Mecz Arka Gdynia - Wigry Suwałki ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Arka Gdynia - Wigry Suwałki ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału
2017-04-04 18:00

Arka Gdynia

2

Wigry Suwałki

4

• Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej z meczu Arka Gdynia - Wigry Suwałki. Dobranoc!

Marco Cybulski - gol24.pl

• Co to był za mecz! Brawa za walkę dla obu drużyn. Wynik w dwumeczu to 5-4 dla Arki Gdynia, ale było bardzo blisko "remontady". Zawodnicy w żółtych koszulkach tradycyjnie już słuchają ciepłych słów po meczu.

• Koniec! Arka Gdynia po 38 latach ponownie w finale Pucharu Polski!

• Golkiper Arki ukarany za opóźnianie gry.

• W polu karnym znalazł się Radecki, ale jego strzał z ostrego kąta trafił w boczną siatkę!

• CO ZA SYTUACJA! Wigry strzelają bramkę po kolejnym błędzie Steinborsa, ale sędzia liniowy odgwizduje spalonego! Arka nadal w finale!

• A swoją drogą jest to CZWARTY mecz z rzędu, w którym Arka traci trzy lub więcej bramek. Dużo pracy czeka sztab szkoleniowy w najbliższym czasie.

• Kiedy wydawało się, że Arka może już być spokojna awansu, to zawodnicy w żółtych koszulkach stracili kolejnego gola. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.

• A za Omara Santanę pojawia się Adam Ryczkowski.

• Za kontuzjowanego Siemaszkę wchodzi Josip Barisić.

• 2-4! Co za błąd Steinborsa. Golkiper Arki wypuścił sobie futbolówkę, do której podbiegł Kądzior i wbił do pustej bramki.

• Kolejna kontuzja w drużynie gospodarzy. Siemaszko opuszcza plac gry.

• Zmiana w ekipie Wigier. Bogusz opuszcza plac gry, a w jego miejsce pojawia się Gąska.

• 15 minut do końca spotkania, ale obie drużyny nie dają za wygraną. Żaden z zawodników nie ma nawet chwili wytchnienia.

• Brzydki faul Omara Santany na Siemaszce i pomocnik Wigier słusznie ukarany.

• Siemaszko poradził sobie z trzema defensorami Wigier na przedpolu, podał do Szwocha, ale "Bania" stracił futbolówkę.

• Nikt z kibiców nie powinien żałować, że pojawił sie dzisiaj na stadionie. Bardzo otwarty mecz z dużą ilością bramek. Żaden z zawodników nie odstawia nogi.

• WOW! Co za uderzenie Hofbauera! Austriak bezpośrednio z rzutu wolnego zerwał pajęczynę z okienka bramki bronionej przez Zocha!

• Faul Wichtowskiego na Siemaszce i Arka ustawia piłkę na 25. metrze przed bramką Zocha.

• 100% sytuacja Arki! Siemaszko fantastycznie wyłuskał piłkę w polu karnym, ale jego uderzenie jeszcze lepiej wybronił Zoch!

• Arkowcy mają problem wyjść z piłką z własnej połowy. Wigry zdecydowanie poczuły szansę.

• Dogrywki na pewno nie będzie. W lepszej sytuacji znajdują się teraz Wigry, które raz po raz znajdują sie pod polem karnym Arki Gdynia.

• Pomocnik Wigier podprowadził sobie piłkę i mocnym uderzeniem pokonał zasłoniętego Steinborsa.

• Co za mecz! 1-3 po bramce Omara Santany!

• Pewny strzał Szwocha w lewy róg bramki Zocha i Wigry w trudnej sytuacji!

• Jeden z defensorów Wigier dotknął piłkę ręką, a arbiter po konsultacji z drugim sędzią podytkował rzut karny.

• Rzut karny dla Arki!

• Zapolnik sfaulował szarżującego Zarandię na prawej flance i został upomniany przez arbitra.

• W przerwie druga zmiana w szeregach Arki. Za Sambeę pojawia się Nalepa.

• Gwizdek arbitra głównego i ze środka boiska rozpoczynają żółto-niebiescy!

