Arka Gdynia

2

Śląsk Wrocław

0

• Arka co prawda nie wyrobiła normy u siebie i strzeliła tylko dwie bramki, ale zagrała blisko perfekcji. Śląsk nie pokazał dzisiaj kompletnie nic, a Arka swoją organizacją i pressingiem wygrała to spotkanie. Defensywa Śląska złamana po raz pierwszy w tym sezonie, ale to naprawdę najmniejszy problem Mariusza Rumaka. Z taką grą Śląsk daleko nie zajedzie.

• Koniec meczu! Arka wygrywa 2:0 ze Śląskiem Wrocław!

• Dośrodkowanie Marcusa z rzutu rożnego, piłka szczęśliwie odbiła się od obrońcy i spadła pod nogi Rafała Siemaszki, który uderzył między nogami Pawełka i mamy 2:0

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 Rafał Siemaszko!

• Ależ to była szansa dla Arki! Marcus popędził prawym skrzydłem i dograł idealnie na 11 metr ale Szwoch nie trafił w piłkę!

• Błąd zastępuje kapitana Arki Miroslava Bożoka.

• Biliński ledwo wszedł i już ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na pędzącym lewym skrzydłem Bożokiem

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Biliński zastępuje Bence Mervo, który nie przełamał swojej prawie 500 minutowej passy bez gola.

• Dośrodkowanie Bozoka na długi słupek wyłapane przez Pawełka.

• Żółta kartka dla Kokoszki za faul na Siemaszce. Rzut wolny dla Arki na prawej stronie.

• Rzut wolny dla Arki na prawej stronie boiska. Dośrodkowuje Bożok ale nic z tego nie wychodzi. Po chwili jeszcze dograł głową w pole karne Marciniak ale złapał piłkę Pawełek

• Faul teraz Gosztonyia na Szwochu, który ruszał z akcją. Bez kartki.

• Niezła kontra Arki, ale zabrakło trochę na ostatnich metrach. Da Silva zagrał do Szwocha, ten pobiegł z piłką i rozegrał do Bożoka, który spróbował długiego podania do Siemaszki. Napastnik Arki źle jednak trafił w piłkę i z podania wyszedł mu nieudany strzał.

• Faul Warcholaka w środku pola.

• Nasze autorskie "hjuston" informuje, że przy bramce na 2:0 (nieuznanej) Marcus da Silva głową złamał linię spalonego. Można więc było albo odgwizdać spalonego, albo "pójść z duchem gry" i go nie gwizdnąć.

• Ładna akcja Arki. Łukasiewicz zwiódł dwóch zawodnika Śląska i zagrał na prawo do Siemaszki, ten wpadł w pole karne i oddał strzał ale został zablokowany.

• Po tym rzucie rożnym uderzał Szwoch, ale daleko obok bramki.

• Ruszył z akcją Warcholak i wywalczył rzut rożny.

• Ależ teraz ofiarność Bozoka, który znakomicie wrócił za Alvarinho i odebrał mu piłkę wślizgiem.

• Oj sędzia liniowy teraz zwraca na siebie uwagę trybun. Najpierw odgwizdał spalonego przy golu, a teraz że Szwoch nie utrzymał piłki w boisku chociaż na 100% mu się udało.

• Żółta kartka dla Madeja za faul na Marcusie da Silvie w środku pola.

• Piłka w siatce, trybuny się cieszą, piłkarze też, a sędzia liniowy pokazuje... spalonego. Wydaje się że wszystko było zgodnie z przepisami, ciężko ocenić z trybun.

• 9507 kibiców ogląda dzisiaj mecz w Gdyni.

• Dariusz Zjawiński kończy występ w tym spotkaniu, zmienia go Rafał Siemaszko.

• Szansa dla Śląska, dośrodkowanie Dvaliego wybija obrona i mamy rzut rożny dla gości.

• Tym razem żółtą kartkę ogląda Bożok za faul w środku pola. Z rzutu wolnego dla Śląska nic nie wyszło.

• Żółta kartka dla Stjepanovicia za faul taktyczny na Zjawińskim który wyprowadzał kontrę Arki.

• Wpadł w pole karne Alvarinho, minąwszy dwóch obrońców, ale oddał całkowicie nieudany strzał.

• Dobre dośrodkowanie Marcusa na krótki słupek był tam Zjawiński ale nie zdołał oddać celnego strzału głową

• Zjawiński teraz spróbował z woleja ale odbił piłkę na róg Pawełek!

