Borussia Dortmund

1

APOEL Nikozja

1

• Defensywa APOEL-u wybija piłkę na uwolnienie po (kolejnym) rzucie rożnym BVB. Korzystając z tego, sędzia kończy mecz! Mistrz Cypru wywozi z Dortmundu punkcik po remisie z Borussią!

• Żółta kartka dla Nauzeta Pereza za grę na czas.

• To nie jest wieczór gabońskiego napastnika BVB! Z 3-4 metrów główkuje obok bramki! To powinien być gol na wagę cennego zwycięstwa!

• Vinicius potrzebuje pomocy medycznej. Ciekawy obrazek. medyk "psikał" zamrażaczem na jego lewe kolano, a ten.. skakał na drugim w stronę linii końcowej ;)

• Faul Praxitelisa Vouros tuż przed własnym polem karnym. Żółta kartka.

• To mógł być gol dla APOEL-u na wagę zwycięstwa! Uderzenie Rolanda Sallaia zmierzające w stronę bramki zostało w ostatniej chwili zablokowane!

Matej Jug dolicza 4 minuty.

• I od razu na strzał zza linii 16. metra decyduje się Andre Schuerrle. Niestety, metr-półtora nad poprzeczką.

• Peter Bosz stawia na ofensywę. Na ławce jest Omar Toprak, a na murawie - Andre Schuerrle.

• Szeroko ustawiony przy linii pola karnego Mario Goetze dostaje piłkę od Andriya Yarmolenki. Błąd murawy spowodował, że nie zdołał opanować piłki w na placu gry.

• Augustin Farias zmienia Efsathiosa Aloneftisa
    Tottenham - Real Madryt 3:1 (Dele Alli 27' i 56', Christian Eriksen 65' - Cristiano Ronaldo 80')

• Gospodarze tak skupili się na ataku, że zapomnieli o obronie. Niewiele brakowało, by to się zemściło. Najpierw niepewnie poza polem karnym interweniował Roman Burki, a po tym Roland Sallai uderza w stronę bramki. Na szczęście bramkarz BVB zdołał wrócić i naprawić swój błąd.

• Małe "lokowanie produktu" ;)

• Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi zabrakło naprawdę niewiele, by trafić do siatki! Uderza z kilku metrów w stronę dalszego, prawego rogu! Tam jednak rzucił się wyciągnięty jak struna Nauzet Perez, który odbija piłkę na poprzeczkę!

• Bez zagrożenia pod bramką APOEL-u.

• Nauzet Perez z trudem paruje piłkę po centrostrzale Mario Goetze z rzutu wolnego. Rzut rożny dla BVB!

• Igor De Camargo zastępuje Mickaela Pote.

• Żółta kartka dla Carlao za nadmierną ostrość przy wyskoku o górną piłkę. Powalił Mario Goetze.

• Za Raphaela Guerreiro na placu gry pojawia się Marcel Schmelzer.

• Rzut wolny dla gospodarzy z niespełna 20 metrów po faulu Rolanda Sallaia. Wrzutka Raphaela Guerreiro na dalszy słupek, gdzie po zgraniu Marca Bartry piłka trafia w rękę Georgosa Merkisa przy składającym się do strzału Shinjim Kagawie. Sędzia nie wskazał na "wapno" mimo protestów piłkarzy BVB.

• Hiszpan wraca do gry. Uraz nie wydaje się zatem być poważny.

• Przerwa w grze. Urazu nabawił się Jesus Rueda. Konieczna jest interwencja medyczna.

• Andrriy Yarmolenko zmienia chimerycznego Maximilliana Philippa.

• Max Phlipp oddaje strzał z kilkunastu metrów, jednak Nauzet Perez zdołał sparować piłkę!

• Tottenham - Real Madryt 3:0 (Dele Alli 27' i 56', Christian Eriksen 65')

• Nuno Morais wybija piłkę tuż sprzed linii bramkowej po główce Omara Topraka!

• Pierre-Emerick Aubameyang w roli prawoskrzydłowego centruje na bliższy słupek. Tam rzucający się "szczupakiem" Mario Goetze nie zdołał skierować piłki w stronę bramki. BVB ma jednak rzut rożny.

• 13/5 Strzały/strzały celne 2/1 (i gol Pote)

• W odpowiedzi próbował Roland Sallai. Sporo brakowało do bramki.

• Jesus Rueda w ostatniej chwili blokuje uderzenie Shinjiego Kagawy z dystansu. Gdyby nie on, to piłka zmierzałaby w okienko bramki gości.

