3

Pogoń Siedlce

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej!

• Koniec meczu! Fantastyczna gra Gdynian, którzy wyglądali lepiej od Pogoni o co najmniej klasę! Tak grającej Arki nikt nie powstrzyma przed awansem do ekstraklasy. 3-0 to najmniejszy wymiar kary dla podopiecznych Marcina Sasala, którzy nie grali dzisiaj najgorszego meczu, ale gospodarze na więcej im nie pozwolili.

• Kolejny popis Rafała Misztala, tym razem skuteczny. Golkiper gości dostał piłkę od obrońców, ale naciskany przez Nalepę uwolnił się fantastycznym zakosem przed własną bramką! Niczym rasowy napastnik!

• Pogoń jest bliska strzelenia sobie samobója. Podanie obrońcy do Misztala, który fatalnie skiksował i o mały włos piłka nie wpadła do bramki. Golkiper gości jednak zdążył wrócić i wybić piłkę na aut.

• Szybki atak drużyny gości i przed szansą stanął Rybicki, ale świetnie interweniował Konrad Jałocha!

• Pogoń w drugiej połowie nie ma kompletnie nic do powiedzenia. Pod bramkę Arki doszli zaledwie kilka razy, nie oddając żadnego celnego strzału. Świetnie prezentuje się defensywa gospodarzy!

• Z boiska schodzi jeden z najlepiej grających dzisiaj zawodników - Mateusz Szwoch! A za niego pojawia się witany brawami - Michał Nalepa.

• I kolejna już zmarnowana stuprocentowa okazja! Z Misztalem sam na sam stanął Sangoy, który mógł zrobić dosłownie wszystko. Strzelił jednak zbyt blisko golkipera Pogoni i zanotował jedynie celny strzał. To była najlepsza, zmarnowana stuprocentowa sytuacja Arki!

• Zmiana również w drużynie gości. Z boiska schodzi Dybiec, a w jego miejsce pojawia się Marcin Paczkowski.

• Z murawą żegna się Paweł Abbott, a w jego miejsce debiutujący Gaston Sangoy!

• Co za mecz Gdynian! Nie ma czasu pisać, ponieważ była kolejna stuprocentowa sytuacja. Bozok na skrzydło do Formelli, ten wzdłuż bramki do Abbotta, a napastnik Arki strzelił obok, mimo że Misztal stał obok dalszego słupka! Nieprawdopodobna pomyłka.

• Gol! 3-0! Koncert Arki nadal trwa!

• Małe zamieszanie w polu karnym Arki. Jałocha nie mógł opanować piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, ale ostatecznie był faulowany i będzie wybijać piłkę z 6. metra.

• Słabo grającego dzisiaj Jonkisza, zastępuje Adam Duda.

• Piękna trójkowa akcja Arki. Szwoch, Abbott i Formella zaczęli podawać sobie piłkę na jeden kontakt na połowie gości, ostatecznie piłka trafiła do tego pierwszego, a Mateusz zamiast wbiegać w pole karne, to starał się uruchomić Formelle prostopadłym, ale zbyt mocnym podaniem.

• W tym momencie pełna dominacja drużyny gospodarzy. Goście nie potrafią dojść z piłką nawet do linii środkowej. Rozzłoszczony Rybicki zaczął podskakiwać, ponieważ jako jedyny stara się naciskać obrońców Arki.

• Kolejna dobra akcja Arkowców. Z kontrą wyszedł Dariusz Formella, świetnie wypatrzył nabiegającego z drugiej strony Marcina Warcholaka i do niego posłał piłkę. Lewy defensor Arki chciał jeszcze obsłużyć Pawła Abbotta, ale napastnik gospodarzy został w ostatniej chwili powstrzymany przez ostatniego obrońcę Pogoni.

• ...a po stronie Pogoni ukarany Rybicki za przepychanki z Formellą

• Zamieszanie na boisku po fauli Formelli. Po stronie gospodarzy ukarany sam faulujący...

• Zmiana w drużynie gości. Parę minut wcześniej, w akcji jeden na jednego z Pawłem Abbottem, kontuzji doznał Dawid Dzięgielewski i musiał opuścić plac gry na noszach. W jego miejsce wchodzi Rafał Maćkowski.

• Świetne podanie spod linii końcowej Miroslava Bozoka, który idealnie zauważył wbiegającego Abbotta, a ten strzałem w róg bramki nie dał szans Misztalowi.

• 2-0! Strzelcem bramki gdyński król - Paweł Abbott!

• Kolejny raz defensywa Arki powstrzymała szarżującego Rybickiego. Yannick wysoko podał do Abbotta, a ten na 25. metrze faulowany był przez Augustyniaka. Z rzutu wolnego wrzucał Mateusz Szwoch, ale piłkę ponownie wybili obrońcy Pogoni.

• Zmiana w przerwie. Słabo grającego Marcusa Da Silvę zastępuje Miro Bożok.

• Po gwizdku arbitra, ze środka boiska rozpoczynają goście.

• Na chwilę obecną Arka ma dziesięć punktów przewagi nad Zawiszą Bydgoszcz, który remisuje z Olimpią Grudziądz, świetna wiadomość dla kibiców z Gdyni.

