNAMY!

• Sędzia Marciniak wyprowadza zawodników na boisko, zaraz zaczynamy!

• Na boisku trwa przedmeczowy rozruch, trybuny przy Ul.Olimpijskiej także nabierają koloru.

• Do meczu pozostało już tylko 10 minut!

• SKŁAD GOŚCI:

• SKŁAD GOSPODARZY:

• Do Gdyni zawitała dzisiaj świetnie spisująca się w tym sezonie Jagiellonia, której tylko zwycięstwo pozwoli wrócić na fotel lidera. Zresztą, także dla Arki ewentualna wygrana ma niebagatelne znaczenie. Po serii słabych meczów, które przełamać się udało przed tygodniem w Chorzowie wygraną z Ruchem 2:1, kolejne zwycięstwo pozwoliłoby gdynianom wrócić do pierwszej “ósemki”, powiększyć przewagę nad strefą spadkową i z większym spokojem wyruszyć do Wrocławia na ostatni w tym roku mecz ligowy ze Śląskiem.

• Rezerwowi Jagiellonia: Węglarz, Straus, Vassiljev, Mystkowski, Klimala, Szymonowicz, Wasiluk.

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu zespołów. Rezerwowi Arka: Jałocha, Stolc, Zbozień, Abbott, Yussuff, Błąd, Szwoch.

• Zapraszamy na relację ze spotkania kończącego 19. kolejkę Lotto Ekstraklasy - w Gdyni zawodnicy Arki zmierzą się z Jagiellonią Białystok.