4 1 połowa

VfB Stuttgart

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net.

• Kolejne pewne, przekonujące zwycięstwo Bayernu. Bawarczycy ustalili wynik końcowy już przed przerwą, strzelając w pierwszej połowie wszystkie cztery gole. Podopieczni Pepa Guradioli mogli wygrać wyżej, ale nie wykorzystali kilku dogodnych okazji. Stuttgart był tłem dla gospodarzy. Przyjezdni w całym meczu stworzyli zaledwie trzy godne odnotowania sytuacje.

• Sędzia nie dolicza ani minuty i kończy dzisiejszy mecz! Bayern - Stuttgart 4:0.

• Po centrze z rzutu wolnego Alaby, Bawarczycy nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Tytonia.

• Coman "wycięty" przez Schwaaba i rzut wolny dla Bayernu z bocznego sektoru boiska, a wysokości pola karnego.

• Trzecia i ostatnia zmiana w Stuttgarcie. Schodzie z boiska Die, a zastąpi go na placu gry Ristl.

• Arturo Vidal zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

• Faulowany przez Die, tuż przed polem karnym Stuttgartu, Coman. Rzut wolny dla Bayernu.

• Thiago Alcantara zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką i Tytoń nie musiał interweniować.

• Posiadanie piłki 69% do 31% oczywiście na korzyść Bayernu.

• Arturo Vidal może kontynuować zawody po zderzeniu ze słupkiem i wrócił na plac gry.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Benatii, Hlousek o mały włos nie pokonał własnego bramkarza! Akcję zamykał jeszcze na długim słupku Vidal, ale zamiast trafić w futbolówkę... zderzył się ze słupkiem. Chilijczykowi jest teraz udzielana pomoc medyczna poza boiskiem.

• Vidal wyśmienicie zagrał w pole karne do wbiegającego Robbena. Niepilnowany Holender stanął oko w oko z Tytoniem, uderzył po długim słupku, ale minimalnie niecelnie.

• Ostatnia zmiana w Bayernie. Thiago Alcantara zmienił Douglasa Costę.

• Po centrze z rzutu wolnego Robbena, Lewandowski uderzył z główki nad poprzeczką. Jednak gola i tak by nie było, ponieważ arbiter odgwizdał pozycję spaloną Polaka.

• Lewandowski stanął oko w oko z Tytoniem , ale górą w tym pojedynku bramkarz Stuttgartu!

• Po stracie piłki w środka pola przez Bayern, Stuttgart wyprowadził kontrę. Didavi wyłożył piłkę na szesnasty metr Heise, który natychmiast uderzył, ale jego strzał broni Neuer.

• Druga zmiana w Vfb Stuttgart. Wchodzi Heise, a schodzi Sunjić.

• Kimmich uderzył zza pola karnego i Tytoń sparował futbolówkę na rzut rożny.

• Robben zagrał świetną, prostopadłą piłkę na wolne pole do Comana, a młody Francuz znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Tytoniem i przegrał z Polakiem ten pojedynek.

• Druga zmiana w Bayernie. Powracający po kontuzji Badstuber zmienił Muellera.

• Kąśliwe dośrodkowanie gracza Bayernu z prawej strony, ale nikt nie przejął piłki w polu karnym Stuttgartu.

• Gentner ryzykowanie, ale zgodnie z przepisami odebrał piłkę we własnym polu karnym Robbenowi. Nie ma mowy o podyktowaniu jedenastki.

• Ależ pomylił się Robben! Douglas Costa idealnie zagrał w tempo na wolne pole do Holendra, a on w sytuacji sam na sam z Tytoniem przerzucił nad nim piłkę i minęła ona nieznacznie słupek bramki Stuttgartu!

• Bayern utrzymuje się przy piłce, nie forsuje tempa.

• Piłka w siatce Bayernu po strzale Wernera, ale gol nie został uznany, z powodu pozycji spalonej podającego wcześniej do niego Didaviego.

• Natomiast w Bayernie plac gry opuścił Boateng, a w jego miejsce na boisku zameldował się Benatia.

• Mieliśmy dwie zmiany w przerwie - po jednej w każdym zespole. W Vfb Stuttgart Hlousek zmienił Kosticia.

• Bastian Dankert dał sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy!

• Za chwilę zaczynamy drugie 45 minut!

• W taki sposób Mueller zdobył czwartą bramkę dla Bayernu.

• Robert Lewandowski zaraz po tym jak skierował futbolówkę do siatki na 3:0.

• Bayern rządzi, Bayern dzieli na Allianz Arena. Bawarczycy jak walec rozjechali w pierwszej połowie Vfb Stuttgart, który nie miał za wiele do powiedzenia. Jeszcze przy wyniku 2:0 goście byli bliscy gola kontaktowego po strzale Kosticia, ale ten trafił w poprzeczką. Niewykorzystana okazja zemściła się na przyjezdnych kilka minut później i jest już w zasadzie po meczu.

• Koniec pierwszej połowy! Bayern prowadzi do przerwy ze Stuttgartem 4:0. Ten rezultat nie wymaga chyba specjalnego komentarza.

• Indywidualnie próbował się przedzierać Klein pod bramkę Bayernu, ale ta akcja nie miała szans powodzenia. Alaba szybko pozbawił go piłki.