• Ależ niewiele brakowało, by Shinji Kagawa umieścił piłkę w siatce! Uderza płasko tuż zza linii 16. metra minimalnie obok lewego słupka!

• Uchwycony moment tuż po bramce wyrównującej

• Podrażnieni gospodarze rzucili się do ataku. Wywalczyli dwa rzuty rożne, lecz po żadnym z nich nie zdołali zagrozić Nauzetowi Perezowi.

• A na Wembley Tottenham podwyższa prowadzenie. Drugiego gola strzela Dele Alli

• Strata BVB na prawej stronie i skrzydłem ruszył co sił Carlao. Podaje na 5. metr, na bliższy słupek do Pote, który obrócił się z rywalem na plecach, by uderzyć nie do obrony!

• APOEL WYRÓWNUJE! MICKAEL POTE!!!

• Nauzet Perez trochę pospieszył się z wybiciem "piątki". Niedbale rzucił piłkę, którą wybił jak ta toczyła się. Sędzia nakazał powtórzyć.

Tak też było, choć ledwie posłał piłkę w stronę koła środkowego. Stamtąd Julian Weigl zagrywa od razu w "szesnastkę" do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. W to podanie włożył jednak za dużo siły.

• Christian Pulisić wkręcił na prawej stronie, na wysokości pola karnego, Viniciusa. Zagrywa krótko do Shinjiego Kagawy, ale połapał się w tym Jesus Rueda.

• Z lekkim opóźnieniem Pierre-Emerick Aubameyang zaczyna ze środka drugą połowę!

• W ekipie gości jest jedna zmiana. Roland Sallai będzie grać w miejsce Nektaiosa Alexandrou.

• Wracamy na Signal iduna Park, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Borussia Dortmund - APOEL. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po trafieniu Raphaela Guerreiro.

• Przebieg pierwszych trzech kwadransów był bardzo łatwy do przewidzenia. Przewaga BVB, mnóstwo podań i strzałów,, a od czasu do czasu wypad mistrza Cypru. Jedna akcja po ataku pozycyjnym, i błysku Shinjiego Kagawy, BVB prowadzi przed własną publicznością.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. W pojedynku o trzecie miejsce grupy C Borussia Dortmund prowadzi z APOEL-em po golu Raphaela Guerreiro

• Zupełnie nie udała się kontra piłkarzy Petera Bosza prawą stroną. Wycofana piłka trafia na 25. metr u Marca Bartry, którego świecę "gasi" Nauzet Perez.

• Efstathios Aloneftis nie może pogodzić się z decyzją sędziego, którego zdaniem to on faulował Omara Topraka w polu karnym gospodarzy.

• Pierre-Emerick Aubameyang nie może wstrzelić się w bramkę rywala! W sytuacji sam na sam z Nauzetem Perezem uderza podcinką a' la Tomasz Frankowski, ale chybił! Mario Goetze nie zdołal skalibrować uderzania Gabończyka przed linią końcową.

• Z kolei w drugim meczu tej grupy Tottenham prowadzi na Wembley z Real Madryt po golu... Delego Alliego od 27. minuty.

• Po chwili Gabończyk uderza przewrotką z ok. prawego narożnika pola bramkowego. Zamiast posłać piłkę po łuku, zagrał "tam, skąd 'przyszła" - po cięciwie. Chociaż tuż obok lewego słupka!

• Niepewna interwencja Nauzeta Pereza na 12. metrze po centrze Maxa Philippa z lewej strony. Zdołał jednak "zdjąć" piłkę sprzed głowy Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

• Carlao próbował przedrzeć się lewą stroną w pole karne BVB. Poradził sobie szczęśliwie z Marciem Bartrą, ale skutecznie zaasekurował go wracający Shinji Kagawa.

• 74% Posiadanie piłki 26%

• Teraz z woleja mierzył Shinji Kagawa. Podbitą piłką przez obrońcę APOEL-u łapie bramkarz gości przed linią końcową.

• To mogło być 2:0! Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym z prawego narożnika piłka trafia pod nogi Juliana Weigla, który strzela z 15 metrów w stronę bramki! Nauzet Perez z trudem interweniuje tuż przed linią bramkową!

• Gospodarze uśpili rywala długą wymianą podań, aż w końcu nastąpiło przyspieszenie - Shinji Kagawa zagrywa w pole karne do Portugalczyka, który uderzeniem bez przyjęcia "pod ladę" otwiera wynik spotkania!

• Przydałby się na boisku..

