Atletico Madryt

1

Bayern Monachium

0

• Koniec meczu! Atletico wytrzymało i wygrywa z Bayernem po golu Yannicka Ferreiry Carrasco w pierwszej połowie! Dla Bawarczyków do pierwsza porażka w tym sezonie!

• Bayern zaangażował większą liczbę zawodników na ostatnie chwile meczu. Gospodarze dwoją się i troją, by bronić jednobramkowej przewagi.

• Thomas Partey wchodzi na ostatnie (doliczone) minuty za Antoine'a Griezmanna.

• Szymon Marciniak dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Niektórzy kibice Atletico cieszyli się z bramki! Kevin Gameiro trafia w boczną siatkę!

• Arjen Robben nie jest przyzwyczajony do strzałów... głową. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Poprzeczka Antoine'a Griezmanna

• Rzut wolny dla Rojiblancos z ok. 25 metrów. Bawarczycy wybijają piłkę po centrze Koke.

• Żółta kartka dla Arturo Vidala.

Obie drużyny przez moment w "dziesiątkę".

• Przerwa w grze. Arturo Vidal zderzył się z Antoine'em Griezmannem. Zawodnikom udzielana jest pomoc medyczna.

• Coś niebywałego! Antoine Griezmann huknął jak z armaty w poprzeczkę!

• Szymon Marciniak nie ma wątpliwości - Arturo Vidal fauluje Filipe Luisa we własnym polu karnym! Rzut karny dla Atletico!

• Arjen Robben strzela z pola karnego tuż obok prawego słupka! Niewiele brakowało do remisu!

• Owacje kibiców Atletico żegnają Fernando Torresa. W jego miejsce wchodzi Nicolas Gaitan.

• Robertowi Lewandowskiemu brakowało centymetrów, by zmieścić piłkę w siatce, tuż przy lewym słupku! Świetna centra Xabi Alonso mogła zamienić się w asystę!

• Podbita piłka przez Saula Nigueza po uderzeniu Francka Ribery'ego wychodzi na rzut rożny. Bayern Monachium bije głową w mur w biało-czerwone pionowe pasy.

• To mogła być zabójcza kontra Rojiblancos! Po solowej akcji i centrze Fernando Torresa z prawej strony Antoine Griezmann, który znalazł się na piątym metrze, strzela głową tak, że piłka lobem ląduje na górnej siatce!

• Gola dla Napoli strzelił m.in. Arkadiusz Milik (z rzutu karnego). Włoski zespół prowadzi 4:1 z Benfiką Lizbona

• Diego Simeone sięga po napastnika! Kevin Gameiro zastępuje strzelca bramki, Yannicka Ferreirę Carrasco. To oznacza, że Antoine Griezmann przejdzie na lewą pomoc.

• Kolejna okazja RL9 - tym razem strzela głową obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Jana Oblaka.

• Robert Lewandowski cofnął się do drugiej linii, bo był całkowicie odcięty od podań. Jak cień podążał za nim Diego Godin i uniemożliwił grę.

• Bayern "nadział się" na kontrę, która mogła drogo kosztować! Ale od czego jest Manuel Neuer - wyciągnął się jak struna i paruje do boku atomowe uderzenie Yannicka Ferreiry Carrasco!

• Joshua Kimmich zastępuje Thiago Alcantarę. Limit zmian po stronie gości już wykorzystany. Diego Simeone ma wszystkie trzy do dyspozycji.

• Mats Hummels strzela z pola karnego. Jego uderzenie zostało zablokowane przez ofiarnie interweniującą obronę Atletico.

• Carlo Ancelotti nie chce ryzykować - zdejmuje "żółtego" Jerome'a Boatenga. Na murawie jest już Mats Hummels.

• Piłka po strzale Saula Nigueza z dystansu w bezpiecznej odległości mija bramkę Manuela Neuera.

