• Koniec meczu! Borussia Dortmund pokonuje Bayer Leverkusen 1:0!

• Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

• Ależ szansa Marco Reusa! Reprezentant Niemiec otrzymał idealne podanie w pole karne, pozostało mu jedynie wykończyć tę akcję, ale uderzał nieczysto.

• Erik Durm został ukarany żółtą kartką.

• Karim Bellarabi wpadłw pole karne Borussii, jednak w porę zatrzymał go Roman Burki.

• Javier Hernandez wypatrzył dobrze ustawionego Stefana Kiesslinga, ale koniec końców cała ta sytuacja spaliła na panewce.

• Bayer Leverkusen - Borussia DortmundBayer Leverkusen - Borussia Dortmund

• Admir Mehmedi wykonał rzut rożny, ale uderzał niecelnie i piłkę przejęli rywale.

• Wymuszona zmiana w Borussii, Sokratis Papastathopoulos opuścił plac gry, zastąpił go Neven Subotić.

• Sokratis Papastathopoulos doznał urazu i nie jest w stanie kontynuować gry.

• Dużo nerwowości wkradło się do szeregów obu drużyn po kontrowersyjnej decyzji sędziego o zejściu z boiska.

• Admir Mehmedi znów zagrywał futbolówkę z narożnika boiska, niewiele brakowało, a Javier Hernandez oddałby strzał na bramkę Borussii.

• Admir Mehmedi uderzał piłkę z rzutu rożnego, pod bramką gości próbował jeszcze coś zdziałać Karim Bellarabi, ale bezskutecznie.

• Kramer i Hernandez próbowali skonstruować składną akcję pod bramką Borussii, ale koniec końców wywalczyli tylko rzut rożny.

• Po...krótkiej przerwie piłkarze wrócili na boisko i wznowili grę!

• Sędzia spotkania Felix Zwayer przerwał mecz, ponieważ... Roger Schmidt nie zastosował się do jego poleceń.

• MECZ ZOSTAŁ PRZERWANY!

• Stefan Kiessling został ukarany żółtą kartką.

• Borussia obejmuje prowadzenie! Marco Reus dośrodkowywał w pole karne, do futbolówki dopadł Pierre-Emerick Aubameyang i bez problemu wpakował piłkę do siatki.

• Goool! !Pierre-Emerick Aubameyang!

• Karim Bellarabi przedobrzył i chcąc minąć efektownie kilku graczy Borussii, stracił futbolówkę.

• Karim Bellarabi ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w ekipie Bayeru, Roberto Hilbert zmienia na murawie Tina Jedvaja.

• Żółtą kartką ukarany także Kyriakos Papadopoulos.

• Javier Hernandez został ukarany żółtą kartką.

• Karim Bellarabi oddał strzał z krawędzi pola karnego, wszystko wskazywało na to, że piłka wpadnie do siatki, ale w ostatniej chwili zatrzymał ją Roman Burki!

• Admir Mehmedi zagrywał piłkę z rzutu wolnego, defensorzy Borussii poradzili sobie jednak z jej wybiciem.

• Zmiana również w Borussii, Marco Reus zastąpił Christiana Pulisica.

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy, Kevin Kampl opuścił boisko, w jego miejsce wszedł Andre Ramalho.

• Zmiana w Bayerze. Kyriakos Papadopoulos wszedł w miejsce Omera Topraka.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Bayer Leverkusen bezbramkowo remisuje z Borussią Dortmund.

• Świetna akcja Pierre-Emericka Aubameyanga, ale piłka po strzale Gabończyka powędrowała tuż obok lewego słupka!

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Henrika Mkhitaryana.

• Henrik Mkhitaryan zagrywał futbolówkę z rzutu wolnego, ale zrobiło to na tyle nieudanie, że sytuacja ta nie przyniosła zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Omer Toprak przyjął piłkę zagraną z rzutu rożnego i mocno uderzał na bramkę gości. Świetną interwencją popisał się jednak Roman Burki.

• Tin Jedvaj oodał strzał na bramkę Borussii, ale uderzał bardzo słabo. Żaden z jego partnerów nie zdołał też ruszyć do piłki, by ją dobić.

• Javier Hernandez został złapany na spalonym.

• Matthias Ginter zagrywał piłkę z rzutu wolnego, bez zagrożenia pod bramką Bayeru.

• Niezła sytuacja Borussii, Henrikh Mkhitaryan podawał do Pierre-Emericka Aubameyanga, jednak tego gracza skutecznie uprzedził Bernd Leno.

• Wendell pędził prawym skrzydłem, ale w porę zatrzymywał go Henrik Mkhitaryan.

• Kevin Kampl został ukarany żółtą kartką.

• Omer Toprak wrócił jednak na boisko. Na szczęście to nie był poważniejszy uraz.

• Z murawy nie podnosi się Omer Toprak. Wygląda to na jakiś poważniejszy uraz.

• Mats Hummels chciał dośrodkowywać, ale sprytnie uprzedził go Bernd Leno i w porę wybił futbolówkę.

• Groźnie pod bramką Borussii! Roman Burki wybił piłkę prosto pod nogi Bellarabiego, który na szczęście ekipy gości nie zdołał wpakować jej do siatki.

• Admir Mehmedi zagrywał piłkę z rzutu rożnego, dopadł do niej Jonathan Tah i oddał strzał głową. Pewnie interweniował jednak Roman Burki.

• Wendell dośrodkowywał na pole karne Borussii z przejęciem piłki nie mieli jednak problemów defensorzy tej drużyny.

• Pierre-Emerick Aubameyang zagrywał piłkę z rzutu wolnego, jednak futbolówka nie zagroziła bramce Bayeru.

• Henrik Mkhitaryan próbował wypatrzeć któregoś z lepiej ustawionych partnerów, koniec końców piłkę po jego dośrodkowaniu zdołał przejąć jeden z graczy Bayeru.

• Mats Hummels zbyt agresywnie zatrzymywał rywala, sędzia przyznał Bayerowi Leverkusen rzut wolny.

• Dośrodkowanie Svena Bendera, do piłki nie zdołał jednak dopaść żaden z graczy Bayeru.

• Skończyło się tylko na strachu i na szczęście Stefan Kiessling wygląda już dobrze i jest gotowy, by ponownie pojawić się na boisku.

• Sven Bender w środkowej strefie boiska sfaulował Javiera Hernandeza. Piłkarz Bayeru ma szczęście, że sędzia nie pokazał mu kartki.

• Wygląda na to, że Stefan Kiessling doznał jakiegoś urazy. Napastnikowi Bayeru jest udzielana pomoc poza placem gry.

• Arbiter potkania, Felix Zwayer jest czujny i dostrzegł nieprzepisowe zachowanie Karima Bellarabiego odgwizdując słusznie przewinienie.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Rezerwowi Bayeru Leverkusen: Papadopoulos, Hilbert, Ramalho, Brandt, Kresić, Kruse, Frey.

• Rezerwowi Borussii Dortmund: Weidenfeller, Subotic, Reus, Ramos, Kagawa, Schmelzer, Weigl.

• W wyjściowym składzie Borussii znalazł się dziś reprezentant Polski, Łukasz Piszczek!

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund!