Benfica Lizbona

2

Bayern Monachium

2

• Koniec! Benfica remisuje z Bayernem 2:2 i to Bawarczycy wygrywając w dwumeczu 3:2 awansują do kolejnej rundy!

• Ostatnia zmiana Pepa Guardioli. Schodzi Franck Ribery. Na boisku melduje się Mario Goetze.

• Zółta kartka dla dla Andre Almeidy.

• Kolejna zmiana w Bayernie Monachium. Xabi Alonso opuszcza boisko. W jego miejsce Juan Bernat.

• Robert Lewandowski strzela z granicy pola karnego. Dobrze interweniuje Ederson.

• Jorge Jesus decyduje się na ostatnia zmianę. Schodzi Eliseu. Wchodzi Jović.

• Pierwsza groźna akcja Roberta Lewandowskiego! Polak próbował przedrzeć się przed dwóch obrońców Benfiki, jednak przeciwnicy z najwyższym trudem odbierają piłkę napastnikowi Bayernu.

• Po raz kolejny po faulu Martineza do piłki podszedł Anderson Talisca, i ponownie oddał bardzo groźny strzał, jednak piłka minimalnie przelatuje obok słupka.

• Javi Martinez po raz kolejny fauluje przed własnym polem karnym. Sędzia Bjoern Kuipers jest jednak łaskawy i nie pokazuje mu drugiej żółtej kartki.

• Pierwsza zmiana w Bayernie Monachium. Robert Lewandowski w miejsce Thomasa Muellera.

• Franck Ribery faulowany. Rzut wolny dla Bayernu na wysokości pola karnego.

• Thiago Alcantara na spalonym.

• Po wspomnianym faulu piłkę z rzutu wolnego z 24 metrów uderzył Anderson Talisca . Manuel Neuer bez szans!

• GOOOLL dla Benfiki!!

• Wielka kontrowersja!! Po otrzymaniu piłki w stronę pola karnego mknął piłkarz Benfiki, a Martinez ratował się podcięciem. Kibice gospodarzy domagają się czerwonej kartki, jednak sędzia Bjoern Kuipers pokazuje jedynie żółty kartonik.

• Arturo Vidal strzela mocno na bramkę Edersona. Bramkarz Benfiki spisuje się bardzo dobrze i paruje piłkę na rzut rożny.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Otrzymuje ją zawodnik Benfiki Lizbona Mehdi Carcela-Gonzalez

• Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Talisca wchodzi na boisko, a schodzi z niego Eduardo Salvio.

• Alaba podaje wzdłuż pola karnego Edersona, a tam dopada do niej Thomas Mueller. Asystent sędziego podnosi jednak chorągiewkę

• Goncalo Guedes wykonuje faul w ataku na Joshua Kimmichu. Grę wznawia Manuel Neuer.

• Franck Ribery popisał się rajdem lewym skrzydłem, jednak jego dośrodkowanie zablokowane przez obrońcę Benfiki. Rzut rożny dla Bayernu.

• Wprowadzony niedawno na boisko Goncalo Guedes uderzał z rzutu wolnego na bramkę, jednak posłał piłkę wysoko nad bramką przeciwnika.

• Andre Almeida strzela groźnie w dystansu, jednak na posterunku jest Manuel Neuer, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Douglas Costa strzela groźnie na bramkę przeciwnika, ale trafia w słupek!

• Franck Ribery świetnie uwalnia na wole pole Davida Alabę, jednak ten poślizgnął się i piłka wychodzi poza boisko.

• Zmiana w zespole Benfiki. Schodzi Pizzi. w jego miejsce Goncalo Guedes.

• Robert Lewandowski w rozgrzewce.

• Douglas Costa podaje w pole karne, jednak Ederson jest czujny i wyłapuje piłkę.

• Dośrodkowanie w pole karne trafia do Javiego Martineza, który głową zgrywa do Thomasa Mullera, a ten z najbliższej odległości trafia do bramki!

• GOOOLL dla Bayernu Monachium!!!

• Błąd w przyjęciu piłki obrońcy Bayernu. Rzut z autu gospodarzy wysokości pola karnego.

• Kontra Bayernu. Douglas Costa strzela z dystansu nad bramką.

• Raul Jimenez odbiera prostopadłą piłkę, ale Manuel Neuer popisuje się dobrą interwencją.

• Piłkarze Benfiki Lizbona rozpoczynają drugą połowę!

• 30% Posiadanie piłki po I połowie 70%

• Bayern wyraźnie przeważa, jednak do przerwy mamy remis. Goście grają często dośrodkowaniami w pole karne. W takich sytuacjach brakuje grającego dobrze głową Roberta Lewandowskiego.

• Sędzia Bjoern Kuipers kończy pierwszą połowę i oba zespoły kierują się do swoich szatni.

