Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 1 połowa

• Kolejna zmiana, już ostatnia w zespole z Gdyni. Nalepa zastępuje Kakoko.

• Serdecznie dziękuję za uwagę. Życzę miłego weekendu i zapraszam na następne relacje, prowadzone przez nasz serwis.

• Lech Poznań utwierdził nas dziś w przekonaniu że jest to poważny kandydat do tyłu mistrzowskiego oraz zdobycia Pucharu Polski. Mimo to że Arka w pewnym momencie przejęła inicjatywę, to właśnie Lech lepiej wyglądał z perspektywy całego meczu. Wynik jest idealnym odzwierciedleniem tego co dziś zobaczyliśmy.

• KONIEC MECZU!

• Pawłowski! Dobre uderzenie tego zawodnika z 15 metra, piłkę jednak przenosi nad bramką Jałocha.

• SĘDZIA DOLICZA NIE MNIEJ NIŻ TRZY MINUTY GRY.

• Świetne dogranie Hofbauera w stronę wychodzącego Siemaszki, ten jednak okazał się o włos wolniejszy od Putnockyiego.

• Blisko teraz zdobycia bramki był Trytko, dobrze interweniuje jednak bramkarz gości.

• Lech w natarciu! Arka rozpaczliwie odpiera ataki rywala, ostatnie pięć minut okazać się zabójcze dla podopiecznych trenera Nicińskiego.

• Ostatnia zmiana w całym spotkaniu. Pawłowski w miejsce Makuszewskiego.

• Jak padł gol? Centra Raduta z bocznej części boiska. W polu karnym świetnie odnalazł się Robak, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce. Wejście smoka, tak nazwać można meldunek tego napastnika na placu gry.

• GOL!Strzelcem nie kto inny jak Marcin Robak.

• Roszada także w zespole gości. Robak za Kownackiego.

• Zmiana w zespole Arki. Bożok zmienia Da Silvę.

• Mecz nam się uspokoił. Obie drużyny ewidentnie są już zmęczone, na boisku toczy się walka o piłkę w środku pola.

• Pierwsza zmiana w szeregach Lecha. Radut za Majewskiego.

• Marciniak zagrał prostopadła piłkę wzdłuż linii bramkowej w kierunku Formelli. Jednak ten drugi przegrywa pojedynek z dobrze dysponowanym dziś, Wasielewskim.

• Akcja oskrzydlająca zespołu Arki. Całą sytuację kończy Hofbauer, jednak uderzenie pomocnika Gdynian przelatuje wysoko ponad bramką.

• Niciński podejmuje ryzyko. Na boisku pojawia się popularny "Tryto", zmienia Szwocha. W drużynie Arki zaobserwować możemy duet nominalnych napastników.

• Ależ bomba Hofbauera! Piłkę jednak broni, dobrze ustawiony Putnocky.

• Zagranie ręką w środku pola przez Kostewycz'a. Od stałego fragmentu Żółto-niebiescy.

• Dobrze zapowiadająca się akcja gości przerwana przez defensora zespołu Arki. Gospodarze przy piłce.

• Jak padł gol? Szwoch z lewej strony boiska zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Siemaszki. Ten drugi wyprzedził parę stoperów Lecha i wpakował piłkę do siatki.

• GOL!Strzelcem Rafał Siemaszko.

• Atak pozycyjny Arki zakończony strzał przez Austriaka, jednak uderzenie zostało zablokowane. Defensywa drużyny z Poznania prezentuje się dziś bardzo solidnie.

• Żółta kartka, ukarany został Wasielewski.

• Lech zaczął tę część gry z przytupem. Kilka dobrych akcji "Kolejorza:.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

• Jak padł gol? Genialny przerzut Wilusza przez całe boisko do Kownackiego. Ten drugi przyjął futbolówkę równie dobrze i ograł dwóch obrońców Arki. Dopełnieniem akcji okazał się strzał napastnika. Lekkie, ale perfekcyjne uderzenie "Kownasia".

• GOL!Strzelcem Dawid Kownacki.

• Piłkarze Arki cały czas szukają swojej okazji na zdobycie bramki, jednak bezskutecznie. Przebudowana defensywa Lecha gra dziś jak z nut. Gospodarze walą głową w ścianę.

• Teraz to piłkarze Arki domagają się rzutu karnego. Sędzia nie reaguje, gramy dalej.

• aaa

• Kolejny kontratak drużyny Nicińskiego, po raz kolejny defensorzy gości zachowują się bezbłędnie.

• Dobre zgranie Hofbauera do Marciniaka za wysokości pola karnego Lecha. Pomocnik Gdynian jednak nie zdołał opanować piłki. Rzut z autu dla gości.

• Pierwsze żółtko w dzisiejszym meczu. Ukarany Sobieraj za faul na rywalu.

• Makuszewski domaga się rzutu karnego po tym jak upadł w polu karnym. Arbiter jednak nakazuje grac dalej.