• Zmiana w Bayernie. Za bezbarwnego Thomasa Müllera wchodzi Arjen Robben.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Jednak wrzutki Gabiego i Koke nie znajdują adresatów.

• Arjen Robben zmienia Thomasa Müllera

• Jan Oblak w siatkarskim stylu zbija piłkę na rzut rożny po strzale Davida Alaby. Bez zagrożenia po stałym fragmencie gry.

• Groźnie zapowiadająca się kontra Atletico została zastopowana przed polem karnym Bayernu.

• David Alaba centruje w "szesnastkę" do Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik został uprzedzony przez Stefana Savicia, który wybija piłkę.

• Juanfran "zgubił" z pola widzenia Thomasa Müllera, który strzela głową z ok. prawego narożnika pola karnego w boczną siatkę!

• Atak Bayernu przerwany ok. 35 metrów od bramki Jana Oblaka. Mocne dośrodkowanie Xabi Alonso, po którym Diego Godin na wszelki wypadek wybija piłkę na rzut rożny.

• Juanfran mija 2-3 bawarskich piłkarzy jak tyczki i zagrywa prostopadle do Fernando Torresa. Temu piłka przeturlała się pod stopą.

• Koke za głęboko centruje w pole karne do Fernando Torresa. Manuel Neuer.

• Bayern zaczyna ze środka! W obu ekipach nie ma zmian.

• Powracamy do stolicy Hiszpanii na drugie trzy kwadranse meczu Atletico - Bayern. do przerwy prowadzą gospodarze po golu Yannicka Ferreiry Carrasco...

• Możesz być częściej przy piłce, ale powinieneś wiedzieć, co z nią robić. Ile razy to słyszeliśmy? Po trzech kwadransach przekonaliśmy się, że przewaga nie jest równa prowadzeniu! Robert Lewandowski był skrupulatnie pilnowany przez stoperów Rojiblancos, którzy dość często mieli okazje bramkowe. Dwie dogodne zmarnował Fernando Torres, ale "wyręczył" go Yannick Ferreira Carrasco precyzyjnym uderzeniem.

Gości stać było na jedno uderzenie Thomasa Müllera w światło bramki (Jan Oblak obronił) i pudło Francka Ribery'ego z kilku metrów.

Jak będzie przebiegać druga polowa? Przekonamy się niebawem.

• Nie doliczając nawet minuty Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę na Vicente Calderon. Atletico prowadzi z Bayernem po trafieniu Yannicka Ferreiry Carrasco

Przerwa. FK Rostów - PSV Eindhoven 2:2 (Poloz 8', 37' - Propper 14', de Jong 45')

• Solowa akcja Yannicka Ferreiry Carrasco, który przedarł się z piłkę przez połowę boiska. Tuż przed linią końcową został przystopowany przez Javi Martineza.

• Diego Godin, jak cień, nie odpuszcza Robertowi Lewandowskiemu. Szturchnięciem przeszkodził w przyjęciu piłki w kole środkowym.

• Diego Godin zbyt "pazernie" poszedł na piłkę wrzuconą z rzutu wolnego. Faul Urugwajczyka, Manuel Neuer wznawia grę.

• Jerome Boateng skosił Saula Nigueza na prawej stronie. Szymon Marciniak upomina piłkarza Bayernu żółtą kartką.

• Było blisko remisu! David Alaba zagrywa w pole karne do Francka Ribery'ego, który gra z ustawionym "na ścianę" Robertem Lewandowskim! Francuz uderzył z siedmiu metrów w boczną siatkę!

• 37. minuta. FK Rostów - PSV Eindhoven 2:1 (Poloz 8', 37' - Propper)

• Chóralne śpiewy na Vicente Calderon. Kibice świętują, ale do zakończenia meczu jeszcze sporo czasu

• Belg znakomicie "odnalazł" się w pierwszej linii. Przejął piłkę zagraną przez Antoine'a Griezmanna i uderzył płasko nie do obrony! Piłka po drodze odbiła się od prawego słupka, po czym wpadła do siatki!