• Po raz kolejny piłkę za plecy obrońców drużyny przeciwnej posłali piłkarze Bayernu. Tym razem trafiła do Arturo Vidala, który strzela minimalnie niecelnie.

• Jednak szybko powraca na boisko.

• Joshua Kimmich zmaga się z bólem po faulu na nim.

• Akcja Bayernu toczyła się prawą stroną. Dośrodkowanie obrońcy Benfiki wybili przed pole karne. Tam dopadł jej Arturo Vidal, który huknął na bramkę przeciwnika i zdobywa bramkę!

• GOOOOLLLL dla Bayernu!!!

• Eduardo Salvio dobrze przyjął podanie od partnera, jednak popisuje się niecelnym strzałem.

• Dobre podanie z głębi pola do Philippa Lahma, jednak po raz kolejny na posterunku Ederson.

• Thiago Alcantara oddaje strzał, jednak piłka przelatuje nad poprzeczką Edersona.

• Kolejna świetna sytuacja dla gospodarzy!! Raul Jimenez po świetnym podaniu partnera oddał groźny strzał, jednak Manuel Neuer nie dał się pokonać!

• Podanie z głębi pola na prawo do Douglasa Costy, jednak ten na spalonym.

• GOOOOLLL dla Benfiki!!! Dośrodkowanie z głębi pola Eliseu wykorzystuje Raul Jimenez, mimo asysty trzech piłkarzy Bayernu!

• Douglas Costa popędził prawym skrzydłem i jego dośrodkowanie z najwyższym trudem wybija Jardel.

• Xabi Alonso próbował prostopadłego podania, jednak kopnął piłkę zbyt mocno.

• Dośrodkowanie Pizziego wybijają obrońcy Bayernu.

• Mocny strzał Davida Alaby ląduje obok słupka.

• 23% Posiadanie piłki 77%

• Philipp Lahm wykazał się świetnym podaniem, do Thomasa Mullera. Ten nie trafił do bramki. Jego strzał ląduje obok prawego słupka!

• Dobra akcja Bayernu. Douglas Costa uruchomił Philippa Lahma, jednak jego podanie przyjmuje zawodnik przeciwnej drużyny.

• Oczywiście to Bayern dłużej utrzymuje się przy piłce, jednak piłkarze Benfiki nie dają się zepchnąć do głębokiej defensywy.

• Piłkarze Bayernu od dłuższego czasu próbują akcji poprzez dośrodkowania, jednak dobrze spisuje się defensywa Benfiki.

• Franck Ribery próbował dwukrotnie znaleźć w polu karnym Arturo Vidala, jednak sytuację wyjaśniają obrońcy gospodarzy.

• Rzut rożny dla Bayernu. Piłka w rękach Endersona.

• Piłka odbita od muru trafia na rzut rożny.

• Faul Joshua Kimmicha. Rzut wolny dla Benfiki.

• Sędzia Bjorn Kuipers rozpoczął grę.

• Kapitanowie: Jargdel (Benfica) oraz Philipp Lahm (Bayern)

• Rozbrzmiał hymn Ligi Mistrzów.

• Jeśli Robert Lewandowski zostanie ukarany w dzisiejszym spotkaniu żółtą kartką, będzie musiał pauzować w pierwszym spotkaniu półfinałowym. Oczywiście, jeśli to Bayern Monachium awansuje.

• Robert Lewandowski ma dziś szansę wystąpić w meczu Ligi Mistrzów po raz pięćdziesiąty.

• Lista rezerwowych Bayernu: Juan Bernat, Kingsley Coman, Rafinha, Mario Gotze, Robert Lewandowski, Sebastian Rode, Sven Ulreich

• Lista rezerwowych Benfiki: Luisao, Goncalo Guedes, Luka Jovic, Paulo Lopes, Andreas Samaris, Nelson Semedo, Anderson Talisca

• Piłkarze już na rozgrzewce.

• Znamy już wyjściowe "11". Trener gości podjął decyzję, że na ławce rezerwowych mecz rozpocznie Robert Lewandowski!. Jest to spore zaskoczenie, jednak Polak czeka na gola od 332 minuty i Guardiola postanowił zagrać bez klasycznego napastnika.

• Swój dorobek bramkowy może w tym meczu poprawić napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, który w klasyfikacji najlepszych snajperów zajmuje drugie miejsce, mając na koncie 8 goli. Będącego liderem tej klasyfikacji Cristiano Ronaldo raczej nie wyprzedzi, ponieważ Portugalczyk ma ich na koncie 16, więc dwa razy więcej niż kapitan reprezentacji Polski.

• Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Pepa Guardioli, którzy zwyciężyli 1:0. Decydującego gola w 2. minucie meczu strzelił Arturo Vidal.

• Witam bardzo serdecznie! Już za ok. godzinę rozpocznie się rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Benficą Lizbona, a Bayernu Monachium. Na relację z wydarzeń z Estadio da Luz zaprasza Mateusz Wojciechowski.