Atletico Madryt

1

FC Barcelona

2

• Koniec meczu! Barcelona wywozi z Vicente Calderon komplet punktów, pokonując Atletico 2:1! Gola na wagę zwycięstwa strzelił Lionel Messi!

• Atletico próbuje zdziałać coś w ofensywie. Ale ataki są skutecznie odpierane.

• Antonio Miguel Mateu Lahoz dolicza 4 minuty.

• GOL! LIONEL MESSI!!!

• Andre Gomes zmienia Sergiego Roberto.

• 52 573 widzów na Vicente Calderon ogląda świetny mecz 24. kolejki Primera Division.

• Żółtą kartką upomniany zostaje Lionel Messi za przetrzymywanie przeciwnika.

• Obrona Atletico radzi sobie z dośrodkowaniem Lionela Messiego z rzutu wolnego.

• A jednak. Jeremy Mathieu wyraźnie kuleje. Luis Enrique nie chce ryzykować poważniejszej kontuzji. Wprowadza Lucasa Digne.

• Francuz mocno ucierpiał w tym starciu. Konieczna jest pomoc medyczna, ale wydaje się, że zmiana nie będzie konieczna.

• I upomniany zostaje Angel Correa za nakładkę na Jeremym Mathieu.

• Ostre wejście Gabiego w rywala i żółta kartka.

• I zmiana w Atletico. Kevin Gameiro kończy występ w dzisiejszym meczu. W jego miejsce pojawia się Angel Correa.

• Za Andrea Iniestę na murawie pojawia się Ivan Rakitić.

• Gospodarze wywalczyli rzut wolny, który wybił Koke. Świetnie dośrodkował w pole karne do Urugwajczyka, który wpisuje się na listę strzelców!

• REMIS NA VICENTE CALDERON! DIEGO GODIN!!!

• Fernando Torres zmienia Yannicka Ferreirę Carrasco.

• "Żółtko" dla Stefana Savicia za faul.

• Zakotłowało się w polu karnym Atletico. Zablokowany strzał Lionela Messiego, piłka spadła pod nogi Neymara, który również został zblokowany, ale do bezpańskiej piłki dopadł Rafinha. Ten uderzył po dalszym rogu nie do obrony!

• GOL DLA BARCELONY! RAFINHA!!!

• Diego Godinowi brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę.

• Ciężar gry przeniósł się w drugą "szesnastkę" gdzie jednak Kevin Gameiro został zablokowany. Rzut rożny.

• I jeszcze jeden, tym razem z prawego narożnika.

• Piłka przechodzi przez całe pole karne Atletico.

• Zblokowane uderzenie Lionela Messiego z dystansu. Blaugrana ma korner.

• Yannick Ferreira Carrasco przedarł się szczęśliwie środkiem. Podaje przed pole karne do Kevina Gameiro, ten od razu do Antoine'a Griezmanna, lecz jego strzał został zablokowany.

• Ostry pojedynek o piłkę Saula Nigueza z Neymarem. Kartką zostaje upomniany pomocnik Atletico.

• Piłka po strzale głową Diego Godina ląduje na górnej siatce bramki FCB.

• Żółta kartka dla Sergio Busquetsa za skoszenie Antoine'a Griezmanna jak trawę na wiosnę.

• Zablokowany strzał Gerarda Pique. "Duma Katalonii" ma jednak rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Po chwili niemiecki bramkarz chwyta piłkę po anemicznym uderzeniu Gabiego z ok. 20 metrów.

• Marc-Andre ter Stegen zawahał się, czy wyjść do piłki, czy nie. Został na linii bramkowej i nogą broni strzał Antoine'a Griezmanna!

• W odpowiedzi Filipe Luis podłączył się lewą stroną. Jego dośrodkowanie przecina Gerard Pique. Kontra Barcelony przerwana faulem Sergi Roberto w ofensywie.

• Pierwsza groźna akcja gości w drugiej połowie mogła przynieść prowadzenie! Luis Suarez strzela jednak z pola karnego tuż obok prawego słupka!

• Kevin Gameiro ruszył do prostopadłego podania. Jego rajd zostaje przerwany gwizdkiem sędziego - Francuz był na spalonym.

• Zaczęli goście! Obie strony przystępują do drugiej połowy bez zmian.

• Przy Born to be wild wychodzą obie drużyny na murawę! Faktycznie, pierwsza połowa była szalona.

• Wracamy na Vicente Calderon, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Atletico Madryt - FC Barcelona. Mimo że pierwsze trzy kwadranse były świetnym widowiskiem, to mamy bezbramkowy remis. Co ciekawe, stroną przeważającą są gospodarze! Jak będzie w drugiej połowie?

• Antonio Miguel Mateu Lahoz nie doliczył nawet sekundy i kończy pierwszą połowę. W hicie 24. kolejki Primera Division Atletico bezbramkowo remisuje z Barceloną.

• Atletico nie jest w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego Barcelony. Mimo to przeważa w posiadaniu piłki, co jest rzadko spotykane.

• Zdaniem sędziego Andres Iniesta stracił piłkę na rzecz Saula Nigueza z faulem. Tą interpretacją zdziwiony jest pomocnik Atletico.

• Nieudane uderzenie Samuela Umtitiego. Rojiblancos z "piątki".

