Arsenal Londyn

6

Łudogorec Razgrad

0

• Drugie trzy kwadranse zupełnie nie wyszły gościom. Szubko stracony gol podłamał piłkarzy Łudogorca, przez co bramki dla "Kanonierów" padały jak cukierki z piniaty.

Pierwszego listopada rewanż w Sofii, a paryżanie pojadą do Bazylei.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24!

• Koniec meczu na Emirates! Arsenal gromi Łudogorec Razgrad aż 6:0. Hattrickiem popisał się Mesut Oezil, który do konta dopisuje sobie też asystę przy golu Theo Walcotta!

Koniec meczu: PSG - FC Basel 3:0 (40' Angel Di Maria, 63' Lucas Moura, 90+3' Edinson Cavani z karnego)

• Vladislav Stojanov z problemami paruje strzał Hectora Bellerina do boku. Z dobitką nie zdążył Lucasa Pereza.

• Sędzia Artur Soares Dias musi uspokoić Hectora Bellerina. Jego niepotrzebny atak na rywala mógł skończyć żółtą kartką. Portugalczyk oszczędził jednak Hiszpana.

• Kolejna akcja Lucasa Pereza z Niemcem. Mesut Oezil strzela z woleja, jakby to był trening. Posłał piłkę w prawy dolny róg bramki Vladislava Stojanova.

• HATTRICK MESUTA OEZILA!!!

• Zrezygnowany Jonathan Cafu w dziecinny sposób traci piłkę przed polem karnym Arsenalu.

• 83' PSG - FC Basel 2:0 (40' Angel Di Maria, 63' Lucas Moura)
    Grzegorz Krychowiak właśnie wszedł na boisko za Blaise'a Matuidiego.

• Niemiec ostatnio przemienił się z asystenta w snajpera. Dostał idealną piłkę z lewego skrzydła od Lucasa Pereza i uderzył tuż przy słupku nie do obrony!

• POGROM NA EMIRATES! MESUT OEZIL!!!

• "Kanonierzy" pozwalają rywalowi rozgrywać piłkę na własnej połowie. Piłkarzom Georgiego Dermendzhieva i tak nic nie idzie.

• Jody Lukoki zmienia Wandersona.

• Czwarta bramka dobiła gości. Chcą jedynie dograć to spotkanie do końca już bez straty piątego gola.

• Alex Iwobi melduje się na placu gry. W stronę ławki udaje się, żegnany brawami i owacją na stojąco, Alexis Sanchez.

• Będący w roli lewoskrzydłowego Alex Oxlade-Chamberlain popędził w pole karne i zagrał na wprost bramki do Lucasa Pereza. Hiszpana w ostatniej chwili uprzedził Cosmin Moti.

• Pierwsza akcja świeżo wprowadzonego Claudiu Keseru. Nie zauważył, że w momencie podania był na spalonym.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Claudiu Keseru pojawia się na murawie za Vurę.

Rzut rożny Arsenalu nie przyniósł zagrożenia.

• Koronkowa akcja Arsenalu przed linią 16. metra. Alexis Sanchez podaje górą do Alexa Oxlade'a-Chamberlaina, którego atomowe uderzenie paruje Vladislav Stojanov!

• Latynowskie starcie Alexisa Sancheza z Jose Luisem Palomino w polu karnym mistrza Bułgarii, po którym Chilijczyk padł na murawę! Sędzia nakazuje jednak grać dalej. Dyskusyjna sytuacja.

• Próba dwójkowej akcji Alexa Oxlade'a-Chamberlaina z Mesutem Oezilem na lewej stronie pola karnego gości. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było nie w tempo. Piłka wychodzi na aut bramkowy.

• 63' PSG - FC Basel 2:0 (40' Angel Di Maria, 63' Lucas Moura). Grzegorz Krychowiak dalej na ławce.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Obrona Łudogorca wybija piłkę poza "szesnastkę". Ta jednak, jak bumerang, wraca w jego okolice.

• Lucas Perez wchodzi na boisko w miejsce Theo Walcotta.

• Cosmin Moti blokuje strzał Theo Walcotta.Gdyby nie Rumun, to bramkarz mistrza Bułgarii musiałby piąty raz wyciągać piłkę z siatki.

• Mohamed Elneny zastępuje Santi Cazorlę.

• Santi Cazorla zagrywa na wolne pole do Niemca, dla którego sytuacja sam na sam z bramkarzem to bułka z masłem!

• GOL! MESUT OEZIL!!!

• Kontra Łudogorca. Marcelinho chciał to sam zakończyć, ale został zablokowany. Arsenal wykorzystał lukę i...