• Koniec pierwszej połowy zdominowanej przez Wigry. Tutaj nic nie jest przesądzone. 0-2 po bramkach Kądziora i Zapolnika. Arkowcy potrzebują mocnej reprymendy w przerwie.

• Awantura zawodników przy linii bocznej! Ku zaskoczeniu wszystkich obeszło sie bez kartek.

• Zapolnik pewnym uderzeniem w lewy róg bramki pokonuje Steinborsa!

• Kolejna farsa w defensywie Arki. 11. dla Wigier!

• Koniec spotkania dla Marcusa. W jego miejsce pojawia się debiutant - Luka Zarandia.

• Ucierpiał w tym zdarzeniu kapitan gospodarzy i musi opuścić plac gry. Arka przez chwilę gra w 10.

• Przed szansą stanął Marcus Da Silva, który dopadł do bezpańskiej piłki na 16. metrze, ale jego uderzenie zostało kapitalnie zablokowane przez Wichtowskiego.

• Kolejny impuls dla drużyny Dominika Nowaka. Na stadionie właśnie pojawili się sympatycy z Suwałk i Grudziądza.

• Z dziecinną łatwością radzą sobie goście - zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Patrząc na grę obu drużyn, to wynik wcale nie jest przesądzony.

• Kolejny kontrowersyjny rzut wolny dla Wigier. Kądzior ustawia piłkę na wysokości 16. metra z prawej strony boiska.

• Kompletnie bez polotu grają podopieczni trenera Nicińskiego. Nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy gości.

• Wigry poczuły swoją szansę i zaczęły mocniej naciskać gospodarzy.

• Arkowcy powtarzają błędy z poprzedniego meczu ligowego. Kolejny raz zawiodła defensywa i futbolówkę do siatki wpakował aktywny dziś Kądzior.

• Gol! 0-1, a strzelcem bramki jest Damian Kądzior!

• W dalszym ciągu grę prowadzą podopieczni trenera Nowaka. Gospodarze prezentują dzisiaj bardzo defensywny futbol. Nie powinno to jednak nikogo dziwić biorąc pod uwagę wynik dwumeczu.

• Głodny gry jest dzisiaj Omar Santana Cabrera. Ciągle pokazuje się kolegom z drużyny.

• Okazja żółto-niebieskich. Formella prowadził piłkę, ale nie zauważył dobrze ustawionego Hofbauera. Jego podanie w stronę Szwocha zostało przecięte.

• Kiepska próba Sambei. Pomocnik Arki doszedł do piłki na 20. metrze, ale jego uderzenie powędrowało obok bramki.

• Faul taktyczny Stolca, zasłużone upomnienie od arbitra.

• Ależ kapitalna sytuacja gości! Adamek łatwo minął Marcjanika na lewej flance i dograł w pole karne. Do futbolówki doszedł Santana Cabrera, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił Stolc!

• Bardzo biernie wyglądają gospodarze. Tempo gry dyktuje drużyna z Suwałk, ale na razie bez klarownych sytuacji.

• Dobra próba Kądziora, ale futbolówka trafia w boczną siatkę bramki chronionej przez Steinborsa.

• Kontrowersyjna decyzja arbitra, ale Wigry mają pierwszą okazje. Rzut wolny z 20. metra

• Gwizdek arbitra głównego i ze środka boiska rozpoczynają goście!

• Piłkarze pojawili się już na murawie. Trwa przywitanie obu drużyn.

• Dzisiejszy dzień w Gdyni może być szczególny, bowiem 38 lat temu Arkowcy ostatni raz grali w finale Pucharu Polski. Co wiecej, wtedy żółto-niebiescy tryumfowali w tych rozgrywkach.

• Tak wyraźna zaliczka z pierwszego meczu sprawia, że nikt w Gdyni nie wyobraża sobie, aby żółto-niebiescy mogli zmarnować szansę i nie awansować do upragnionego finału prestiżowych rozgrywek, zaplanowanego na 2 maja w Warszawie.

• Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego spotkania 1/2 finału Pucharu Polski, w którym Arka zmierzy się z Wigrami Suwałki. W pierwszym starciu obu tych ekip Arka pokonała pierwszoligowca 3:0.