• Jan Oblak przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Lionela Messiego!

• Stefan Savić wpadł na plecy Luisa Suareza ok. 18 metrów od bramki Atletico. Przeraźliwe gwizdy kibiców wyrażają sprzeciw dla decyzji sędziego. Rzut wolny dla gości.

• Saul Niguez centruje na dalszy słupek do Yannicka Ferreiry Carrasco. Ten zgrywa piłkę głową na 5. metr do Kevina Gameiro, ale piłkę łapie bramkarz. Po chwili Marc-Andre ter Stegen chwyta zagranie Antoine'a Griezmanna przed bramkę do rodaka.

• Po rzucie rożnym piłka spada do Gabiego. Jego crossowy przerzut do Sime Vrslajko był daleki od ideału.

• Atletico ruszył lewą stroną. Wywalczyli rzut wolny, po którym Marc-Andre ter Stegen piąstkuje poza linię końcową.

• Piłka w siatce Atletico! Luis Suarez szczęśliwie posyła piłkę do siatki gospodarzy, ale gol nie zostaje uznany!

• Gabi wygarnia piłkę w środku pola i od razu podaje prostopadle do Kevina Gameiro. Ten był jednak na spalonym.

• Marc-Andre ter Stegen z najwyższym trudem paruje atomowy strzał Antoine'a Griezmanna. Korner... nie przynosi zagrożenia.

• Neymar przedzierał się środkiem. Za mocno wypuścił sobie piłkę na 25. metrze od bramki Jana Oblaka, Wykorzystał to Stefan Savić, wybijając piłkę.

• Chwila oddechu dla "Dumy Katalonii". Neymar ucierpiał w starciu o górną piłkę z Saulem Niguezem.

• Ależ zakręcił Yannick Ferreira Carrasco. Wywalczł rzut rożny. Po nim - zdaniem sędziego - faulował Gabi.

• Po główkowym bilardzie Andres Iniesta wybija na uwolnienie.

• Tym razem Gerard Pique powstrzymuje Kevina Gameiro. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

• Samuel Umtiti główkuje po wrzutce z lewej strony, ale piłka spada pod nogi Antoine'a Griezmanna. Ten po przyjęciu uderzył w stronę prawego dolnego rogu. Jego rodak wślizgiem blokuje strzał!

• Marc-Andre ter Stegen na raty łapie piłkę po centrze Sime Vrslajko. Po chwili broni strzał Gabiego. Piłka leciała w sam środek bramki, więc miał ułatwione zadanie.

• Starcie Kevina Gameiro z Gerardem Pique w prawym narożniku pola karnego gości. Górą był obrońca FCB.

• Jeremy Mathieu powstrzymuje Antoine'a Griezmanna. Wybija piłkę na uwolnienie.

• Sporo walki w środku pola. Koke faulowany w środku pola przez Sergiego Roberto. Sędzia nie decyduje się jednak sięgać do kieszonki.

• Kolejna próba Lionela Messiego. Tym razem zdecydował się na strzał zza linii 16. metra. Posłał piłkę nad bramką.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Argentyńczyka. Jan Oblak z "piątki".

• Atak Barcelony prawą stroną przynosi rzut wolny przy linii bocznej. Lionel Messi ustawia piłkę...

• Po centrze z prawego narożnika spada na nogę Diego Godina. Ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Yannick Ferreira Carrasco wbiega w "szesnastkę" do wrzutki z prawej strony. Zdołał trafić w piłkę, ale poleciała tam, skąd przyszła. Po chwili gospodarze zyskali rzut rożny.

• Od razu dalekie zagranie z pominięciem drugiej linii do Kevina Gameiro. Francuz nie zdołał opanować piłki, w przeciwieństwie do Marca-Andre ter Stegena.

• Spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę przy hymnie Los Colchoneros! Losowanie stron - kapitanami są Gabi i Andres Iniesta.

• Do wyjściowego składu gospodarzy wracają, po dłuższej przerwie, Jan Oblak i Diego Godin. Jednak Diego Simeone nie może skorzystać dzisiaj z Tiago, Juanfrana.

W kadrze Barcelony nie ma zaś kontuzjowanych Ardy Turana, Javiera Mascherano i Aleixa Vidala (nie zagra do końca sezonu).

• Rezerwowi Atletico: Miguel Angel Moya - Fernando Torres, Angel Correa, Lucas Hernandez, Thomas Partey, Nicolas Gaitan, Jose Gimenez.

• Luis Enrique po raz 100. poprowadzi Barcelonę w lidze

• Rezerwowi Barcelony: Jasper Cillessen - Ivan Rakitić, Denis Suarez, Paco Alcacer, Jordi Alba, Lucas Digne, Andre Gomes.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z hitu 24. kolejki Primera Division.

• Niespełna trzy tygodnie temu los skojarzył obie strony w półfinale Pucharu Króla, w którym lepsza okazała się "Duma Katalonii" (w dwumeczu było 3:2). Teraz przez Rojiblancos szansa na rehabilitację, bowiem za 20 minut zmierzy się na Vicente Calderon z Barceloną. Stawką jest pościg za Realem i Sevillą, które mają na koncie po 52 punkty. Barcelona traci zaledwie "oczko", Atletico - 7 punktów. Kto zatem zgarnie dzisiaj komplet?