Bayern Monachium

3

SV Darmstadt 98

1

• Bohaterem spotkania Thomas Mueller, zdobywca dwóch pięknych bramek. Nas cieszy kolejny gol Roberta Lewandowskiego, ktory ucieka Aubemayengowi w klasyfikacji strzelców Bundesligi

• Strzelec jedynego gola dla Darmstadt opuszcza plac gry

• Centra Vidala w pole karne, Mueller stojąc tyłem do bramki przyjmuje piłkę na klatkę i już upadając na murawę strzałem, który możnaby nazwać pewną mutacją przewrotki pokonuje bramkarza gości

• Kimmich dostaje żółtą kartkę za nadmierną ostrość w grze

• Rafinha dośrodkował piłkę w pole karne wprost na klatkę Muellera, ten pięknym przyjęciem minął jednego obrońcę i strzałem "na wślizgu" wyrównał stan pojedynku

• Brzydki atak Rafinhi łokciem, który przegrał pojedynek fizyczny z zawodnikiem Darmstadt

• Płynna akcja Darmstadt, Garics z Sirigu wygrali pojedynek 2x2 na prawej stronie, piłka poszybowała w pole karne Bayernu, obrońcy mistrza Niemiec wybili ją poza pole karne, ta trafiła do Kempego, który technicznym wolejem zmusił Neuera do interwencji

• Problemy z przyjęciem piłki przez Sirigu niweczą kontratak gości

• Lewandowski skutecznie powstrzymywany w narożniku pola karnego Darmstadt

• Dośrodkowanie Alaby z lewej strony, piłkę zbiera przed "szesnastką" Rafinha i bez zastanowienia uderza na bramkę Mathenii, niecelnie

• Sandro Sirigu posłał piłkę do Sandro Wagnera, ten z kolei strzałem głową z bliskiej odległości uderzył w okolice prawego słupka. Manuel Neuer próbował jeszcze interweniować, ale bezskutecznie.

• Goool! Sandro Wagner!

• Arjen Robben oddał strzał na bramkę rywali, ale nie udało mu się pokonać Christiana Mathenia.

• Robert Lewandowski jest bardzo aktywny od pierwszych minut. Przed chwilą reprezentant Polski znów oddał strzał, tym razem piłka powędrowała obok lewego słupka.

• Strzał Roberta Lewandowskiego został zablokowany.

• Douglas Costa dośrodkowywał w pole karne, bezskutecznie. Sędzia podyktował rzut rożny dla Bayernu.

• Rzut rożny dla Bayernu, piłkę zagrywa Arturo Vidal, ale defensorzy Darmstadt poradzili sobie i w porę wybili piłkę.

• Zbyt mocne podanie z głębi pola w kierunku Roberta Lewandowskiego, Polak nie sięgnął piłki.

• To mógł być gol Roberta Lewandowskiego! Polak wpadł z piłkę w pole karne Darmstadt i strzelał płasko, po ziemi. Christian Mathenia zdołał jednak uchronić swój zespół przed stratą gola.

• I znów szansa Bayernu! Rafinha strzelał z krawędzi pola karnego, ale uderzył na tyle niefortunnie, że futbolówka o centymetry minęła słupek bramki rywali!

• Douglas Costa zagrywał futbolówkę z rzutu rożnego, bez zagrożenia pod bramką gości.

• Ależ groźnie pod bramką Bayernu! Arturo Vidal oddał strzał sprzed linii pola karnego, wyglądało na to, że piłka wpadnie do siatki, ale Christian Mathenia popisał się fantastyczną interwencją!

• Arjen Robben zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, Christian Mathenia pewnie obronił.

• Arturo Vidal próbował skonstruować groźną akcję - wypuścił piłkę przed siebie, jednak jeden z obrońców SV Darmstadt zdołał ją przechwycić.

• Rzut rożny dla Bayernu, piłkę zagrywał Arturo Vidal, przejął ją później Arjen Robben i oddał strzał. Futbolówka powędrowała jednak wysoko nad poprzeczką.

• Tobias Kempe dośrodkowywał w pole karne, ale jeden z obrońców Bayernu przechwycił piłkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Rezerwowi SV Darmstadt 98: Załuska, Gorka, Rosenthal, Sailer, Platte, Stroh-Engel, Ivana.

• Rezerwowi Bayernu: Ulreich, Bernat, Alcántara, Ribéry, Alonso, Götze, Rode.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Bayern Monachium - SV Darmstadt 98!

• Bayern Monachium - SV Darmstadt 98 LIVE!

Zapowiedź: Bayern - Darmstadt LIVE! Ostatni mecz Lewandowskiego i spółki przed potyczką z Juventusem

Trwa 22. kolejka ligi niemieckiej, w której mistrz Niemiec i lider tabeli, Bayern Monachium podejmie dziś beniaminka z Darmstadt. Podopieczni Pepa Guardioli są zdecydowanym faworytem zawodów. Rywalizacja z drużyną Dirka Schustera będzie dla nich ostatnim sprawdzianem przed wtorkową rywalizacją w Lidze Mistrzów z Juventusem Turyn.

Dotychczas oba zespoły rywalizowały ze sobą dwukrotnie i oba pojedynki na swoją korzyść rozstrzygnęli liderzy Bundesligi. Ostatni mecz miał miejsce 15 grudnia. Bayern pokonał wtedy Darmstadt 1:0 w 1/8 DFB Pokal (Puchar Niemiec).

Augsburg - Bayern Monachium 1:3