Bayern Monachium

5

VfL Wolfsburg

1

• To był niesamowity wieczór na Allianz Arena! Przypomnijmy jeszcze raz - pięć goli Roberta Lewandowskiego w ciągu dziewięciu minut! Bayern ograł w hicie kolejki Wolfsburg 5:1. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobrej nocy!

• Bayern w pierwszej połowie się męczył, nie potrafił udokumentować swojej przewagi i co najważniejsze przegrywał 0:1 z Wolfsburgiem po trafieniu Caligiuriego. Wszystko odmieniło wejście w przerwie Roberta Lewandowskiego, który pomiędzy 51, a 60 minutą pięciokrotnie pokonał Benaglio i było w tym momencie już po meczu! Reprezentant Polski dostanie z pewnością jutro w Kickerze "jedynkę" (im niższa nota - tym lepsza).

• Sędzia nie doliczył ani jednej minuty i kończy mecz, skracając w ten sposób męki "Wilków". Robert Lewandowski - Vfl Wolfsburg 5:1!

• Lewandowski wystawił piłkę przed polem karnym Muellerowi, ale reprezentant Niemiec uderzył nieznacznie nad poprzeczką!

• Bayern już się bawi w końcówce, a Wolfsburg odlicza minuty do ostatniego gwizdka po tym nokaucie, który miał miejsce w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

• Vidal ukarany żółtą kartką za faul na Caligiurim.

• ...i Schuerrle za Kruse.

• W międzyczasie mieliśmy jeszcze zmianę numer dwa i trzy w zespole Wolfsburga. Bendtner za Dosta...

• Mueller zagrał idealnie w tempo do Lewandowskiego, ale próba Polaka zablokowana przez Dante.

• Ostatnia zmiana w Bayernie. Joshua Kimmich zastępuje Xabiego Alonso.

• Costa szykował się do zagranie piłki przed bramkę, ale wślizgiem zablokował jego próbą Traesch.

• Draxler uderzył bardzo anemicznie. To nie mogło zaskoczyć Neuera.

• Żółta kartka dla Rodrigueza za faul na Goetze.

• Piłkarze Wolfsburga zrezygnowani. Sporadycznie wychodzą z akcjami, głównie odpierają ataki zawodników Bayernu i przeszkadzają, aby nie wyjechać z Monachium z jeszcze większym bagażem goli.

• Lewandowski mógł szósty raz wpisać się na listę strzelców. Alaba wycofał piłkę z linii końcowej przed bramkę do Lewandowskiego, który uderzył po ziemi, ale tym raz Benaglio w końcu obronił próbę Polaka!

• Bayern szuka szans na kolejne bramki. Zamieszanie w polu karnym Wolfsburga po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Benaglio odbija strzał Muellera z bliskiej odległości, a chwilę później dobitkę jego kolegi.

• Gol numer pięć - chyba najładniejszy. Lewandowski uderzył z "szesnastki", z powietrza, przepięknymi nożycami i nie dał większych szans Benaglio! Lewy w ciągu dziewięciu minut strzelił pięć goli! Historyczny wyczyn Polaka!

• Śpieszymy z opisem 2, 4 i 5 gola zanim Lewandowski znowu wpisze się na listę strzelców :). Gol numer dwa - Lewandowski przymierzył z dwudziestu metrów i pokonał Benaglio. Gol numer cztery - centra z lewego skrzydła w pole karne, przed bramkę, a ustawiony tam Lewandowski z kilku metrów z woleja pokonał bramkarza "Wilków"!

• Mina Guardioli po piątym golu bezcenna :).

• GOL! Jezus Maria! Co robi Lewandowski! Kapitan naszej reprezentacji trafia po raz piąty! Jest już po meczu.

• Zmiana w Wolfsburgu. Arnold zmienia Luiza Gustavo.

• Lewandowski nie daje nam nawet czasu opisywać jego trafień :). Gol numer trzy - najpierw w dogodnej sytuacji z kilku metrów, trafił najpierw w słupek, potem został zablokowany przez rywali, którzy doskoczyli do niego, ale ostatecznie nie przeszkodzili mu w skompletowaniu hattricka!

• GOL! Lewandowski po raz czwarty! Bayern prowadzi 4:1! Lewy szaleje!

• GOL! Hattrick Lewandowskiego w kilka minut! Bayern prowadzi już 3:1!

• Już śpieszymy z opisem obu bramek! Pierwszy gol Lewandowskiego. Ładna, szybka, koronkowa akcja Bayernu i reprezentant Polski z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki, obok bezradnego Benaglio!

• GOL! No i Bayern już prowadzi 2:1! Znowu trafia Lewandowski!

• No i mamy wyrównanie! Robert Lewandowski trafia do siatki!