Jakub Treć

Mecz Arka Gdynia - Wigry Suwałki ONLINE

Mecz Arka Gdynia - Wigry Suwałki ONLINE ©Karolina Misztal / Polska Press

Mecz Arka Gdynia - Wigry Suwałki ONLINE. W rewanżowym meczu półfinału pucharu Polski Arka podejmie w Gdyni zespół Wigier Suwałki. W pierwszym spotkaniu tych drużyn górą byli gdynianie, którzy wypracowali sobie trzybramkową zaliczkę. Od tamtej pory wiele się jednak zmieniło i losy awansu zdaniem wielu wciąż pozostają otwarte. Kto pojedzie 2 maja na Stadion Narodowy? Początek spotkania o godzinie 18:00.

Mecz Arka Gdynia - Wigry Suwałki ONLINE.

Gdy w ostatni dzień lutego Arka pewnie wygrała w Suwałkach 3:0, wydawać by się mogło, że właśnie poznaliśmy jednego z finalistów tegorocznego pucharu Polski. Kibice żółto-niebieskich zaczęli już nawet planować, w jakiej liczbie i w jaki sposób udadzą się 2 maja do Warszawy.
W drugim spotkaniu bliższy awansu jest Lech Poznań, który wygrał z Pogonią 3:0, a jak wiadomo kibice Arki i Lecha się przyjaźnią. Plany kibiców z Gdyni może jednak pokrzyżować drużyna Wigier. Owszem trzy bramki do odrobienia, to sporo, ale patrząc na ostatnią dyspozycję podopiecznych trenera Nicińskiego nie jest to niemożliwe. Porażka 1:4 z Lechem, 3:2 z Piastem i wreszcie 2:4 z Górnikiem Łęczna.

Ostatni czas nie jest jednak przyjemny dla gdynian, ale humory ma poprawić dzisiejsze zwycięstwo, a tym samym przypieczętowanie awansu do finału rozgrywek. Istotny jest również fakt, że przed pierwszym spotkaniem Wigry nie grały żadnego meczu o punkty, bowiem Nice I liga rozpoczynała się później. Obecnie za Wigrami już pięć ligowych spotkań, w których zdobyli 9 punktów. Po ostatniej porażce Arki Grzegorz Niciński usłyszał pytanie odnośnie jego posady w klubie. Trener powiedział, że nie obawia się, chociaż wiadomo, że jest to wpisane w zawód trenera i kiedy nie ma wyników, to nie ma trenera. Nas zastanawia inny fakt. Podczas meczu z Górnikiem jeden z kibiców zapytał Przemysława Stolca siedzącego na trybunach, dlaczego nie gra. Odpowiedź była krótka: "Dlaczego nie gram? Niech Pan spyta trenera dlaczego". Jest to jasny sygnał, że sami piłkarze byli zdziwieni zmianami, jakich dokonał szczególnie w linii obrony trener Niciński. Po meczu to samo pytanie usłyszał wychodzący ze stadionu z grymasem na twarzy Luka Zarandia, który odpowiedział: "I don't know, you must call to the coach". Wyniki budują atmosferę, a te w Gdyni są ostatnio słabe, tylko 4 zdobyte punkty w 7 meczach spowodowały, że Arka bardzo mocno zbliżyła się do strefy spadkowej.

Piłkarzy i trenera Arki może dziwić fakt, że w ostatnim spotkaniu zostali wygwizdani przez swoich kibiców, a część z nich opuszczała stadion na 10 minut przed końcem. Można jednak zrozumieć kibiców, którzy nie widzą zaangażowania w grze piłkarzy. Po przegranych meczach z Legią czy z Lechem zawodnicy zgodnie podkreślali, że muszą szukać punktów z drużynami ze swojego pułapu i że czekają na mecze z bezpośrednimi rywalami. Były mecze z Cracovią, Piastem i Górnikiem Łęczna, w których Arka zdobyła jedynie punkt w Krakowie. Sobotnia porażka nie okazała się jedynie prima aprilisowym żartem, a brutalną rzeczywistością. Fatalna postawa defensorów Arki pozwoliła łęcznianom zdobyć aż 4 bramki. Grzegorz Niciński w dzisiejszym meczu ponownie będzie musiał przemeblować ustawienie. Desygnowanie od pierwszej minuty Dawida Sołdeckiego i Tadeusza Sochy wydaje się po prostu nie logiczne. Konrad Jałocha mimo słabszego występu powinien dostać szansę na rehabilitację, chociażby dlatego, że wielokrotnie w tym sezonie ratował swój zespół przed utratą bramki.