• Dalekie podanie do Warcholaka, ten popędził za piłką i dośrodkował po ziemi ale wybiła wszystko obrona.

• Żółta kartka dla Pawelca za faul na Bożoku. Obaj panowie mają dzisiaj sporo scysji.

• Uderzenie Szwocha z tego rzutu wolnego ponad bramką.

• Rzut wolny dla Arki około 25 metrów od bramki gości. Ale przy okazji mamy prawie że rękoczyny z udziałem piłkarzy obu drużyn.

• Dośrodkowanie Bożoka z rzutu rożnego pewnie wyłapuje Pawełek.

• Wrzut z autu dla Arki, daleki wrzut Warcholaka a piłka spada na 20 metr pod nogi Marcusa, którego strzał został zablokowany ale mamy rzut rożny dla gospodarzy.

• Było groźnie po rzucie wolnym dla Arki. Bożok dośrodkował a piłka w ogromnym zamieszaniu spadła na piąty metr do Szwocha, który nie zdołał oddać mocnego i celnego strzału.

• Wracamy do meczu. Zjawiński zagrał na prawo do Marcusa, ten chciał minąć Gosztonyia, ale został sfaulowany. Rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego

• Kibice Arki zaintonowali "kto nie skacze ten za Wisłą hej", ale kibice Śląska i Lechii się nie przyłączyli do zabawy. To nawiązanie do zerwanej zgody kibiców.

• Moriokę w przerwie zmienił Łukasz Madej

• W przerwie Dankowskiego zmienia Gosztonyi

• Od środka drugą część spotkania rozpoczął Mateusz Szwoch

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę zaczynamy drugą część meczu

• Końcówka pierwszej połowy to było jakieś nieporozumienie. Nie działo się kompletnie nic. Arka nie chciała atakować, a Sląsk chciał a nie umiał. W ogóle gra gości pozostawia dzisiaj wiele do życzenia, ciężko przywołać chociaż jedną klarowną sytuację strzelecką wrocławian w tym meczu. Arka prowadzi zasłużenie, ale muszą gdynianie popracować nad skutecznością w tym meczu. Okazje potrafią sobie stworzyć, gorzej z wykorzystaniem ich.

• Koniec pierwszych 45 minut! Arka prowadzi po golu z rzutu karnego.

• Dwie minuty doliczone

• Śląsk postanowił w końcówce drugiej połowy odważniej zaatakować, ale wciąż nie przełożyło się to na klarowne sytuacje bramkowe.

• Nic nie wyszło z tego rzutu wolnego dla Arki. Za krótko dograł Bożok, a przedłużenie piłki przez Marcusa nic nie dało.

• Powalczył teraz Marcus da Silva o wydawało się straconą piłkę na prawej stronie i mamy rzut wolny dla Arki.

• Wymuszona zmiana w Arce. Yannick doznał kontuzji i musi go zmienić Adam Marciniak.

• Długie podanie do Morioki w pole karne ale wybija piłkę obrona.

• Alvarinho zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, nawet całkiem niezły, ale niestety dla gości niewiele nad poprzeczką przeleciała piłka.

• Faulował teraz zdaniem sędziego Yannick Sambea, poszkodowanym Stjepanović. Rzut wolny dla gości około 30 metrów od bramki Arki.

• Po nieudanym rzucie rożnym z kontrą ruszyła Arka po świetnym podaniu Sambei. Szwoch zabrał się z piłką i przebiegł 20 metrów a następnie oddał strzał po ziemi, który jednak był na tyle niecelny że nie stanowił zagrożenia dla gości.

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Arki i fatalne wybicie Sambei. Piłka ląduje za bramką Arki i mamy rzut rożny.

• Położył się w polu karnym Alvarinho licząc na jedenastkę ale sędzia uznał że interwencja Marcjanika mieściła się w dozwolonych granicach.

• Zjawiński ogląda żółtą kartkę za faul na lewej stronie. Z rzutu wolnego dla Śląska nic nie wyniknęło, ale goście dalej przy piłce.

• Złe dośrodkowanie Szwocha na długi słupek, pewnie łapie to Pawełek.

• Zablokowane dośrodkowanie Warcholaka i mamy rzut rożny dla Arki.

• Wrzut z autu, piłkę na 20 metr wybija obrona, tam jest Bożok który oddaje bardzo niecelny strzał z powietrza.

• Arka ruszyła z kontrą ale została zatrzymana i wznowi grę od autu.

• Strzał Alvarinho z rzutu wolnego pewnie wyłapał Jałocha.

• Rzut wolny dla Śląska około 18 metrów od bramki Arki. Faulował Warcholak

• Zjawiński dostał długie podanie, przepchnął Pawelca, ale przy tej sytuacji się wywrócił i piłkę łapie Pawełek.

• Warcholak chciał się przebić lewą stroną, ale osaczony przez trzech obrońców Śląska stracił piłkę.

• Dośrodkowanie Bożoka z tego rzutu wolnego za krótkie, piłkę przedłużył jeszcze Warcholak, ale wylądowała ona wprost w rękach Pawełka.

• Faul na Marcusie da Silvie na prawej stronie boiska. Arka ma rzut wolny.

• Arka nie zwalnia tempa. Dośrodkowanie z prawej strony Zbozienia jakimś cudem ląduje pod nogami Szwocha, ten oddaje strzał ale zostaje zablokowany przez obronę.

• Pewnie ten rzut karny na bramkę zamienił Marcus da Silva. Największa jednak zasługa Mateusza Szwocha i Marcina Warcholaka. Szwoch dograł w pole karne do wbiegającego obrońcy Arki, a ten wywalczył faul. Wątpliwości co do faulu raczej nikt nie ma.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki!

• Rzut karny dla Arki po faulu na Warcholaku!

• Znowu Warcholak spróbował prostopadłego podania jednak trochę niecelnie dograł obrońca Arki.

• Ponownie Arka. Tym razem jednak strzał Szwocha z rogu pola karnego za lekki i niecelny.

• Ależ szansa dla Arki! Marcjanik w idealnej sytuacji na 7 metrze uderzył minimalnie nad poprzeczką!

• Przycisnęła Arka po tym aucie. Do wybitej na 30 metr piłki doskoczył Zbozień i oddał strzał z powietrza. Ładnie broni jednak Pawełek!

• Niezła akcja Arki na prawej stronie, dośrodkowanie Szwocha na krótki słupek wybite na rzut rożny, z którego nie wynikło żadne zagrożenie, ale Arka ma jeszcze aut.

• Rzut wolny bez zagrożenia. Niezłe dośrodkowanie wybił Da Silva, a poprawkę wyjaśnił Zbozień wykopując daleko piłkę.

• Prosty błąd Arki. Zbozień chciał ominąć Moriokę, ten przejął piłkę więc obrońca Arku musiał ratować się faulem. Rzut wolny dla Śląska na lewej stronie.

• Nie wyszedł ten korner gospodarzom. Szwoch za mocno dośrodkował na długi słupek i nikt nie zdołał przejąć piłki.

• Pierwszy rzut rożny w meczu. Sambea chciał dośrodkować ale został zablokowany

• Aut dla Śląska. Pawelec do Stjepanovicia a ten z pierwszej piłki w kierunku Dankowskiego. Przyblokował go jednak Warcholak i od bramki Jałocha.

• Spróbował teraz Warcholak wypuścić prostopadłym podaniem Bożoka, ale piłkę przeciął Mariusz Pawelec

• Na razie oba zespoły bez składnej akcji. Trochę wybić na oślep, kilka długich podań, nic się nie dzieje.

• Losowanie wygrał kapitan Arki więc od środka zaczął Morioka.

• Po odśpiewaniu hymnu przez cały stadion jesteśmy już gotowi do gry!

• AG

• Rezerwa Śląska: Kamenar, Biliński, Zieliński, Gosztonyi, Madej, Grajciar

• Rezerwa Arki: Steinbors, Stolc, Sobieraj, Błąd, Yussuff, Marciniak, Siemaszko

• Arka po raz pierwszy dokonała jakiejkolwiek zmiany. Ze składu wypadł Tadeusz Socha, a zastąpił go Damian Zbozień. Sytuacja jest o tyle dziwna że wczoraj klub informował że Socha jest w kadrze meczowej.

• Piłkarze Arki wyszli na rozgrzewkę w okolicznościowych koszulkach upamiętniających zmarłego w wypadku samochodowym kibica. Po odegraniu hymnu będziemy mieli minutę ciszy, jednak chyba nie wszyscy na stadionie ją uszanują.

• Oba zespoły oczywiście już na rozgrzewce. Piłkarze gości zostali przywitani gwizdami i gromkim "Cała Polska..." ArkaArka

• Arka Witamy się ze stadionu w Gdyni! Dzisiaj przed nami ciekawy kibicowsko i miejmy nadzieję piłkarsko mecz 5. kolejki Ekstraklasy!