• W pierwszej połowie przeważała drużyna gospodarzy, która gra dzisiaj bardzo ofensywnie. Świetnie prezentuje się każda formacja i ciężko przeciwnikom znaleźć jakieś słabe punkty. Pogoń skazana jest praktycznie tylko na kontry, ponieważ ich akcje są "kasowane" często już na połowie boiska.

• Koniec pierwszej połowy. Arka Gdynia prowadzi z Pogonią Siedlce 1-0 po bramce Dariusza Formelli w 18. minucie.

• Gorąco było pod bramką Pogoni. Piłkę wyłuskał Formella na wysokości pola karnego, podał do Szwocha, a Mateusz nieatakowany przez obrońców, z ostrego kąta fatalnie chybił. Piłkę przed rzutem z autu dla Pogoni uratował Marcus, ale już nic z tego nie było.

• Misztal bardzo często dostaje ciężkie piłki od swoich obrońców i zanim przełoży futbolówkę na prawą nogę, to jedyne co może zrobić to wybić ją na aut.

• Zarówno Łukasiewicz, jak i Yannick Kakoko świetnie czytają grę w środku pola. Ataki Pogoni ograniczają się do kontr, zdecydowaną przewagę w meczu uzyskali gospodarze.

• Darek Formella wyłuskał piłkę w okolicach linii środkowej, chciał rozpocząć kontrę. Minął jednego obrońce, jednak za daleko wypuścił sobie futbolówkę i drugiego defensora nie zdołał już przejść.

• Po raz kolejny bardzo wysoko podchodzą zawodnicy Arki i chcą wykorzystać błędy w defensywie Pogoni, jednak w pojedynkach główkowych górą są obrońcy i wybijają każde wysokie dośrodkowanie.

• Natomiast kibice po raz kolejny upamiętniają swojego zmarłego przed trzynastoma laty przyjaciela.

• Abbott świetnie opanował piłkę na 35. metrze od bramki przeciwnika, zastawił się i był faulowany. Szwoch z rzutu wolnego podał na skrzydło do niekrytego Warcholaka, który dośrodkował w pole karne, ale w walce w powietrzu faulowany był jeden z obrońców Pogoni. Z 5. metra rozpoczyna Rafał Misztal.

• Pogoń nie jest podłamana stratą bramki i kolejny już raz próbują wykorzystać błędy ofensywnie usposobionych Gdynian. Zdecydowanie za wysoko podchodzą obrońcy Arki.

• Piękna akcja Arkowców! Łukasiewicz rzucił piłkę nad obrońcami w stronę Mateusza Szwocha. "Bania" spod linii końcowej wrzucił futbolówkę w pole karne, idealnie nabiegający Darek Formella strzelił w środek bramki, ale Misztal nie dał rady wybić piłki nogami.

• 1-0 dla Arki! Strzelcem bramki... DARIUSZ FORMELLA!

• Dzięgielewski starał się zaskoczyć nieprzyjemnym strzałem zza pola karnego Konrada Jałochę, ale wysoki bramkarz Arki świetnie interweniował i wybił piłkę na rzut rożny.

• Fantastyczna sytuacja Arki! Podanie Łukasiewicza za plecy obrońców w stronę Formelli, Darek wyszedł sam na sam z Misztalem, ale golkiper Pogoni instynktownie wybronił, wybijając piłkę na rzut rożny. To była stuprocentowa sytuacja!

• Arka w ofensywie podchodzi bardzo wysoko przez co narażają się na groźne kontry. Przed chwilą jedna z nich miała miejsce, ale w polu karnym Arki nabity został Dzięgielewski i nie zdołał opanować futbolówki. Coraz lepsze wrażenie sprawiają goście.

• Ładna, składna akcja drużyny gości, którzy "rozklepali" defensywę Arki. W sytuacji sam na sam lepszy od napastnika Pogoni był Konrad Jałocha, który zdołał interweniować wybijając piłkę na rzut rożny. Najgroźniejsza sytuacja do tej pory.

• Faulowany przy linii bocznej był Mateusz Szwoch. Do piłki podszedł Marcin Warcholak, dośrodkował na 5. metr, Misztal źle wypiąstkował piłkę, ale szybciej przy niej byli obrońcy niż Paweł Abbott.

• Od początku meczu dłużej przy futbolówce utrzymuje się Arka Gdynia, ale niewiele z tego wynika. Dużo walki w środku pola.

• Minuta ciszy na początku meczu. Kibice uczcili swojego kolegę, który zmarł 13 lat temu we Wrocławiu.

• Gwizdek sędziego i ze środka boiska rozpoczynają gospodarze.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Pan Adam Lyczmański z Bydgoszczy.

• Pogoń Siedlce zajmuje w tabeli 13. pozycję i od strefy spadkowej dzielą ją tylko 3 punkty. W 23. kolejkach zdobyła zaledwie 27. oczek i każdy mecz jest dla nich niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

• Gospodarze to wicelider rozgrywek z dorobkiem 46. punktów w 23. spotkaniach. Arkowcy rundę wiosenną rozpoczęli doskonale, wygrali trzy z czterech dotychczasowych spotkań i powiększyli przewagę nad trzecim miejscem do ośmiu oczek. Szkoleniowiec Grzegorz Niciński ma dzisiaj do dyspozycji całą kadrę.

• Witamy ze stadionu miejskiego przy ulicy Olimpijskiej w Gdyni! Zapraszamy na relację tekstową z meczu pomiędzy Arką Gdynia, a Pogonią Siedlce.