Armenia

3

Czarnogóra

2

• Sędzia Peter Kralovec nie pozwolił Czarnogórcom na wznowienie gry od środka boiska. Zakończył mecz, w którym outsider "polskiej" gry pokonuje lidera! Jeżeli Polacy dzisiaj zremisują, albo - w co wierzymy - wygrają w Rumunią, to zostaną liderem grupy E!!!

• Eksplozja radości Ormian! Na strzał z dystansu zdecydował się Gevorg Ghazaryan. Piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku! Zasłonięty Mladen Brozović nie miał szans na skuteczną interwencję!

• SENSACJA W EREWANIU! GEVORG GHAZARYAN!!!

• Żółta kartka na koncie Marko Basy za przewinienie

• Mladen Bozović broni atomowe uderzenie Henrika Mkhitaryana z pola karnego!

• Peter Kralovec dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

• Henrik Mkhitataryan strzela zza pola karnego obok bramki Czarnogóry.

• Kluczowa interwencja Hrayra Mkoyana

Armenia - Czarnogóra

• Co za interwencja Hrayr Mkoyana! Stevan Jovetić ograł poza polem karnym ormiańskiego bramkarza i zdecydował się na strzał z lewego narożnika pola karnego! Mkoyan pobiegł między słupki, gdzie głową wybija piłkę tuż sprzed linii bramkowej!

• Stefan Mugosa za Marko Vesovicia.

• Atak gości prawą stroną daje rzut rożny. Marko Basa doskakuje do piłki, ale strzela bardzo niecelnie.

• Kamo Hovkannisyan na murawie. W stronę ławki udał się Marcos Pizelli.

• Żółta kartka dla Varazdata Haroyana za faul.

• Goście chyba powoli się otrząsnęli. Ormiański bramkarz tym razem musiał zmierzyć się z atomowym uderzeniem Stevana Joveticia! Co ważne, wyszedł z tej próby z tarczą!

• Arsen Beglaryan nie miał problemów z uderzeniem Marko Vesovicia z narożnika boiska.

• Strzelec pierwszego gola dla gości, Damir Kojasević, kończy występ w dzisiejszym meczu. Zmienia go Vladimir Jovović.

• Zakotłowało się przed bramką Mladena Bozovicia. Trzeźwość umysłu zachował Varazdat Haroyan, który z bliska kieruje piłkę do siatki!

• REMIS W ERWANIU! VARAZDAT HAROYAN TRAFIA DO SIATKI!!!

• Huraganowe ataki Ormian przynoszą rzuty rożne. Czarnogóra ma ogromne problemy.

• I było! Na bezpośrednie uderzenie ze stojącej piłki zdecydował się Henrik Mkhitaryan. Czujny na posterunku Mladen Bozović broni z trudem!

• Marco Pizzelli powalony przez Filipa Stojkovicia ok. 20 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

• Mladen Bozović nieczysto wybija piłkę wycofaną przez kolegę z obrony. Na jego szczęście nie przyniosło to okazji bramowej Ormianom.

• Czarnogórcy próbują oddalić grę od ok. własnego pola karnego. Czynią to bardziej szczęśliwie niż skutecznie.

• Elsad Zvetović wchodzi za Nikolę Vukcevicia.

• Armenia - Czarnogóra

• Artur Sarkisov zmienia Ruslana Koryana.

• Henrik Mkhitaryna znowu w roli głównej. Nie zdołał jednak dojść do podania. Aut dla gości na wysokości własnej "szesnastki".

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

• Henrik Mkhitaryan przerzuca piłkę na prawąstronę do Tarona Voskayana, który został zablokowany. Drugi korner dla gospodarzy.

• Gol kontaktowy pozwolił Ormianom ustabilizować podcięte skrzydła. Goście mają problem z przedostaniem się poza linię środkową!

• GOL! ARTAK GRIGORYAN!!!

• Szarża Fatosa Beciraja przerwana w polu karnym Armenii.

• Bez zmian w obu zespołach rozpoczęła się druga polowa meczu Armenia - Czarnogóra

• Koniec pierwszej połowy. W Erewaniu Armenia przegrywa z Czarnogórą po golach w ciągu dwóch minut Damira Kojasevicia i Stevana Joveticia.