• GOL! YANNICK FERREIRA CARRASCO!!!

• Świetne prostopadłe podanie Koke w pole karne Bayernu! Fernando Torres strzela z ok. lewego narożnika pola bramkowego w boczną siatkę!

• Thiago Alcantara pociągnął za koszulkę Filipe Luisa, powodując jego upadek. Ustawiony kilka metrów od tej sytuacji Szymon Marciniak bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Franck Ribery powstrzymany na lewym skrzydle przez Juanfrana. Aut na wysokości pola karnego Atletico... bez zagrożenia.

• David Alaba przejmuje piłkę w pobliżu lewego narożnika pola karnego Atletico, po czym zagrywa za mocno do Francka Rbery'ego.

• Spóźnione wejście Arturo Vidala w Koke. Sędzia Szymon Marciniak słownie wyjaśnił sytuację. Postanowił nie sięgać do kieszonki.

Po rzucie wolnym piłka ląduje w rękawicach Manuela Neuera.

• Robert Lewandowski wyskakuje wyżej od Stefana Savicia. "Lewy" uderzył głową w sam środek bramki, przez co Jan Oblak spokojnie łapie piłkę.

• Philipp Lahm jest dobrze wygimnastykowany. Chciał przerzucić piłkę nad Filipe Luisem, ale... lekko przejechał korkami po twarzy Brazylijczyka. Żółta kartka dla kapitana Bayernu.

• Najlepsza okazja meczu niewykorzystana przez Fernando Torresa

• Kolejna akcja gospodarzy! Antoine Griezmann przedarł się lewą stroną, po czym zagrał płasko za głęboko do Fernando Torresa.

• Ostre dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie piłka została przedłużona do Fernando Torresa! Ten trafia z pięciu metrów w słupek!

• Obrona Bayernu wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Filipe Luisa. Udało się szybko odzyskać futbolówkę. Po chwili Brazylijczyk zyskał korner.

• Robert Lewandowski nie ma łatwo. Jest naprzemiennie pilnowany przez Diego Godina i Stefana Savicia.

• Yannick Ferreira Carrasco "złamał" akcję z lewego skrzydła do środka i huknął jak z armaty zza pola karnego! Manuel Neuer paruje!

• Juanfran w roli prawoskrzydłowego. Już przy nim pojawił się David Alaba i Javi Martinez. Nie spanikował - wywalczył aut na wysokości "szesnastki".

• Piłka po strzale Davida Alaby z ok. 25 metrów odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Atletico.

• Żółta karta dla Saula Nigueza za faul.

• 14. minuta. FK Rostów - PSV Eindhoven 1:1 (8' Poloz - 14' Propper)

• Jan Oblak w efektowny sposób broni strzał Thomasa Mülllera. Niemiec już widział piłkę w siatce!

• Fernando Torres dostaje świetną piłkę w polu karnym Bayernu. "Wkręcił" w ziemię Javi Martineza, ale ten w ostatniej chwili zdołał się "odkręcić" i zablokować strzał.

• Przechwyt Thiago Alcantary na własnej połowie. Prostopadłym zagraniem chciał uruchomić Roberta Lewandowskiego, ale nie dość, że zagrał za plecy polskiego napastnika, to jeszcze był on mocno pilnowany przez Stefana Savicia.

• Seria dośrodkowań w pole karne Atletico. Najpierw Diego Godin wyjaśnia sytuację po zagraniu Davida Alaby, a po chwili Thiago Alcantara zagrywa za głęboko w stronę RL9.

• Świetna interwencja Stefana Savicia na prawej stronie. Skutecznie zablokował Davida Alabę, uniemożliwiając mu możliwość centry w "szesnastkę".