• Santi Cazorla uruchomił prostopadłym podaniem Alexisa Sancheza. Szybszy od niego był jednak Vladislav Stojanov, który wybija ją w stronę środka boiska.

• Podbita piłka po strzale Wandersona trafia do rękawic kolumbijskiego bramkarza Arsenalu.

Ooooooospina

- skandują fani "Kanonierów' przy każdym wybiciu piłki.

• Jonathan Cafu posyła piłkę z dystansu wysoko nad poprzeczką. Brazylijczyk jest wyraźnie niepocieszony takim obrotem spraw.

• Gospodarze idą za ciosem, ale Theo Walcott został zablokowany. Rzut rożny nie przyniósł jednak zagrożenia.

• To jest otwarcie! Odbita piłka po uderzeniu Francisa Coquelina trafiła pod nogi Alexa Oxlade'a-Chamberlaina, który przymierzył idealnie tuż przy prawym słupku. Vladislav Stojanov był bezradny.

• "KANONIERZY" STRZELAJĄ! ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN!!!

• Goście zaczynają ze środka. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

• Powracamy do Londynu na drugie trzy kwadranse meczu grupy A Ligi Mistrzów między Arsenalem a Łudogorcem Razgrad. Do przerwy prowadzą gospodarze 2:0, ale to nie znaczy, że mistrz Bułgarii nie miał swoich okazji. Miał, ale nie był w stanie ich wykorzystać. Jak będzie teraz?

• Mimo że przewaga gospodarzy jest bezdyskusyjna, to mistrzowie Bułgarii zdołali postraszyć. Brakowało niewiele, by gracze Georgiego Dermendzhieva cieszyli się z bramki, ale brakowało niewiele, albo zimnej krwi.

Jeżeli Arsenal postawił sobie za cel strzelanie pięknych bramek, to plan został wykonany na "6". Trafienia Alexisa Sancheza i Theo Walcotta mogą śmiało konkurować w plebiscycie na gol 3. kolejki Ligi Mistrzów.

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Arsenal - Łudogorec

• Vladislav Stojanov paruje strzał Alexisa Sancheza z ostrego kąta do boku. Dobitki nie było, ale jest gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy. Arsenal prowadzi z Łudogorcem Razgrad po pięknych golach Alexisa Sancheza oraz Theo Walcotta.

Do przerwy: PSG - FC Basel 1:0 (40' Angel Di Maria)

• Gospodarze idą za ciosem, chcąc strzelić trzecią bramkę jeszcze przed przerwą. Mesut Oezil został jednak powstrzymany tuż przed linią 16. metra.

• Skrzydłowy Arsenalu przejmuje podanie ok. 20 metrów od bramki po świetnym przerzucie Alexa Oxlade'a-Chamberlaina. Ustawił sobie piłkę na prawą nogę, po czym huknął nie do obrony!

• GOL! THEO WALCOTT!!!

• Nie szło prawą flanką, to piłkarze Arsene'a Wengera zaatakowali drugą. Kieranowi Gibbsowi uciekła jednak futbolówka poza linię boczną. Szkoleniowiec "Kanonierów" nerwowo zareagował na ten błąd.

• Hector Bellerin popędził z piłką prawym skrzydłem. Zagrał z pominięciem drugiej linii do Alexisa Sancheza, ale piłkę przechwycił wzorowo grający Jose Luis Palomino.

• Nakładka Francisa Coquelina na Wandersonie. Lekko poszkodowany jest zawodnik Łudogorca. Francuz szybko go przeprosił za to bolesne zagranie. Po szybkim wznowieniu gry z rzutu wolnego, Marcelinho strzela obok bramki gospodarzy. David Ospina z "piątki".

• Shkodran Mustafi wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z prawego narożnika. Uderzeniem głową posyła piłkę nad poprzeczką.

• Francis Coquelin przechwycił piłkę ok. 30 metrów od bramki Vladislava Stojanova. Najpierw został zablokowany, ale potem zagrał do Theo Walcotta, którego atomowe uderzenie z prawej strony pola karnego paruje bramkarz na rzut rożny!

• To mógł być remis! Vurze nie udało się "objechać" Davida Ospinę przed linią 16. metra, ale zagrał do Wandersona. Brazylijczyk uderzył niemal natychmiast tuż obok lewego słupka!

• Jose Luis Palomino powstrzymuje po profesorsku kontrę gospodarzy. Kontrę faulem taktycznym przerywa Shkodran Mustafi.

• Akcja Arsenalu mogła podobać się do ostatniego podania Alexa Oxlade'a-Chamberlaina do Theo Walcotta. Ten nie zdołał opanować futbolówki.

• David Ospina powstrzymuje zgodnie Vurę tuż przed własną bramką! Skrzydłowy Łudogorca padł w tym starciu na murawę, ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego!

• Alexis Sanchez czekał na górne podanie Theo Walcotta. Anglik zagrał trochę za krótko do Chilijczyka. Wmieszał się w tę akcję Jose Luis Palomino.

• Anemiczne uderzenie Jonathana Cafu z pola karnego nie mogło zaskoczyć Davida Ospinę. Tym bardziej, że posłał piłkę w sam środek bramki.

• Vladislav Stojanov łapie piłkę po miękkiej wrzutce Santi Cazorli.

• Osamotniony Alexis Sanchez ruszył na trzech rywali. Został sfaulowany ok. 25 metrów od bramki przez Anicenta Abela.

• David Ospina bez wysiłku broni strzał Wandersona. Uderzona przez Brazylijczyka piłka leciała w sam środek bramki, przez co bramkarz "Kanonierów" miał znacznie ułatwione zadanie.

• Marcelinho strzela z ok. 20 metrów nad bramką Davida Ospiny.

• Hecor Bellerin przecina podanie na wolne pole do rozpędzonego Jonathana Cafu. Gospodarze oddali rywalowi możliwość gry na swojej połowie.

• Ależ tę akcję zakończył Chilijczyk! Palce lizać! Dostał świetne podanie od Alexa Oxlade'a-Chamberlaina i lobem pokonuje bezradnego Vladislava Stojanova!

• GOL DLA ARSENALU! ALEXIS SANCHEZ!!!

• Jonathan Cafu wychodził z kontrą, ale został dogoniony przez Hectora Bellerina.

• Alex Oxlade-Chamberlain został zablokowany. Odbita piłka wychodzi na rzut rożny, gdzie Cosmin Moti wybija piłkę poza pole karne.

• Bez zagrożenia. Jednak piłkarzom Arsene'a Wengera udało się szybko odzyskać piłkę. Strzał Theo Walcotta został jednak zablokowany.

• Theo Walcott powstrzymany na prawej stronie przez defensywę Łudogorca. Aut dla Arsenalu na wysokości pola karnego gości.

• Zdaniem sędziego Alex Oxlade-Chamberlain faulował w ofensywie Yordana Mineva. Anglik nie może pogodzić się z tą interpretacją.

• W odpowiedzi pierwszy atak Arsenalu. Mesut Oezil przejmuje piłkę przed linią 16. metra, który zdecydował się na ostre wstrzelenie przed bramkę Łudogorca do Alexisa Sancheza. Zagrał zbyt głęboko, więc piłkę przechwytuje Vladislav Stojanov.

• Strata Francisa Coquelina na 30. metrze. Goście ruszyli z kontrą, gdzie podanie w "szesnastkę" do Jonathana Cafu przeciął Skhodran Mustafi.

• Marcelinho udało się przedrzeć w pole karne "Kanonierów", ale naciskany przez 2-3 rywali musiał wycofać piłkę do Anicenta Abela. Jego dośrodkowanie wybija Laurent Koscielny.

• Pierwsza połowa rozpoczęta!

• "Jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment hymn Ligi Mistrzów i losowanie stron! Kapitanami są Laurent Koscielny i Svetoslav Dyakov.

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Artur Soares Dias. Na liniach będą mu pomagali Rui Licinio Tavares oraz Paulo Soares. Sędzią technicznym jest za to Nuno Pereira.

• Po dwóch kolejkach gospodarze dzisiejszego meczu są na drugim miejscu z dorobkiem czterech punktów (bilans bramek - 3:1). Bułgarska ekipa, z jednym "oczkiem", jest trzecia (2:4).

W drugiej parze lider PSG (4 punkty, 4:2; Grzegorz Krychowiak na ławce) gra z outsiderem, FC Basel (1 punkt, 1:3). Ważniejsze wydarzenia z tego pojedynku będą pojawiać się w tej relacji.

• Rezerwowi Arsenalu: Petr Cech - Mohamed Elneny, Alex Iwobi, Nacho Monreal, Gabriel Paulista, Lucas Perez, Granit Xhaka.

• Rezerwowi Łudogorca: Milan Borjan - Claudiu Keseru, Jody Lukoki, Igor Plastun, Juninho, Sasha, Cicinho.

• Zanim poznamy rezerwowych obu drużyn, warto przeczytać zapowiedź tego pojedynku "pióra" Joanny Sobczykiewicz:

• Na relację NA ŻYWO z meczu grupy A zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Po wczorajszych (dość mieszanych) odczuciach związanymi z meczem Legii Warszawa, przyszła środkowa edycja 3. kolejki Ligi Mistrzów. Za pół godziny skazywany na porażkę Ludogorec Razgrad zmierzy się w jaskini lwa z Arsenalem!