• Zablokowany strzał z dystansu Traescha.

• Alaba groźnie wstrzelił piłkę po ziemi w pole karne z lewej flanki, ale Benaglio przechwycił futbolówkę.

• ...i druga zmiana w Bayernie. Bernat schodzi, a w jego miejsce Javi Martinez.

• Wolfsburg rozpoczął drugą połowę!

• Podwójna zmiana w Bayernie w przerwie. Pojawi się Lewandowski za Thiago Alcantarę...

• Posiadanie piłki 57% do 43% na korzyść Bayernu. Strzały również na korzyść Bawarczyków - 5 do 3.

• Bayern przeważa, Bayern utrzymuje się dłużej przy piłce, Bayern wymienia dużo podań, ale Bayern nie potrafi tego udokumentować. Najgroźniej pod bramką Wolfsburga było po strzałach zza pola karnego, co mówi samo za siebie. Wolfsburg mądrze się broni i wypatruje swoich szans głównie w kontrach. Od 27 minuty goście prowadzą po trafieniu Caligiuriego, a mogło być 2:0, po tym jak Guilavogui uderzył na pustą bramkę z połowy boiska, po fatalnym wyjściu Neuera i futbolówka przeszła obok słupka. Co zrobią Bawarczycy? Czekamy z niecierpliwością na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszych 45 minut! Do przerwy Wolfsburg prowadzi na Allianz Arena 1:0!

• Minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

• Centra Draxlera z kornera, ale niedokładna. Bayern wyprowadził kontrę, ale źle ją rozegrał i piłka w posiadaniu "Wilków".

• Boateng przerwał wybiciem na rzut rożny groźnie zapowiadającą się akcję Wolfsburga.

• Bayern wymienia podania na połowie gości, ale nic z tego nie wynika.

• Caligiuri sfaulował Bernata i obejrzał za to przewinienie żółtą kartkę.

• Co zrobił Neuer! Wyszedł aż do połowy boiska i nie przejął piłki! Guilavgoui uderzył natychmiast z koła środkowego na pusta bramkę i futbolówka nieznacznie minęła słupek!

• Bayern ma wyraźne problemy ze sforsowaniem obrony Wolfsburga.

• Draxler uderzył z dystansu, ale w sam środek bramki, gdzie stał Neuer, który na raty złapał futbolówkę.

• Costa wstrzelił piłkę na piąty metr, ale Dante zażegnał niebezpieczeństwo.

• Piłka po centrze Alaby wybita przed pole karne, gdzie z pierwszej piłki huknął Costa i Benaglio na rzut rożny sparował futbolówkę!

• Calgiuri sfaulował Goetze na pograniczu pola karnego i rzut wolny dla Bayernu z dobrej pozycji.

• Wolfsburg nie daje teraz rozegrać piłki Bayernowi pod własnym polem karnym.

• Draxler ze środka pola zagrał na prawą stronę pola karnego do Caligiuriego, a ten huknął nie do obrony, tuż przy bliższym słupku! Neuer nie miał szans!

• GOL! 1:0 dla Wolfsburga! Caligiuri!

• Rodriguez sfaulował w środku pola Costę.

• Na razie bardzo wolne tempo gry na Allianz Arena. Bayern nadal przeważa.

• Kiepska centra Costy w pole karne Wolfsburga.

• Douglas Costa zagrał do Thiago, ten odegrał mu z pierwszej piłki i Brazylijczyk od razu uderzył zza pola karnego, ale na posterunku był Bengalio.

• Teraz "Wilki" pokazały pazur! Draxler był bliski przecięcia toru lotu piłki po jej wstrzeleniu w pole karne!

• Goetze obsłużył dobrym podaniem Muellera, ten zdecydował się na strzał zza "szesnastki" i piłka przeszła niewiele obok słupka!

• Guilavogui podał do Bengalio, bramkarza Wolfsburga atakował Douglas Costy, ale Szwajcar zdołał wybić futbolówkę.

• Bayern przeważa, dłużej utrzymuje się przy piłce, a Wolfsburg broni się na własnej połowie i czyha na swoje szanse z kontry.

• Vidal zdecydował się uderzyć z lewej nogi z ok. 20 metrów i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Xabi Alonso ni to dośrodkowywał, ni to strzelał z rzutu wolnego i Benaglio pewnie łapie futbolówkę.

• Rzut wolny dla Bayernu ok. 25 metrów od bramki gości po faulu Luiza Gustavo na Vidalu.

• Douglas Costa zagrywał piłkę z prawej flanki w pole karne, ale defensywa "Wilków" była czujna i tym razem.

• Strzał zza pola karnego Douglasa Costy, ale Benaglio bez problemu chwyta piłkę w koszyczek.