• FK Rosów - PSV Eindhoven 1:0 (Poloz)

• Ciężar gry przeniósł się w okolice pola karnego Bayernu. Jednak Thomasowi Müllerowi udało się urwać po prawym skrzydle. Zmarnował swój wysiłek niedokładnym dośrodkowaniem do Roberta Lewandowskiego.

• W momencie dośrodkowania w pole karne Diego Godin był na minimalnym spalonym.

• Niepotrzebny faul Saula Nigueza ok. 30 metrów od bramki Manuela Neuera. Po chwili jednak udało się odzyskać piłkę. I rzut wolny po przewinieniu na Antoine'ie Griezmannie.

• Diego Godin przecina prostopadłe podanie kierowane do Thomasa Müllera. Urugwajczyk chciał szybko wyprowadzić kontrę, ale została przerwana tuż za linią środkową.

• Robert Lewandowski traci piłkę tuż przed linią 16. metra. Wydaje się, że Bayern będzie "prowadzić" grę, a gospodarze będą "przyczajeni" na kontrę.

• Naciskany Jan Oblak przez Roberta Lewandowskiego wybija piłkę poza linię boczną, ale już na połowie gości.

• ... kapitan gospodarzy, więc Atletico zaczyna spotkanie!

• Pora na losowanie stron. "Górą"...

• I (wygwizdywany) hymn Ligi Mistrzów.

• Obie "jedenastki", wraz z polską obsadą sędziowską, wychodzą na murawę!

• Kapitanami są dzisiaj Juanfran i Philipp Lahm.

• Atletico czy Bayern? Oto jest pytanie, A czy Robert Lewandowski wpisze się na listę strzelców? Przekonamy się niebawem.

• Coraz mniej czasu do meczu Atletico Madryt - Bayern Monachium! Przenosimy się więc na Vicente Calderon!

• Trybuny VIcente Calderon wypełniają się kibicami obu ekip. Pod koniec drugiej połowy powinna pojawić się informacja o dokładnej frekwencji.

• W poprzedniej edycji Ligi Mistrzów obie drużyny zmierzyły się w fazie pucharowej. Pierwszy mecz wygrało Atletico po trafieniu Saula Nigueza, a w rewanżu Bayern wygrał 2:1 (gole: Xabi Alonso, Robert Lewandowski - Antoine Griezmann). Przebieg meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie, bowiem żadna ze stron nie wykorzystała "jedenastki". W pierwszej połowie spudłował Thomas Müller, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Fernando Torres.

Ostatecznie do dalszej fazy awansowali Rojiblancos.

• W drugim meczu grupy D FK Rostów zmierzy się z PSV Eindhoven. Wynik ze Stadionu Olimpijskiego będzie pojawiać się w tej relacji.

W poprzedniej kolejce mistrz Rosji przegrał z Bayernem aż 5:0, z kolei PSV przegrało u siebie z Atletico 0:1. Dzisiaj więc obie drużyny powalczą o pierwsze bramki w LM i punkty.

• Rezerwowi Atletico: Sime Vrslajko, Angel Correa, Lucas Hernandez, Kevin Gameiro, Thomas Partey, Nicolas Gaitan, Andre Moreira.

• "Mistrzowska" bramka

• Rezerwowi Bayernu Monachium: Sven Ulreich - Mats Hummels, Arjen Robben, Rafinha, Kingsley Coman, Joshua Kimmich, Renato Sanches.

• Vicente Calderon. Arena meczu Atletico Madryt - Bayern Monachium

tłum.: "co za widok!"

• Jak wspomniałem na początku relacji, sędzią głównym jest Szymon Marciniak. Na liniach będą mu pomagać Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki. Sędzią technicznym jest za to Radosław Siejka.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi meczu:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu!

• Bez wątpienia jednym z najciekawszych, nie tylko z polskiego punktu widzenia, meczem ze środowej "paczki" meczów Ligi Mistrzów jest starcie Atletico Madryt z Bayernem Monachium! Za trzy kwadranse pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka na Vicente Calderon w Madrycie!