Bayern Monachium 2 - 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

Bayern Monachium

2

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• Mecz zapowiadany jako hit 23 kolejki nie zachwycił. Gospodarze zdominiowali całe spotkanie, ale przy okazji pokazali, że mają problem ze skutecznością. Schalke próbowało wyprowadzać kontry, ale były szybko przerywane. Po tym dwubramkowym zwycięstwie Bayern wyprzedził w tabeli Borussię M'Gladbach, ale do jej imienniczki z Dortmundu traci punkt. Tylko że podopieczni J. Kloppa grają za chwilę z Hannoverem i mogą zwiększyć przewagę nad Bawarczykami. Schalke pozostaje na czwartymi miejscu. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski.

• Koniec. Bayern pokonuje 2:0 Schalke po dwóch trafieniach Ribery'ego.

• Sędzia dolicza minutę do tego jednostronnego spotkania.

• Zmiana w Bayernie. Tymoshchuk zastępuje Muellera.

• Robben strzela z woleja z linii pola karnego, ale Hildebrand wybija pilkę na rzut rożny. Jakby strzelił trochę wyżej, to byłby piękny gol Holendra.

• Trzecia zmiana w Schalke. Uchida zmienia Metzeldera, który nabawił się urazu. A pierwotnie miał wejść Pukki, ale Steevens zmienil zdanie.

• Robben nie atakowany przez żadnego pilkarza Schalke miał piłkę przed polem karnym, ale podał niedokładnie do Ribery'ego. Powinien strzelać.

• Zawodnicy Schalke zdają sobie sprawę, że mają małe szanse na korzystny wynik.

• Farfan popędzil prawą stroną, ale poślizgnął się i stracił pilkę. Lahm podał do Robbena, a ten wywalczył rożny.

• Farfan chcial wymusić karny, ale sędzia nie dał sie nabrać na sztuczkę Peruwiańczyka.

• Pierwsza zmiana w Bayernie. Olić zastępuje niewidocznego Gomeza. Niemiec poczeka na swoją 19. bramkę w tym sezonie co najmniej do przyszłej kolejki.

• Dyskusyjna sytuacja. Mueller skierował piłkę do siatki schalke, ale sędzia boczny mial uniesioną chorągiewkę. Spalony i nieuznany gol.

• Farfan próbował zbyt indywidualnie zakończyć akcję, ale strzelił obok bramki. Widać, że jest zmęczony rajdami i nie ma już siły.

• Centra Farfana w pole karne, ale Huntelaar był przyblokowany i nie zdołał oddać skutecznego strzału. Od bramki Neuer.

• Schalke długo utrzymywało się przy piłce przed polem karnym Bayernu, ale zawahanie Obasiego wykorzystał Ribery wybijając piłkę jak najdalej.

• Druga zmiana w Schalke: za Matipa wchodzi Holtby.

• Bayern chciał wyjść z kontrą grając na dwa kontakty. Prawie się udało: podanie i strata.

• Obasi chciał "uruchomić" Raula, ale Badstuber przechwycił pilkę.

• Reakcja trenera Schalke jest natychmiastowa. Za Draxlera wchodzi Obasi.

• Gol! Druga bramka Ribery'ego. Zakończył dwójkową akcję z Muellerem, wbiegł w pole karne, "sciął" do środka i strzelił nie do obrony. Piłka po drodze odbiła sie od zawodnika Schalke i zaskoczony Hildebrand musi wyjmować piłkę z siatki. Ribery 2, Schalke 0.

• To nie jest dzień Gomeza. Sam na sam z bramkarzem i nieczysto trafia w piłkę... Kolejna dogodna sytuacja zmarnowana przez snajpera Bayernu.

• Draxler na spolonym

• Gomez mial stuprocentrową sytuację do podwyższenia wyniku. Dostał piłkę jak na tacy, a ten chciał minąć bramkarza gości i skierować piłkę do pustej bramki. Boczna siatka... Po chwili Robben strzelał głową, ale niecelnie.

• To byłoby mocne uderzenie drugiej polowy! Mogło być 2:0 lub... 1:1! Poprzeczka ratuje Hildebranda, a po chwili Matip nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Neuerem. Trafił w boczną siatkę.

• Schalke rozpoczyna drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.

• Wracając do Hildebranda - bramkarz Schalke niepotrzebnie wybiegł poza pole karne. Uprzedził go Ribery, a zbliżali się do niego obrońcy gości.

• Bayern prowadzi 1:0 z Schalke. Tylko 1:0, bo miał wiele doskonałych sytuacji, których nie potrafił wykorzystać, przede wszystkim dzięki doskonałej dyspozycji Timo Hildebranda. Bayen przerwał w 36' niemoc strzelecką - nie potrafił strzelić gola tydzień temu Freiburgowi i w środę FC Basel. Schalke nastawione jest na kontry. Czekają na swoje szanse i próbują je wykorzystać. Przy odrobinie szczęścia udałoby się.

• W tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę.

• Lahm chciał się wpisać na listę strzelców. Slalom kapitana gospodarza między obrońcami Schalke, mierzony strzał na dalszy słupek, ale Hildebrand broni!

