Arka Gdynia

1

Piast Gliwice

2

• Dziękuje Państwu za uwagę! Arka kończy passę bez porażki przed własna publicznością.

• KONIEC! Piast wywozi dziś 3 punkty z Gdyni.

• Do drugiej części spotkania sędzia dolicza nie mniej niż 3 minuty gry.

• Jak padł gol? Po dobrej centrze z rzutu rożnego uderzył Hebert, pokonał tym strzałem Jałochę.

• GOL!

• Teraz to Gliwiczanie zaatakowali, lecz obrońcy Arki dobrze bronią.

• Zmiana także w drużynie Piasta Gliwice. Strzelec bramki Badia opuszcza boiska, zastępuje go Masłowski.

• Zmiana w zespole gospodarzy, Rashid za Bożoka.

• Pietrowski schodzi z boiska wraz z służbą medyczną.

• Ponownie Abbot Napastnik otrzymał piłkę prosto na głowę od Zbozienia. Kolejny raz obok bramki.

• Żółta kartka za drastyczny faul w środku pola. Ukarany Pietrowski.

• Arka wciąż napiera, ładna akcja Hofbauera zatrzymana.

• Druga zmiana w szeregach gości. Gotal za Jankowskiego.

• Abbot!Fatalnie zachował się teraz Abbot co nie zmienia faktu, iż był bliski zdobycia bramki. Hofbauer genialnie obsłużył napastnika podaniem, ten odległości 3 metrów nie trafił w bramkę.

• Szwoch teraz otrzymał piłkę od Marcusa. Uderzył lewą nogą z wysokości 16 metra. Piłka wysoko ponad bramką.

• Próba dośrodkowania Szwocha została zablokowana. Rzut rożny dla Arki.

• Na boisko wchodzi Hofbauer, zmienia Marciniaka.

• Arka buduje atak pozycyjny na wysokości połowy boiska.

• Piast skonstruował teraz akcję z prawej strony placu gry, lecz centra Badia'i okazała się być niecelna.

• Dośrodkowanie Bożoka zostało teraz zablokowane z lewej strony boiska.

• Abbot! Świetna dyspozycja tego napastnika dziś. Kolejny Strzał na dłuższy słupek. Piłka mija bramkę nieznacznie.

• Kartka dla Marcusa Da Silvy za faul w środku pola.

• Przed rzutem karnym ukarany kartką został Hebert. Żółtko dla tego zawodnika.

• Abbot! Ależ Arka nam się rozpędziła, Napastnik w polu karnym zmylił obronę gości, po czym oddal strzał. Zabrakło centymetrów.

• GOL!Marcus Da Silva pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonuje Szmatułę.

• Karny dla Arki! Po strzale Abbota piłka uderzyła w dłoń defensora gości.

• Arka stosuje wysoki pressing, widać że Grzegorz Niciński przemówił do rozsądku w przerwie spotkania.

• Badia teraz uderzył z rzutu wolnego. Piłka powędrowała wysoko ponad bramką.

• Następna zmiana, tym razem w zespole Piasta. Szeliga zastępuje Murawskiego.

• Pierwsza zmiana w zespole Arki. Abbot za Zjawińskiego.

• Początek drugiej połowy! Od środka gospodarze.

• Mecz toczy się w szybkim tempie. Obie drużyny grają bardzo walecznie. Dość szczęśliwa bramka dla Piasta była kulminacyjnym momentem tej połowy. Jest to wyrównany mecz, a wynik to sprawa otwarta.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Sędzia doliczył minutę gry do pierwszej części gry.

• Mogło być 1:1! Marciniak ładnie ograł obrońcę gości, piłkę przejął Szwoch. Ten dograł do Marcusa. Strzał Brazylijczyka z trudnościami broni bramkarz gości.

• Arka ciągle atakuje bramkę Szmatuły, liczne centry w pole karne. Defensywa gości spisuje się dziś na medal.

• Pierwszy kartonik. Zółta kartka dla Sedlara po brzydkim faulu na rywalu.