• GOL DLA BVB! RAPHAEL GUERREIRO!!!

• Ostre dośrodkowanie Marca Bartry z prawej strony nie znajduje adresata w "szesnastce" rywala. Pierre-Emerick Aubameyang był mocno spóźniony w tej sytuacji.

• Pojedynek bark bark Shinjiego Kagawy z Georgosem Merkisem w "szesnastce" gości. Japończyk pada na murawę jak rażony piorunem, jednak sędzia Matej Jug nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Pierwszy raz od dobrych kilkunastu minut APOEL ruszył odważnie lewą stroną. Vinicius. Zagranie Viniciusa nie znajduje adresata w polu karnym BVB.

• Nie szło prawą, to piłkarze Petera Bosza zaatakowali lewą flanką. Jednak Maximilian Philipp nie zdołał się przedrzeć przez defensywę mistrza Cypru.

• Marc Bartra chciał z obiegiem "zgubić" na prawej stronie Carlao. Ten przewidział zamiar Hiszpana i skutecznie go przyblokował. Pozwolił piłce wyjść poza linię końcową.

• Od kilku minut goście nie są w stanie wyjść z piłką poza linię środkową. Bronią się całym zespołem ustawiając dwie ściany na 20. i 25. metrze.

• Atak Maximiliana Philippa przynosi rzut rożny. Ostro bita piłką na bliższy słupek, skąd Sokratis główkuje, ale bramkarz APOEL-u chwyta piłkę przed linią bramkową!

• Nauzet Perez broni próbę Christiana Pulisicia z centralnej części "szesnastki".

• Rzadko mamy okazję śledzić uderzenia głową... Shinjiego Kagawy. Po centrze z lewej strony Japończyk posyła piłkę wysoko nad bramką.

• Nauzet Perez zmuszony do poważnej interwencji! Skutecznie odbija futbolówkę po uderzeniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga!

• Teraz uderzeniem z dystansu chciał zaskoczyć Julian Weigl. Niezbyt dobrze złożył się do strzału - posłał piłkę metr nad poprzeczką.

• Atak pozycyjny gospodarzy prawą stroną. Nagle przyspieszył Christian Pulisić, który zagrywa na 18. metr do Mario Goetze, lecz jego anemiczne uderzenie spokojnie chwyta Nauzet Perez.

• Maximilian Philipp na ofsajdzie. Z kontry BVB nici.

• W odpowiedzi "laga" na Mickaela Pote. Ten zdołał jednak wywalczyć rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Romana Burkiego.

• Oskrzydlająca akcja Christiana Pulisicia. Zagrywa niemal z linii końcowej na 5. metr do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, ale w sytuacji połapał się Georgos Merkis.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Dieterowi "Hoppy'emu" Kurratowi, byłemu zawodnikowi BVB, który odszedł przed kilkoma dniami.

• I pora na wybór strony. Przy arbitrze głównym, którym jest Matej Jug ze Słowenii, są już Sokratis oraz Nektarios Alexandrou.

• Przenosimy się do Dortmundu! Obie ekipy wychodzą właśnie na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Ale najpierw, oczywiście hymn Ligi Mistrzów!

• W pierwszym meczu obu ekip padł remis 1:1. Na listę strzelców wpisali się Mickael Pote i Sokratis. To jedyna zdobycz punktowa po połowie fazy grupowej. Jako że Real i Tottenham mają po 7 "oczek", to wiele wskazuje na to, że Signal Iduna Park czeka nas bezpośrednia walka o miejsce premiujące grą w Lidze Europy. Kto dzisiaj przybliży się do trzeciej lokaty/.

• Rezerwowi BVB: Roman Weidenfeller- Nuri Sahin, Andriy Yarmolenko, Alexander Isak, Andre Schueerle, Gonzalo Castro, Marcel Schmelzer.

• Obsada sędziowska:

• sędzia główny: Matej Jug
    • asystenci: Matej Zunić i Manuel Vidali
    • sędzia techniczny: Tomislav Pospeh
  • Rezerwowi APOEL-u: Raul Gudino - George Erfem, Igor De Camargo, Roland Sallai, Minas Antoniou, Augustin Farias, Antreas Makris.

• Tymczasem na Signal Iduna Park

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Po wtorkowych emocjach związanych z Ligą Mistrzów, dzisiaj mamy ich ciąg dalszy. Za 20 minut dojdzie w grupie H do starcia dwóch ekip walczących o grę w fazie pucharowej Ligi Europy, czyli Borussii Dortmund z APOEL-em!