• Po chwili Mladen Bozović niepewnie interweniuje po strzale Ruslana Koryana. Na szczęście zdołał złapać piłkę przed nadbiegającym rywalem.

• Najbardziej aktywny wśród gospodarzy Gevorg Ghazaryan strzela tuż zza pola karnego obok prawego słupka bramki.

• Dwie szybko stracone bramki podcięły skrzydła Ormianom...

• Goście bliscy trzeciej bramki! Wyszli z kontrą trzech na dwóch. Biegnący środkiem Stevan Jovetić zagrywa na prawo do Fatosa Beciraja, którego uderzenie z pola karnego broni Arsen Beglaryan!

• W wybiciu na chaos jest metoda. Futbolówkę z własnej "szesnastki" wybił obrońca Czarnogóry na połowę rywala, gdzie fatalny kiks popełnił Levon Hayrapetyan. Wykorzystał to Stevan Jovetić, który popędził na bramkę gospodarzy i pokonał ormiańskiego bramkarza!

• GOL! STEVAN JOVETIĆ!!!

• Gospodarze chcą szybko doprowadzić do remisu. Atak lewą stroną przynosi jedynie korner.

• Arsen Beglaryan "wypluwa" piłkę przed siebie po strzale z dystansu. Do piłki dopada jeden z Czarnogórców, który wycofał ją do nadbiegającego Damira Kojasevicia, a ten strzela mocno nie do obrony.

• GOL DLA CZARNOGÓRY! DAMIR KOJASEVIĆ!!!

• Przerwa w grze. Z boiska nie podnosi się Gevorg Ghazaryan, który ucierpiał w starciu w środku pola. Po chwili gra wznowiona.

• Przeważa gra na dwa kontakty w wykonaniu obu stron. "Podanie i strata".

• Zdaniem gospodarzy Henrik Mkhitaryan był pociągany za koszulkę przez Stevana Savicia po dośrodkowaniu Marcosa Pizzelliego. Sędzia puścił grę. Nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Dośrodkowanie Marko Vesovicia przechodzi przez całe pole karne Ormian, nie znajdując czarnogórskiego adresata.

• Po ataku gospodarzy środkiem na strzał z ok. 25 metrów zdecydował się Gevorg Ghazaryan. Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

• Gospodarze wychodzą spokojnie z opresji po wybiciu Henrika Mkhitaryana.

• Faul Gevorga Ghazaryana na lewej stronie boiska. Sporo Czarnogórców ustawionych na linii 16. metra czeka na dośrodkowanie Stevana Joveticia.

• Marko Vesović chciał przejąć piłkę w stylu kung-fu, ale sędzia uznał to zagranie za za wysoko podniesioną nogę. Niewiele brakowało, by korkami zahaczył o twarz Tarona Voskanyana.

• Korner nie przynosi zagrożenia.

• Nikola Vukcević wyłuskał piłkę ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Zagrywa na lewą stronę pola karnego do Stevana Joveticia, którego podbite uderzenie od nogi ormiańskiego defensora przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Dośrodkowanie Stevana Joveticia ledwie dotarło do linii 16. metra, skąd Ormianin wybija piłkę.

• Henrik Mkhitaryan cofnął się do defensywy, by przerwać groźnie zapowiadający się atak skrzydłem Adama Marusicia. Co prawda odebrał piłkę rywalowi, ale zdaniem sędziego uczynił to przekraczając przepisy.

• "Padolino" Gora Malakyana w polu karnym Czarnogóry. Sędzia zauważył tę próbę wymuszenia "jedenastki" i upomniał reprezentanta Armenii żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Fatos Beciraj strzela głową z ok. 10 metrów obok lewego słupka.

• Znowu źle rozegrany stały fragment gry przez gospodarzy. Ostatecznie Mladen Bozović wznawia grę od bramki.

• Żółta kartka dla Nikoli Vukcevicia za faul taktyczny na Gorze Malakyanie w środku pola.

• Kolejny zryw lewą stroną pomocnika na co dzień MU. Nie poradził sobie z Adamem Marusiciem.

• Solowa akcja Henrika mkhitaryana lewą flanką. Faulem przerwał Nikola Vukcević. Płaskie zagranie kapitana Armenii z rzutu wolnego trafia w nogi... czeskiego arbitra.