• Kolejna dobra akcja Arki, lecz sędzia odgwizdał faul na bramkarzu.

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy piłka wypadła przed pole karne. Tam niepilnowany Da Silva uderzył, bomba przelatuje nad poprzeczką.

• Ładna, płaska centra Zjawińskiego w pole karne, Gliwiczanie wybijaja na rzut rożny.

• Marcus dograł piłkę do Zjawińskiego, ten przegrał pojedynek z defensorem gości.

• Badia teraz ładnie dryblował z prawej strony boiska, Warcholak ledwo co obiera mu futbolówkę.

• Próba prostopadłego zagrania w stronę ofensywy Gliwiczan, piłka niedokładna.

• Próba dwójkowej akcji duetu Szwoch-Bożok. Zagrożenie zażegnane przez obronę przyjezdnych.

• Kolejna dobra akcja gości! Strzał z odległości 5 metrów blokuje defensor Arki.

• Ostatnie minuty gry to walka w środku pola.

• Jak padł gol? Badia uderzyl w mur złożony z zawodników Arki. Piłka odbiła się i zaskoczyła bezradnego Jałochę.

• GOL! Badia!

• Faul w okolicach 35 metra do bramki Jałochy! Przed piłką Badia.

• Arka stara się budować ataki pozycyjne, lecz to nie wychodzi. Piast nastawił sie na grę z kontrataku.

• Jankowski teraz źle dograł do partnerów w polu karnym Arki, gospodarze przejmują piłkę.

• Teraz to Piast skonstruował składną akcję. Badia otrzymał piłkę na 16 metrze, ale zamiast strzelać zdecydował się podawać, co doprowadziło do utraty piłki.

• Rzut wolny dla Arki w lewym sektorze boiska. Wykonał go Szwoch, ale piłkarze Piasta okazali się lepsi w walce o górną piłkę.

• Arka w natarciu! Piłkarze gości nie potrafią odebrać piłki zawodnikom z Gdyni.

• A na trybunach sympatyczny Zdzisław Kręcina: Zdzisław Kręcina na meczu Arka - Piast

• Ładna akcja żółto-niebieskich z prawej strony boiska, ale centra okazała się zbyt słaba. Piast przy futbolówce.

• Po nieudanej próbie rozegrania piłki przed polem karnym Piasta, pilkarze Arki przejmują piłkę.

• Ładne, kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy, lecz wrzutka Marcusa z prawej strony boiska bardzo niecelna.

• Groźny faul na zawodniku Arki, sędzia stosuje upomnienie.

• Na boisku przez dłuższą leżał Hebert, już się podniósł i wrócił do gry.

• Pierwsza akcja i strzał. Zawodnik Piasta myli się z okolicy 14 metra. Jałocha od bramki.

• Zaczęli! Od środka zawodnicy gości.

• Sędzia wyprowadza piłkarzy na plac gry, jeszcze tylko przywitanie obu ekip i zaczynamy!

• Przed meczem specjalną koszulkę otrzymał Mateusz Szwoch za 100 występów w barwach gdyńskiego zespołu.

• Zawodnicy zeszli do szatni, odprawa przedmeczowa i zaczynamy.

• Do widowiska pozostało 15 minut!

• Trybuny przy ul.Olimpijskiej powoli się zapełniają, Piłkarze na rozgrzewce.

• Taka ciekawostka :)

• W szeregach gospodarzy tylko jedna zmiana w porównaniu do mecze z poprzedzającej kolejki. W miejsce Pawła Abotta zagra dobrze już znany tutejszej publiczności Dariusz Zjawiński. Zaś w drużynie gości od pierwszej minuty zagrają Korun oraz Moskwik.

• Już za 30 minut rozpocznie się mecz Arka Gdynia vs Piast Gliwice. Czy Arka podtrzyma passę bez porażki przed własną publicznością? Przekonamy się za ok 2 godziny!

• Witam Państwa ze stadionu miejskiego w Gdyni, z tej strony Maciej Buss. Zapraszam do śledzenia relacji na żywo!