• Atak pozycyjny gospodarzy nieudany, bezbłędnie dziś zachowuje się defensywa Lecha.

• Dobry przechwyt w środku pola ze strony Siemaszki, lecz chyba zapomniał gdzie są jego koledzy. Piłka oddana "za darmo" rywalom.

• Bardzo złe dośrodkowanie Hofbauera z rzutu wolnego. Piłkę pewnie chwyta Putnocky i to właśnie Lech przy piłce.

• Kownacki! Napastnik Lecha przedryblował około 20 metrów z piłką i oddał strzał. Uderzenie okazało się niecelne. Od bramki Jałocha.

• Faul z prawej strony boiska, na wysokości 30 metra. Marcjanik wyskoczył do centry Hofabuera, lecz strzał stopera Arki został zablokowany.

• Jak padł gol? Po rzucie rożnym dla Lecha piłką wypadła przed pole karne. Tam do piłki dopadł zawodnik "Kolejorza" i w tym momencie zaczęła się magia. Jevtić omijał piłkarzy Arki jak tyczki, oddał strzał z 16 metra i zdobył przepiękną bramkę.

• GOL!Strzelcem bramki Darko Jevtić.

• Genialny przerzut krzyżowy ze strony Hofbauera w kierunku Formelli. Młody Wasielewski świetnie obliczył jednak lot piłki i wygrał starcie.

• Dobrze zapowiadająca się akcja Arki przerwana złym przyjęciem Formelli. Od autu zawodnicy Poznańskiego Lecha.

• Ostatnie minuty gry to walka o piłkę w środkowej części boiska. Tempo meczu powoli się uspokaja.

• Faul w środku pola, przy piłce gospodarze.

• Szybka odpowiedź Arki. Hofbauer dobrze zacentrował z rzutu rożnego w stroną Da Silvy. Brazylijczyk oddał strzał głową, lecz defensorzy gości dobrze interweniują.

• Jak padł gol? Majewski otrzymał świetne podanie w pole karne, dobrze dograł z lewej strony do Gajosa. Ten ostatni bez problemu umieszcza piłkę w siatce bramki Jałochy. Ależ błąd defensywy z Gdyni.

• GOL!Strzelcem bramki Maciej Gajos.

• Próba rozegrania piłki przez gospodarzy zażegana. Piłkarze Lecha wybijają futbolówkę na aut.

• Pierwsza akcja, a już bardzo groźnie! Kownacki do Jevticia, ten drugi z nieczysto uderzył z piątego metra. Jałocha jednak odbija piłkę i oddala zagrożenie.

• ZACZYNAMY:

• Zawodnicy wybiegają na plac gry, jeszcze tylko przywitanie obu ekip i zaczynamy! Kto dziś okażę się lepszym? Przekonajmy się!

• Oba zespoły przemierzają w kierunku szatni w celu zapoznania się z ostatnimi wskazówkami szkoleniowców.

• Zawodnicy aktualnie przebywają na rozruchu przedmeczowym. Pozostało tylko 10 minut do pierwszego gwizdku sędzie Przybyła. Na trybunach przyjaźń, zaś piłkarze zapowiadają walkę.

• ZESPÓŁ GOŚCI:

• ZESPÓŁ GOSPODARZY:

• Już niespełna 15 minut pozostało do "meczu przyjaźni". Gdyńska Arka podejmie popularnego "Kolejorza". Potyczka ta określana jest przedwczesnym finałem Pucharu Polski, gdyż obie te drużyny pewnie pokonały swoich rywali w meczach półfinałowych.

• Dobry wieczór! Z Gdyni melduje się Maciej Buss, zapraszam do śledzenia relacji NA ŻYWO z dzisiejszego spotkania.

Adam Kamiński

Arka - Lech LIVE! Wielki piłkarski piątek w Gdyni

Arka - Lech LIVE! Wielki piłkarski piątek w Gdyni ©Grzegorz Dembinski

Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE. Do Gdyni przyjeżdża rozpędzona poznańska lokomotywa i nie sposób się dziwić, że ten mecz przyciąga kibiców jak magnes. Mimo zaledwie 4 dni sprzedaży biletów na stadionie może być zajętych nawet kilkanaście tysięcy miejsc. Pozostaje tylko pytanie czy piłkarze dopasują się poziomem do kibicowskiej oprawy tego spotkania? Relacja LIVE w GOL24 od 20:30.

Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE

Trenerowi Nicińskiemu ciężko ostatnio zazdrościć. Prowadzona przez niego Arka mimo całkiem dobrego dorobku punktowego nie ma pewności wywalczenia pierwszej ósemki. Nawet przy optymistycznych prognozach punktowych dla żółto-niebieskich o utrzymaniu już w 30.
kolejce zadecydować może niewielki detal. Dodatkowo, do Gdyni o punkty przyjeżdża walczyć Lech, który uznawany jest za najlepiej grającą aktualnie drużynę w Ekstraklasie. Czy Arka pójdzie na wymianę ciosów? A może zagra tak jak w Poznaniu czyli bardzo asekuracyjnie? Może żółto-niebiescy spróbują wykorzystać absencje dwóch podstawowych obrońców Kolejorza? W głowie trenera na pewno ścierają się ze sobą różne i liczne pomysły na to spotkanie.