• Bernat zagrywał futbolówkę z lewej strony w pole karne Wolfsburga, ale goście zażegnali niebezpieczeństwo.

• Wolfsburg próbował wyjść z kontrą po odbiorze piłki, ale Dost nie opanował piłki.

• Luiz Gustavo faulował Mario Goetze. Bayern zaczął buduwać atak pozycyjny. Dalekie zagranie na lewe skrzydło do Goetze, ale Niemiec złapany na spalonym.

• Długie podanie na prawe skrzydło do Dosta, piłka odbiła się jeszcze od nogi Bernata i od autu Wolfsburg.

• Faul Douglasa Costy w ataku.

• Próbował przedzierać się prawym skrzydłem Caliguri, ale został zatrzymany.

• Zaczęli od środka piłkarze Bayernu Monachium!

• Będzie jeszcze minuta ciszy dla zmarłego Dietmara Cramera, byłego trenera Bayernu.

• Przywitanie obu ekip, następnie losowanie i zaczynamy hit 6.kolejki Bundesligi! Jeszcze specjalne podziękowanie dla Dante za trzy lata gry w Bayernie od monachijskich działaczy i kibiców.

• Zawodnicy wychodzą już na murawę Allianz Arena! Komplet widzów na trybunach! Ponad 71 tysięcy widzów!

• Piłkarze obu drużyn stoją już w tunelu gotowi do wyjścia.

• Rozjemcą w meczu Bayern Monachium – VfL Wolfsburg będzie 34-letni Tobias Stieler z Hamburga.

• Poprzednio, gdy Wolfsburg ogrywał Bayern, duży wkład w te wygrane miał jeden z głównych dyrygentów gry „Wilków” Belg Kevin De Bruyne. Dziś na Volkswagen Arena go nie ma, ponieważ został sprzedany pod koniec okienka transferowego do Manchesteru City. Błyskawicznie pozyskano z Schalke Juliana Draxlera, który ma być jego następcą.

• Języczkiem u wagi w dzisiejszym meczu będzie brazylijski stoper Dante, który ostatnie trzy lata spędził na Allianz Arena. Nie jest to jedyny zawodnik w kadrze „Wilków” z Kraju Kawy, który przebył tą samą drogę. W 2013 roku Monachium na Wolfsburg zamienił Luis Gustavo.

• W poprzednim tygodniu jedni i drudzy zainaugurowali zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Bayern pokonał na wyjeździe Olympiakos 3:0, a Wolfsburg na własnym podwórku wygrał z CSKA Moskwa 1:0. Natomiast w ubiegły weekend, w ramach piątej serii gier Bundesligi, podopieczni Pepa Guradioli ograli na wyjeździe beniaminka z Darmstadt 3:0 po trafieniach Arturo Vidala, Kingsleya Comana i Sebastiana Rode. Z kolei „Wilki” zainkasowały komplet punktów w pojedynku z Herthą Berlin, wygrywając 2:0, a autorem obu bramek był Bas Dost.

• W tabeli Bundesligi dzisiejsi rywale sąsiadują ze sobą w tabeli. Bayern jest drugi z kompletem piętnastu punktów, a liderującej Borussii Dortmund ustępuje tylko gorszym bilansem bramkowym. Trzeci Wolfsburg do Bawarczyków traci cztery punkty, zatem nawet jeśli wygra na Allianz Arena, jedynie zbliży się do pozycji wicelidera.

• Ostatnie dwa pojedynki między tymi drużynami zakończyły się na korzyść „Wilków”. W styczniu bieżącego roku, na inauguracje rundy wiosennej Bundesligi, Wolfsburg ograł Bawarczyków aż 4:1. Dieter Hecking kolejny triumf nad Pepem Guradiolą święcił 1 sierpnia w spotkaniu, którego stawka był Superpuchar Niemiec. Jeszcze do 89. minuty to Bayern prowadził 1:0, ale wówczas wyrównał Bendtner, a rzuty karne lepiej egzekwowali zdobywcy DFB Pokal. Jednak oba te zwycięstwa Wolfsburg odnosił na Volkswagen Arena. W XXI wieku „Wilkom” jeszcze ani razu nie udało się wygrać w Monachium!

• To z kolei ławka rezerwowych "Wilków".

• Tak prezentuje się wyjściowy skład Wolfsburg na ten mecz.

• Tak prezentuje się ławka rezerwowych Bayernu na dzisiejszy mecz. Zasiądzie na niej między innymi Robert Lewandowski, który był awizowany do gry w pierwszej jedenastce.

• Oto wyjściowy skład Bayernu Monachium (jest też dostępny po lewej stronie naszej relacji).

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową z hitu 6.kolejki Bundesligi. Dziś na Allianz Arena Bayern Monachium zmierzy się z Vfl Wolfsburg!