• Tym samym złym zagraniem "popisał się Marko Vesonić. Arsen Beglaryan chwyta piłkę.

• Chaotyczna gra w środku pola w wykonaniu obu stron. Piłka spadła pod nogi Marcosa Pizzelliego, który zdecydował się na błyskawiczne podanie prostopadłe do Ruslana Koryana. Niepotrzebnie, zagrał bardzo niedokładnie.

• Ormianie spokojnie budują atak pozycyjny na własnej połowie. Czarnogórcy nie kwapią się do wysokiego pressingu.

• Niepewne piąstkowanie bramkarza Armenii, ale na szczęście Levon Hayrapetyan skutecznie zaasekurował go, wybijając piłkę na uwolnienie.

• Arsen Beglaryan przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Fatosa Beciraja z ostrego kąta! Korner dla Czarnogóry

• Kontra gospodarzy zastopowana kilka metrów za linią środkową.

• Akcja Czarnogóry środkiem. Stevan Jovetić zagrywa za słabo na wolne pole do Fatosa Beriraja. Na linii podania stanął, przed linią 16. metra, Hrayr Mkoyan.

• Atak gości prawą stroną przerwany gwizdkiem arbitra. Fatos Beciraj był na spalonym.

• Peter Kralove c gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• 4. kolejka grupy E. Armenia - Czarnogóra Armenia - Czarnogóra

• Przenosimy się już do stolicy Armenii. Obie "jedenastki" są już na murawie. Czas na hymny obu państw!

• Na przystawkę filmowa zapowiedź meczu

• To pierwsze bezpośrednie starcie między Armenią a Czarnogórą.

• Z kolei goście bardzo dobrze zaczęli eliminacje. Z siedmioma punktami na koncie prowadzą w grupie E, tracą zaledwie jedną bramkę (z Rumunią na inaugurację eliminacji). Wyprzedzają Polaków lepszym bilansem bramek (7:1 do 7:5).

Po podziale punktów z Rumunami Stefan Jovetić i spółka rozbili Kazachstan 5:0 i wygrali skromnie z Danią 1:0. Teoretycznie gra z ostatnią w grupie Armenią powinna od razu dać trzy punkty. Wiemy jednak, że tak łatwo (raczej) nie będzie.

• A propos Czech. Dzisiejszy mecz poprowadzi Peer Kralovec. Na liniach będą mu pomagali Roman Slysko (Słowak) i Czech Ivo Navdornik. Sędzią technicznym jest za to Miroslav Zelinka.

• Gospodarze dzisiejszego meczu będą chcieli przerwać serię czterech porażek z rzędu, w tym trzy w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które w połowie 2018 r. zostaną rozegrane w Rosji.

W sierpniu zawodnicy Varuzhana Sukiasyana ulegli na wyjeździe w meczu towarzyskim Czechom 0:3, Później nastąpiły wcześniej wspomniane eliminacje - zaczęło się od 0:1 w Danii, a potem była bolesna lekcja od Rumunii (0:5). Ostatni mecz-horror chyba nie trzeba przypominać. Armenia była bliska zdobycia jednego punktu w meczu z Polską, ale w 95. minucie bramką dla Biało-czerwonych strzelił Robert Lewandowski i komplet punktów pozostał nad Wisłą.

• Rezerwowi Armenii: Grigor Meliksetyan, Anatoil Aizazov - Artur Kartashyan, Vardan Pogosyan, Gegam Kadimyan, Artur Sarkisov, Kamo Hovkannisyan, Davit Hakobyan, Artak Edigaryan, Karen Muradyan, Serob Grigoryan, Edga Malakyan.

• Tak wygląda Stadion w Erewaniu, gdzie odbędzie się mecz Armenia - Czarnogóra z treningiem gospodarzy.

źródło: Związek Piłki Nożnej Armenii

• Rezerwowi Czarnogóry: Milan Mijatović, Danijel Petković - Aleksandar Sofranac, Risto Radunobić, Nemanja Mijusković, Marko Bakić, Stefan Mugosa, Luka Djordjević, Elsad Zverotić, Vladimir Boljević, Vladimir Jovović. Filip Raicević.