• Do trzech razy sztuka - tak mogą powiedzieć zawodnicy i kibice Bayernu. Najpierw Tytoń obronił strzał po ziemi Comana, ale nie złapał piłki. Przejął ją Lewandowski, który zagrał na długi słupek, a nadbiegający Vidal trafił w poprzeczkę. Akcję sfinalizował Mueller, który w zamieszaniu podbramkowym, uderzeniem z główki, z bliskiej odległości, umieścił futbolówkę w siatce.

• GOOOOL! 4:0! Mueller podwyższa prowadzenie Bayernu!

• Mueller z prawej strony zagrał przed bramkę, na piąty metr, do Lewandowskiego, a kapitan reprezentacji Polski zamienił to podanie na gola bez problemu!

• GOOOOOOOOOOOL! 3:0! Lewandowski pokonał Tytonia!

• Coraz groźniej zaczyna się odgryzać Stuttgart. Werner po solowej akcji uderzył nieznacznie nad poprzeczką z kilkunastu metrów!

• Robben w swoim stylu złamał do środka i strzelił z szesnsastu metrów, ale jego próbę broni Tytoń.

• Klein ograł na prawej stronie pola karnego Alabę, zagrał na lewą stronę, gdzie ustawiony był Kostić, który uderzył na bramkę Neuera i trafił w poprzeczkę! Było blisko!

• Lewandowski w przepięknym stylu opanował futbolówkę w polu karnym Stuttgartu i huknął z kilku metrów na bramkę Tytonia, ale ten popisał się świetną interwencją i przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Groźne wstrzelenie futbolówki przed bramkę Stuttgartu, ale nikt nie skierował jej do siatki.

• Po strzale Roberta Lewandowskiego, piłka odbiła się od zawodnika gości i korner dla Bawarczyków.

• Bayern szuka szans na kolejne bramki. Vfb Stuttgart poza wywalczonymi rzutami rożnymi nic nie zdziałał w ofensywie w tym meczu.

• Nieudana próba strzału w wykonaniu Comana z dwudziestu metrów.

• Robben uderzył na bramkę zza pola karnego i Tytoń odbija piłkę przed siebie!

• Piłka po centrze Muellera z prawej flanki przeszła wszystkich w polu karnym gości. Następnie trafiła do zamykającego akcję Douglasa Costy, który od razu, bez zastanowienia, ładnie uderzył z "szesnastki" i pokonał Tytonia!

• GOOOOOL! Douglas Costa podwyższa na 2:0!

• Kolejna udana interwencja Tytonia. Tym razem wyszedł z bramki i zatrzymał Muellera, który szukał podania do Lewandowskiego w polu karnym.

• Broni Tytoń próbę Lewandowskiego, który zmienił tor lotu piłki po strzale Muellera.

• Centra z prawej strony Die w pole karne Bayernu, ale nie było tam nikogo i Neuer chwyta piłkę.

• Bayern wyprowadził zabójczą kontrę! W jej finalnej fazie, w polu karnym Douglas Costa zagrał na piąty metr do wbiegającego Robbena, a Holender zmusił do kapitulacji Tytonia!

• GOOOOOL! 1:0 dla Bayernu! Robben otwiera wynik meczu!

• Coman przedzierał się lewą stroną, ale został powstrzymany przy linii końcowej i od bramki Tytoń.

• Schwaab zagrał długą piłkę pod pole karne Bayernu do Wernera, ale ten nie opanował futbolówki i przejął ją Bayern.

• Dośrodkowanie Insuy z lewego skrzydła w pole karne Bayernu, ale za wysokie i gospodarze przy futbolówce.

• Bayern od początku narzucił swoje warunki gry.

• Vidal uderzył z ok. 25 metrów i broni jego próbę Tytoń! Korner dla Bayernu po tej interwencji Polaka, trzeci już w tym meczu.

• Przedzierał się środkiem Douglas Costa, ale został skutecznie powstrzymany.

• Zaczynamy granie na Allianz Arena! Od środka rozpoczęli przyjezdni!

• Rozjemcą w tym spotkaniu będzie Bastian Dankert.

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę rozpocznie się mecz!

• Ostatnia potyczka między Bayernem i Stuttgartem zakończyła się zwycięstwem Bawarczyków 2:0.

• Piłkarze Vfb Stuttgart przywitali się przed rozgrzewką ze swoimi kibicami.

• Zawodnicy Bayernu Monachium na rozgrzewce.

• Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze słówko o miejscach obu drużyn w tabeli. Bayern Monachium, mając na koncie 31 punktów, pewnie przewodzi w tabeli. Z kolei Vfb Stuttgart plasuje się, z dorobkiem dziesięciu punktów, na piętnastej pozycji, tuż nad strefą spadkową.

• Vfb Stuttgart - ławka rezerwowych: Odisseas Vlachodimos, Adam Hlousek, Jan Kliment, Alexandru Maxim, Arianit Ferati, Philipp Hesie, Mart Ristl.

• Bayern Monachium - ławka rezerwowych: Javi Martinez, Xabi Alonso, Thiago Alcantara, Mehdi Benatia, Philipp Lahm, Sven Ulreich, Holger Badstuber.

• Tak przedstawia się wyjściowy skład Vfb Stuttgart na mecz z Bayernem.

• Oto jedenastka wybrańców Pepa Guardioli na dzisiejsze spotkanie.

• Witamy! Czy Przemysław Tytoń zatrzyma Roberta Lewandowskiego? Zapraszamy na relację tekstową z meczu 12.kolejki Bundesligi. Na Allianz Arena Bayern Monachium podejmie Vfb Stuttgart. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:30!