Lech zaskoczył wielu. Eksperci zimą prześcigali się w analizach i komentarzach kiedy Legia przegoni Lechię bądź Jagiellonię. Jednak to nie warszawiacy wrzucili wyższy bieg, a niespodziewanie to Lech przyspieszył i wyłonił się z cienia wygrywając cztery kolejne mecze z rzędu i uzyskując szansę na fotel lidera już w piątej kolejce po przerwie zimowej. Pokonując Arkę i licząc na potknięcie Lechii i Jagielloni, Kolejorz wskoczy na szczyt podium. Arka jednak na pewno nie położy się przed Lechem licząc na najniższy wymiar kary "Na boisku wszystko może się zdarzyć i zapewniam, że my nikomu łatwo punktów nie oddamy" - zapowiedział Yannick Sambea.

W pierwszym meczu między tymi drużynami padł bezbramkowy remis. Oglądając tamten mecz można było odnieść wrażenie, że Arka po taki rezultat do Poznania pojechała. Szczelna obrona i kontratak to był pomysł Grzegorza Nicińskiego na Lecha. Teraz to może już nie wystarczyć. "Pierwszy mecz z Arką nam nie wyszedł, ale minęło pięć miesięcy. Jesteśmy o te pięć miesięcy lepsi" - powiedział na konferencji trener Lecha Poznań.

Arka Gdynia - Lech Poznań: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Na co liczy Arka? Na sprawienie niespodzianki. "W każdym meczu trzeba grać na 100 procent. Co tydzień gramy z drużynami z Ekstraklasy. Rywal jest mocny i jest w dobrej dyspozycji od początku. Murowani faworyci nie zawsze wygrywają. Wierzę, że zagramy na dobrym poziomie tak, żeby zespół Lecha miał problem" - powiedział Grzegorz Niciński. Na pewno szansą Arki jest to, że ani Tomasz Kędziora ani Jan Bednarek nie zagrają w tym meczu. Podstawowi obrońcy Lecha wykartkowali się w ostatniej kolejce. Dodatkowo za Kędziorę możemy spodziewać się pełnoprawnego debiutu równie młodego Marcina Wasielewskiego.

Kibice w Gdyni liczą na wielkie widowisko, popyt na bilety powoli zaczyna przewyższać podaż. Pozostaje tylko czekać na dobry mecz, oby oba zespoły faktycznie były pięć miesięcy lepsze - jak powiedział Nenad Bjelica - bo nudne 0:0 w takim meczu i w takiej oprawie byłoby zbrodnią.

Arka Gdynia – Lech Poznań na żywo. Gdzie obejrzeć mecz Arka – Lech? Transmisja na żywo

Na co zwrócimy uwagę?

Obrona Arki to w ostatnim czasie dosyć gorący temat. Dwóch młodych defensorów Przemysław Stolc i Michał Marcjanik nie oddają miejsca w składzie. Duet nie miał szans się pokazać na tle Legii, dlatego z ciekawością przyjrzymy im się na tle bardzo dobrze grającego Lecha i topowych piłkarzy Ekstraklasy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na Mateusza Szwocha, który po przyjściu Formelli zdaje się znowu wracać do dobrej formy asystując i samemu strzelając gole.

Przewidywane składy:

Arka Gdynia: Jałocha - Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak - Yannick Sambea, Hofbauer - Marcus, Szwoch, Bożok- Trytko.

Lech Poznań: Putnocky - Wasielewski, Nielsen, Wilusz, Kostewycz- Makuszewski, Tetteh, Gajos, Majewski, Jevtić - Kownacki.

Nie zagrają:

Arka: Łukasiewicz
Lech: Kędziora, Bednarek

Forma w ostatnich meczach:

Arka: Zagłębie 0:1 (P), Korona 4:1 (Z), Cracovia 1:1 (R)
Lech: Piast 3:0 (Z), Pogoń 0:3 (Z), Lechia 1:0 (Z)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lech - Arka 0:0 (Ekstraklasa, 25.09.2016)
Lech - Arka 1:0 (sparing, 28.06.2016)
Lech - Arka 0:0 (sparing, 29.06.2012)

Sędzia: Mecz pomiędzy Arką i Lechem będzie sędziował Jarosław Przybył z Kluczborka, który gwizdał już mecz obu drużyn rozegrany w tym sezonie w Poznaniu.

Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Początek o 20:30, studio od 20:00. Komentują Przemysław Pełka i Grzegorz Mielcarski. W rolę reporterów z murawy wcielą się Daria Kabała-Malarz, Żelisław Żyżyński i Adam Westfal. Relacja LIVE w GOL24.pl