• Fuchs huknął z dystansu, ale Neuer musnął piłkę i ta wyszła na rzut rożny.

• Sędzia ostudzil radość Ribery'ego po strzeleniu bramki pokazując mu żółtą kartkę.

• Niedokładne podanie do Huntelaara i Neuer łapie piłkę.

• Jak to możliwe? Mueller nie trafił do bramki, a miał do niej... metr!

• Obrzymia radość Francuza. Pobiegł do Heynckessa, przybił z nim "piątkę", i ruszył w stronę kibiców.

• Gol Bayernu! Ribery dostał długą piłkę, uprzedził wychodzącego Hildebranda i posłał futbolówkę do pustej bramki Schalke. Bayern 1, Schalke 0.

• próba odpowiedzi Schalke. Centra Farfana i Badstuber wybija piłkę na rożny. Po chwili było gorąco pod bramka Neuera, ale Bawarczycy rozpaczliwie wybili pilkę.

• Robben dostał pilkę na wolne pole od Lahma, ale Holender nieczysto trafil w piłke i ta doturlała się do Hildebranda.

• Bayern znowu nie wykorzystuje doskonałej sytuacji. Rafinha zagral w pole karne, a Mueller, Gomez i Robben nie sfinalizowali akcji.

• Rożny dla Bayernu, ale piłka po dośrodkowaniu Robbena odbiła się od piłkarza Schalke i kolejny rożny.

• Bayern przeważa (posiadanie piłki 60%-40%), stworzył kilka sytuacji po których powinien prowadzić, ale albo brakuje dokładności w wykończeniu, albo świetnie spisuje się Hildebrand.

• Żółta kartka dla Hoegera. Chciał odebrać piłkę wślizgiem, ale trafił w nogi zawodnika gospodarzy.

• Bayern znów mial sytuację, po której powinien prowadzić. Robben podał do Muellera, a ten nieczysto trafił w pilkę i ta przeszła obok bramki. Gomez nie zdążył jej dogonić.

• Howedes ostro atakuje przeciwnika. Sędzia przywołal go do siebie i ostrzegł niemieckiego obrońcę.

• Bardzo brzydki faul Fuchsa na Alabie. Żółta kartka zasłużona.

• Faul Hogera na Alabie i wolny dla Bayernu. Ribery próbował zaskoczyć strzałem z ponad 25 m Hildebranda, ale nie udało się.

• Raul wyprowadza kontrę Schalke, ale podał za plecy Draxlerowi i strata piłki.

• Strzelał Kyriakos Papadopoulos.

• Rożny dla Schalke, Neuer źle piąstkował. Piłka wróciła jednak w pole karne, ale piłka po strzale głową zawodnika Schalke przeleciala nad poprzeczką.

• Ribery podaje prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Robbena, ale zdążył dobiec do niego Howedes i przyblokował Holendra. Hildebrand zaczyna od bramki

• Farfan dośrodowuje w pole karne, ale strzał głową Huntelaara był anemiczny i Neuer spokojnie łapie piłkę

• Hildebrand dwukrotnie ratuje Schalke przed stratą bramki. Niemiecki bramkarz fantastycznie obronil strzał Gomeza i Robbena. Powinno być 1:0 dla gospodarzy!

• dośrodkowanie Robbena, ale piłka odbija się od pleców obrońcy Schalke, który wybija piłkę do Raula. Strata i Bayern znowu w natarciu.

• Wolny Bayernu, ale piłka trafia w mur.

• Farfan leży na boisku po starciu z Ribery'm. Wolny dla Schalke z prawej strony boiska, ale Alaba wybija piłkę z pola karnego.

• Ze środka boiska zaczęli gospodarze.

• Obie drużyny wyszły na boisko. W składzie gospodarzy dwie zmiany w porównaniu z ustawieniem w przegranym (1:0) meczu 1/8 Ligi Mistrzów z FC Basel – za Tymoshchuka zobaczymy L. Gustavo, a w miejsce Kroosa: Muller.W „jedenastce” Schalke, porównując obecne ustawienie z pucharowym meczem z Victorią Pilzno, nie ma zmian. Na relację na żywo ze szlagierowego spotkania 23 kolejki Budnesligi Bayerm - Schalke zaprasza Tomasz Górski.

• Jeżeli Bayern Monachium (3 miejsce w tabeli, 45 pkt.) wygra dzisiejsze spotkanie z Schalke to wróci na drugie miejsce wykorzystując remis Borussi M’Gladbach z HSV Hamburg (1:1). Do prowadzącej Borussi Dortmund będzie wówczas tracić punkt, ale lider Bundesligi gra o 17:30 u siebie z Hannoverem. Schalke traci do Bawarczyków 1 punkt i nie przyjechało na Allianz Arena bronić się. Piłkarze z Gelsenkirchen zamierzają zdobyć komplet punktów, ale mogą odczuwać zmęczenie po czwartkowym meczu z Victorią Pilzno, którą pokonali dopiero po dogrywce.