- Na pewno mieliśmy dobry początek, później nieporozumienie między mną, a Dawidem, musimy wziąć to na klatę i tyle. Były momenty, w których graliśmy dobrze, ale sami sobie strzeliliśmy bramki i to na pewno boli. Jeśli chodzi o presje, to myślę, że po prostu tak się ułożył mecz, w rozgrzewce się dobrze czułem, w meczu zacząłem źle funkcjonować, nie wiem skąd to się wzięło, ale presje to mają żołnierze, gdy idą na wojnę. Jaką presję mogę mieć? Na pewno czułem dyskomfort, źle może zareagowałem na reakcję trybun, ale na pewno nie czułem presji. Nie spodziewałem się takiej reakcji kibiców, bo też znam swoją wartość, wiem ile razy też pomogłem drużynie, również w meczach o stawkę. Przyznam, że byłem zaskoczony reakcją trybun, ale mieli do tego prawo i nie chowam głowy w piasek. Te zmiany, to są decyzje trenera, chciał coś zmienić. Przegraliśmy dwa mecze, uznał, że trzeba inaczej zestawić obronę i tyle. Ja nie zwracam uwagi z kim gram, każdy wychodzi na boisko po to żeby dać z siebie wszystko. Oczywiście nie zawsze to wyjdzie, tak jak dzisiaj - tłumaczył po meczu z Górnikiem Konrad Jałocha.

Słowo "Remontada" odmieniono przez wszystkie przypadki, ale zapewne trener Dominik Nowak powtarza je swoim zawodnikom, przed dzisiejszym meczem. Wigry obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli Nice I ligi, ze stratą trzech punktów do prowadzącej Chojniczanki. Co prawda mogą je stracić, bo rywali czekają mecze zaległe, ale tą drużynę stać na walkę o awans do Lotto Ekstraklasy. Przede wszystkim teraz zespół z Suwałk znajduje się w rytmie meczowym, a patrząc na ostatnie wyniki i grę Arki drużyna Wigier nie musi jechać do Gdyni po jak najniższy wymiar kary i wycieczkę nad morze. W dobrej formie jest najlepszy piłkarz Wigier Damian Kądzior, który zdobył zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry z GKS-em Tychy. To jak ważnym jest zawodnikiem w tali Dominika Nowaka niech świadczy fakt, że zimą zainteresowana pomocnikiem była Pogoń Szczecin, ale prezes Dariusz Mazur nie chciał sprzedawać zawodnika. Na oficjalnej stronie Arki Gdynia jest sonda dotycząca dzisiejszego spotkania i rozstrzygnięcia w dwumeczu. Prawie połowa głosujących uważa, że dzisiaj wygrają gospodarze jednocześnie awansując do finału. Na zwycięstwo gości i ich awans zagłosowało jednak prawie 30% osób, co po pierwszym spotkaniu wydawało się niemożliwe.

Jesienią 2014 roku w meczu z Wigrami trener Niciński debiutował w roli szkoleniowca Arki przed gdyńską publicznością, wówczas wygrali goście 1:0. Z resztą w tamtym sezonie Wigry dwukrotnie zwyciężały 1:0. W następnym sezonie na zapleczu Ekstraklasy w Gdyni ponownie górą była drużyna z Suwałk, która wygrała 2:0. Gdyby takim wynikiem zakończyło się dzisiejsze spotkanie do finału awansuje Arka, ale ten mecz może mieć różny przebieg. Oczywiście mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami, dlatego to gospodarze będą faworytem. Ten nie zawsze wygrywa, a jak będzie tym razem?